4. Kapitola

9. května 2007 v 3:47 | Jarwis |  HP a ....
Užijte si ji

Záchrana
Objevil se v tmavé uličce. Kolem se válela spousta odpadků. Tady by snad Ron s Hermionou nebydleli. Pomyslel si. Přesto se zastřel a šel pozorovat okolí. Byl skryt v tmavé uličce a čekal. Po dvou hodinách, kdy už se začínalo stmívat se ozvala hromová rána. Harry chvilku pátral po tom odkud to bylo. Zjistil, že to bylo až o nějakých padesát metrů dál, kde tmavá ulička ústila na hlavní ulici.
Hned naproti byl rodinný dům, tedy spíš menší vila. Zahrada byla udržovaná, dům byl čerstvě nahozen a omítka ještě nestačila zešednout prachem. Harry ovšem neměl čas se zabývat vzhledem, protože do domu se hrnulo pět postav v černých hábitech a kolem domu poletovalo pět mozkomorů. Harry musel rychle zasáhnout.
Zůstal zastřen a utíkal směrem ke vchodu. Hned jakmile prošel vstupní brankou se začali stahovat kolem něj mozkomoři. Harry je už pro něj standardním kouzlem odehnal a prošel do domu. Na chvilku se zastavil aby zjistil, kde najde ostatní. Neverbálně na sebe použil kouzlo, které objevil v knize po Merlinovi. Toto kouzlo mu dokázalo zlepšit jeden smysl až stonásobně a podle potřeby ho upravovat v tomto rozmezí. Zlepšil si tedy sluch a zaposlouchal se, kde jsou. Poznal že se rozdělili. Jeden čekal dole, dva prohledávali pokoje v přízemí a dva vyšli po schodech nahoru. Harry taky slyšel jak z jednoho pokoje v patře jde slyšet tlumený rozhovor. Bez problémů dokázal zlikvidovat samotného smrtijeda. Chvilku na to se svezli k zemi i zbývající dva z přízemí. I nadále zastřený Harry na nic nečekal a vyběhl schody. Zamířil rovnou k pokoji kde se bavili nejmladší manželé Weasleyovi. Počkal před dveřmi. Nečekal ani minutu a už se objevili poslední dva. Harry na nic nečekal a oba se svezli omráčeni červeným paprskem k zemi. Tentokrát ovšem už byla slyšet rána, jak dopadla obě těla na zem. Harry na nic nečekal a přemístil se pryč.
Doma na něj už čekala Ginny s večeří. Malý Daniel už spal. Harry musel své manželce převyprávět jak se to odehrálo. Oba spokojeni, že se to povedlo si šli lehnout.
Když se Harry druhého dne probudil. Zrovna se podávala snídaně. Hned po snídani přiletěly tři sovy s poštou. Jedna přinesla Ginny Denního věštce, kterého si nechala posílat. Další sova byla od rodičů. A poslední dopis byl pro Harryho. Harry tedy jako první otevřel poštu určenou jemu.
Harry,
Včera byl napaden Ron Weasley se svou manželkou. Ovšem čarodějové, kteří při tom byli chyceni, jsou vážené rodiny a byli s omluvou propuštěni. Na to Weasleyovy obvinili z falešného obvinění vážených kouzelníků. Dnes mají soud, ale důkazy svědčí jasně proti nim. Nevíme co máme dělat. Proto svolávám mimořádnou schůzi. V devět v Bradavicích.
James Potter
"Kornelius je Idiot."
"Takže už to víš. Mě to poslal přímo bratr, abych se dostavila a zkusila mu pomoci. Vzhledem ke známostem, které měl Harry, tak jestli by mi nepomohli, když jsem vdova po něm."
"Tak to je špatné, já vůbec netuším, koho bych tam znal."
"Právě to mě trápí víc."
No asi se Smaragdový čaroděj představí veřejnosti."
"A v novinách je to samý."
Ani se pořádně nedohodli jak to udělat a přiletěla další sova. Opět byla adresována Ginny. Ta to bleskově přečetla.
"Mám se dostavit na nějakou mimořádnou schůzi Brumbálovi armády. Nevíš o tom něco?"
Harry ji tedy vyložil to na čem se včera dohodli.
"Tak to půjdem, přemístím tě před Bradavickou bránu a počkám až dojdeš do hradu, hned potom se přemístím před ředitelnu."
Ginny přikývla, vzala malého Daniela do náruče a Harry je všechny přemístil, tak jak řekl. Počkal až bude v bezpečí Bradavických pozemků a přemístil se rovnou před chrliče. Pověděl jim heslo a nechal se vyvést až ke dveřím. Tam už seděli všichni, které včera zmiňoval, kromě Munduguse.
"Harry, posaď se a už čekáme jen na paní Potterovou." Harry se tedy posadil a čekal. Za chvíli se posadila i ona a porada začala.
"Takže jaké jsou návrhy na obhajobu Rona a Hermiony?"
Všichni mlčeli.
"Pane White, vy jste vždy dokázal poradit, nenapadá vás něco?"
"Musím přiznat, že mě sice napadají různé možnosti, ale ani jednu nevím jak provést."
"Jaké to jsou návrhy."
"Za prvé, sesadit Popletala, za druhé vyprovokovat Voldemorta aby se ukázal a za třetí osvobodím Rona a Hermionu když je budou předávat v Azkabanu."
"Tak to nám asi nezbude než ta třetí možnost, půjdeme s vámi."
"Ne! Vás by okamžitě poznali, ale když se tam objeví smaragdový čaroděj, tak všichni půjdou po něm."
"To ano, ale oni neumějí moc bojovat, ne tak jako já, nezažili totiž to co já. Kde jsou vůbec manželé Weasleyovi mladší."
"Doma, zatím jsme se domluvili na tom, že budou doma čekat a my zatím něco vymyslíme."
"No jediné co jsme vymysleli, tak je to, že je vysvobodím před předáním do vězení."
"A co ty Ginny ty nevíš kdo by jim mohl pomoci?"
"Musím s lítostí oznámit, že netuším."
"Dejte mi tedy vědět kdy je budou přepravovat."
"Jdeme s vámi."
"Ne!"
"Dobrá dáme vám vědět. Než ovšem rozpustím tuto poradu, chce něco oznámit Alastor. Máte slovo." S tím Alastor povstal a začal mluvit, nespustil ovšem zrak z Harryho."
"Myslím že téměř všichni mě znají, jak chci o každém co nejvíc zjistit. Proto jsem začal zjišťovat o zde přítomném Harry Whitovi. Když jsem zavítal do archivu, tak jsem objevil asi stovku Harry Whiteů na celým světe. Tak jsem je začal procházet. Asi 90% z nich neodpovídá věkově. Zbytek je roztroušen po celém světě. U nás v Británii jsou tři. Ale jejich popis neodpovídá vám. Jediné záznamy, které jsem objevil, jsou staré dva až tři dny. A to zřízení účtu, koupě domu a potom přijímací testy na učitele obrany proti černé magii. Povedlo se mi i vypátrat kde jste si koupil dům, ale nechápu kde jste na něj vzal. Uznávám, že nedošlo k žádné krádeži, z které by jste si na to vydělal. Ptám se tedy, kdo opravdu jste?"
"Moody a vůbec všichni tady. Musím souhlasit s Moodym. Ve skutečnosti se opravdu nejmenuji Harry White. Ale své staré jméno nepoužívám, připomíná mi minulost a to bolestivou minulost, nechci na to vzpomínat a ani nevím jestli by se vám to líbilo. Možná někdy vám to řeknu, možná taky ne. Chci vám pomoci. Buď mou pomoc přijměte nebo odmítněte, ale já budu vždy bojovat proti Voldemortovi. Nashledanou." S tím vstal a než se kdokoli stačil vzpamatovat, přemístil se pryč.
To co nám Moody sdělil je velice zajímavé, ale to co nám sdělil Harry je záhadné. Navrhuji ho sledovat, kdo se toho ujme?"
Nikdo se nepřihlásil.
"Ginny, už jsi se trochu vzpamatovala ze smrti Harryho?"
"Ještě to bolí, ale už jsem si zvykla, vyrovnávám se s tím."
"Měl bych na tebe prosbu. Jsi pořád pěkná holka, zkus z něho vytáhnout nějakou informaci. Tedy jestli s tím souhlasíš, nutit tě nemůžu a ani nechci."
"Co bude z malým?"
"Molly se o něj postará."
"Budu ráda, konečně bude v Doupěti zase veselo."
"Dobrá tedy. Udělám to. Kontaktujete ho pro záchranu bratra."
"Pokud nás nic nenapadne, musíme, oni jsou neviní a když neuspěje můžeme to svést na něj. Jsme tedy dohodnuti, rozpouštím poradu."
Giny odešla za rodiči.
Harry se vrátil přímo domů. Chápal to. Věděl, že se budou snažit zjistit o něm co nejvíc. Ale ještě nenadešel čas. Z jeho uvažování ho přerušil příchod Ginny,.
"Ahoj miláčku, tak jak to probíhalo dál."
"Nic zajímavého, jen jsem dostala první úkol."
"Copak jsi dostala?"
"Mám se ti dostat pod kůži a zjistit co nejvíc o tobě."
"A co jim o mě budeš vykládat?"
"Nech se překvapit. Malého mi budou hlídat rodiče."
No nic, já jdu čekat než je přijdou předávat do Azkabanu. Harry se přemístil nedaleko ke vchodu. Tak jak očekával, stráž pochrupovala. Zastřel se a čekal dokud se neobjeví. Po dvou hodinách se opravdu dočkal. Hermiona i Ron šli uprostřed vedle sebe před nimi i za nimi šli dva bystrozorové a po bocích byl taky jeden.
Už chtěl zaútočit, když dostal nápad. Vytvořil si bílou masku, změnil barvu svého pláště na černou. Vytvořil neprostupnou barieru u v chodu do Azkabanu a předstoupil před ně.
"Pustě toho krvezrádce a Mudlovskou šmejdu. Pán zla si s nimi chce promluvit a potom si chce hrát. Předejte mi je a nic se vám nestane." Promluvil Harry, ale dokázal mluvit tak chladně a jasně, že se mohl rovnat samotnému Voldemortovi. To už se všichni bystrozoři vzpamatovali a na Harryho tak letělo spousta druhů poutacích kleteb. Harry použil dědičný štít, všechny kletby tak pohltil a potom seslal jedno omračovací kouzlo a protipřemisťovací, obě rozdělil do šesti paprsků. Pět našlo svůj cíl. V posledním poznal Jamese. Chvilku na něho sesílal kouzla a James je s obtížemi vykrýval, spoustu jich totiž neznal. Asi po deseti minutách to Harryho přestalo bavit a seslal neverbálně Levicorpus, to bystrozora překvapilo a on se za chvíli uráčil taktéž složit v bezvědomí k zemi. Harry přešel k Hermioně a Ronovi. Oba dva hrubě čapnul a přemístil se přímo do ředitelny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Giner Giner | 9. května 2007 v 4:04 | Reagovat

Skvělé:-) Těším se na pokračování:-)

2 kukajda kukajda | 9. května 2007 v 4:59 | Reagovat

já taky

3 Verísek Verísek | Web | 9. května 2007 v 6:57 | Reagovat

superní kapča. Já se přidávám k předešlím komentíkům a taky se velmi těším na další pokráčo. Páček

4 Sseth Sseth | 9. května 2007 v 9:30 | Reagovat

ja sa tiež teším na pokračko

5 Nendil Nendil | 9. května 2007 v 14:25 | Reagovat

Hmm.... Všetci sa tešime na pokráčko.

Super kapča a dúfam že ďalšia bude skoro.

6 Tana Tana | Web | 9. května 2007 v 15:13 | Reagovat

Skwele. Som zvedava ako zareaguje riaditel na to, ze sa tam premiestnil Smrtozrut.

7 Mirka Mirka | Web | 9. května 2007 v 15:27 | Reagovat

super...pls dáááááááááááááááááááááááááááááál....

8 Abby Abby | 9. května 2007 v 15:32 | Reagovat

skvele

9 katie katie | Web | 9. května 2007 v 15:43 | Reagovat

wow

10 šibal šibal | 9. května 2007 v 16:08 | Reagovat

hezkýýý :-) :-)

11 Siria Siria | Web | 9. května 2007 v 16:28 | Reagovat

Parádní, skvělá kapča!

12 Sherina Sherina | 9. května 2007 v 17:00 | Reagovat

jupí...už se těším jak se bude ředitel a ostatní tvářit, když se k nim přemístí smrtijed :-D....

13 Wigy Wigy | 9. května 2007 v 18:55 | Reagovat

jojo, nádhera, a Sherinka má pravdu, tlo bude vážně sranda...=o)

14 romalt2 romalt2 | 9. května 2007 v 19:31 | Reagovat

Goooooooooooooooooooooooooooooooooooood.

15 romalt romalt | 9. května 2007 v 20:04 | Reagovat

Moc pěkné.

16 kecal kecal | 9. května 2007 v 20:07 | Reagovat

jo fakt super kapca ale ja bych radci vydel kapitolu k hp a ds ta pribude prosim kdy

17 Furthad Furthad | Web | 9. května 2007 v 20:14 | Reagovat

To byl dobrej plán... slušná kamufláž... jen to asi Brumbál nerozdejchá, a budou si stěžovat, jak jsou smrtijedi silní :-)

18 Kaitlin Kaitlin | Web | 9. května 2007 v 21:16 | Reagovat

super, fakt krásná kapitolka...jako obvykle se ti to povedlo. =)

19 kecal kecal | 9. května 2007 v 22:30 | Reagovat

nenasel by se nekdo kdo by prelozil 7 dil z anglictiny dystak se mi ozvete na mejl mimola@seznam.cz nebo kontakt na nekoho moc dik

20 Jarwis Jarwis | 9. května 2007 v 22:44 | Reagovat

no to by zajímalo i mě, jak by se Albus tvářil, ale to nezjistíte.

Teď je na řadě HP a druhá šance, ale kdy ji napíšu, tak to netuším.

Jakýkoli překlad 7 chci taky.

21 Falco Falco | 9. května 2007 v 23:22 | Reagovat

hh super nápad musim uznat :)

22 MarS MarS | 10. května 2007 v 0:52 | Reagovat

a neni ta udajna sedmicka ten ff od Melindaleo? HP and seventh horcrux se to jmenuje - uz to mam skoro precteny a je to fakt dobry :)

23 kecal kecal | 10. května 2007 v 16:08 | Reagovat

ne to je harry potter and the Deathly Hallows a nebo mi napiste kontek na nekoho kdo by to mohl prelozit nebo vam to poslu dik ahoj

24 Jarwis Jarwis | 10. května 2007 v 17:10 | Reagovat

sice bych si to rád přečetl, ale moje angličtina není zrovna z nejlepších. takže mě pošlete potom až překlad díky

25 kecal kecal | 10. května 2007 v 18:19 | Reagovat

tak s anglictinou sme na tom asi stejne proto schanim nekoho kdo by byl ochotnej to prelozi a kdy prridas dalsi kapitolky

26 kecal kecal | 10. května 2007 v 18:32 | Reagovat

nasel jsem na internetu skvelej prekladac tak mozna ze bych to mohl myt do pristiho padku prelozeny dystak dam vedet

27 Jarwis Jarwis | 10. května 2007 v 20:13 | Reagovat

pošli mi část na mail, pokusím se ti s tím pomoci

28 effren effren | Web | 17. května 2007 v 16:35 | Reagovat

úžasná kapitola... těším se na další... Jo a víte jestli někdo vůbec překládá ten "údajný 7. díl HP" a kde? Moje ájina není zrovna nejlepší...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama