20. kapitola

11. května 2007 v 23:23 | Jarwis |  Harry Potter a druhá šance
Tuto kapitolu věnuji dvou lidem. Trili, za to, že je ochotna mi to opravovat. A druhou osobou je Sseth, díky kterému máte tuto kapitolu tak brzy - dokopal mě k tomu.

Duely
Harry druhého dne vstal brzy. Nechtěl budit Ginny, se kterou spal v jedné posteli. Tak se potichu přesunul do Soubojnické místnosti. Tam si vyčaroval křeslo a přemýšlel nad dnešními souboji.
Za nějakou dobu slyšel Ginny, jak se po něm shání.
Lásko, kde jsi?
Na ústředí.
Za chvíli jdeme na snídani, připojíš se k nám, nebo se sejdeme až ve velké síni?
Řekněte mi, až budete ve velké síni.
Po chvíli dostal od Ginny znamení. Chvíli se tedy soustředil a přemístil se hned vedle Ginny doprostřed velké síně. Hned na to se od studentů ozval šum, jak si mezi sebou šuškali o tom, jak se tam dostal. Na šum nijak nereagoval a přesunul se hned vedle ředitele.
"Efektivní příchod."
"Musel jsem jim dát víru, že mě nedostanete hned po pár kouzlech."
"Myslíš, že se ti to povedlo? Kolik myslíš že studentů ví, že se v Bradavicích nedá přemisťovat?"
"Rozhodně šestý a sedmý ročník a Hermiona, do půl hodin všichni."
"Souhlasím, jak jsem zjistil, tak se budou konat ještě tři duely."
"Kdo si vybral koho."
"Severus, což mě překvapilo, zašel za tím tvým, co má na sobě dva orly a dohodli se. A potom James došel pro ještě jednoho člena. A ještě spolu chtějí mít duel dva z tvé skupiny mezi sebou."
"Dobře profesore, půjdeme jako poslední."
"Souhlasím."
Ginny, Ron se chce utkat s Hermionou, nevíš o tom něco?
Tak to netuším, počkej zkusím něco zjistit.
Díky.
Poté už všichni jedli mlčky. Brumbál počkal do devíti a vstal.
"Vážení studenti, dnes proběhnou celkově čtyři duely. Nejdříve je ovšem třeba upravit síň. Proto bych vás poprosil, aby jste vstali od svých stolů." Jakmile to žáci udělali, tak Brumbál mávl rukou a všechny stoly zmizely. Hned na to vstal Harry mávl také rukou a po stranách se objevily pohodlné židle, které se se rozmístily podél stěn, tak aby všichni dobře viděli na střed, kde bylo vyvýšené místo, kde se budou odehrávat souboje. Momentálně tam ovšem stáli překvapení žáci.
Brumbál se ovšem nenechal vyvést zmíry a pokračoval.
"Takže se prosím rozmístěte na jednotlivá místa, ať můžeme začít." Hned jak se usadili na svá místa, předstoupil na podium Harry.
"S Brumbálem jsme se dohodli, že se utkáme jako poslední. Souboje jsou seřazeny podle zajímavosti, tedy jak to odhaduji. Proto bych poprosil na úvod určitě známého bystrozora Jamesa Pottera a ze stříbrných čarodějů si James vybral číslo tři, jméno vám neřeknu, protože mí lidé chtějí pracovat v anonymitě. Takže vážení, pravidla jsou jasná." Hned nato oba zmiňovaní zaujali stanovené pozice, poklonili se a Harry odstoupil a začal odpočítávat.
"Tři….Dva… Jedna….. Začněte!"
Hned na to se přesunul k učitelskému stolu a sledoval zápas dvou nejlepších přátel aniž by to James věděl.
Chvilku kolem sebe kroužili a vyčkávali, co kdo udělá jako první. První to nevydržel James a zkusil základní odzbrojovací kouzlo expeliarmus. Remus ho rychle odklonil kouzlem protego a na Jamese vyslal v rychlém sledu lechtací kouzlo, taneční, omračovací a jedno matoucí, které dotyčnému změnilo vidění natolik, že viděl jen za sebe.
James tyto kouzla nečekal. Lechtací stihl vykrýt, ovšem taneční do něj narazilo a jak James začal stepovat, tak se mu záhadným způsobem povedlo vyhnout omračovacímu kouzlu a matoucí také vykryl. Hned na to jen mávl hůlkou a Remus se zavěsil za kotníky do vzduchu. Toho využil aby zrušil step.
Remus samozřejmě věděl co to je za kouzlo, tak ho lehce zrušil. A opět stáli proti sobě a měřili se pohledy.Po chvilce ticha oba současně vypálili odzbrojující kletbu, které se následně oba vyhli. Ovšem James přece jenom byl rychlejší a tak ještě stihl na soupeře vypálit Impedimenta, které zasáhlo cíl. Ovšem k úžasu téměř všech se nic nestalo. Chvilkovou nepozornost Remus využil k tomu, aby opět zaútočil několika kouzly. Použil vězňova pouta, petrificus, pouta na tebe a ještě jedno svazovací z bílé magie, které jste se museli jen vyhnout, problém byl ale ten, že nebyl vidět žádný paprsek.
James se naštěstí rychle vzpamatoval a odvrátil všechny, které na něj šly a než do něj narazila poslední poutací kletba, vykřikl: "Rhombus argentum ios!" hned na to se svalil spoutaný k zemi. Z jeho hůlky však stačil vyletět stříbrný šíp, který zasáhl Remuse přesně a ten se taktéž svalil na zem, ovšem v bezvědomí.
Než stačil Harry vstát, aby vyhlásil výsledek, Brumbál se ho šeptem zeptal.
"Tvůj přítel je Vlkodlak?"
"Ano, také patří k těm, kteří jsou prokletí." Hned na to už vyrazil na podium.
"Takže první zápas je u konce a musím přiznat že skončil remízou. Teď se dočkáme souboje dvou stříbrných čarodějů. Musím vás varovat, protože tam odkuď pocházím teprve studují, přesto věřím, že se máme na co těšit" Čtyřka a Pětka nástup."
Hned na to zaujali své pozice Ron s Hermionou.
Jakmile to Harry, už ze svého místa odstartoval, Ron zaútočil na Hermionu slepovacím kouzlem. Ta ho ještě v letu zrušila a kouzlem Duplex si vytvořila kopii. Ron toho využil a kouzlem Finite se ho pokoušel zrušit, ale Hermiona opět byla rychlejší, kouzlem Exter dissmagic, toto kouzlo netralizovala dřív, než klon stačil zmizet. Klon využil toho, že Ron ho rušil a seslal na něj poutací kletbu a pokračoval dalšími jednoduchými kouzly první a druhé kategorie. Ron stačil na poslední chvíli vyčarovat střední štít bílé magie, který nějakou dobu dokázal pohlcovat kouzla těchto tříd. Nevýhodou bylo, že nemohl použít žádný jiný.
Hermona na nic dalšího nečekala a začala používat matoucí kouzla třetí a čtvrté úrovně. Některým se Ron sice stačil vyhnout, ale některá ho přece jenom zasáhla. Skončil tak, že se cítil jako když má pod sebou strop, měl prohozenou levou a pravou stranu a poslední kouzlo, kterému se nestačil vyhnout mu způsobilo prohození používání svalů, tedy když chtěl pohybovat pravou rukou pohyboval levou. Než ho ovšem všechna zasáhla, stačil Hermionu částečně spoutat, od pasu nahoru nemohla pohnout jediným svalem a zároveň se mu povedlo zrušit klona.
Harry ještě chvilku počkal, jestli se povede jednomu z nich osvobodit, ale Hermiona jen stála a na něco se soustředila, nejspíš na neverbální zrušení kouzla, samozřejmě neúspěšně a Ron sesílal kouzla všude možně. Harry i Brumbál museli likvidovat kouzla, která buď letěla na profesory nebo na studenty.
Proto vstal a přesunul se opět na podium.
"A je tu konec druhého zápasu, který končí opět remízou." Musím přiznat, že je budu muset trochu potrápit, aby si neporadili s tak jednoduchými kouzly, to nejde.
Další zápas bude patřit vašemu oblíbenému profesorovi Severusovi Snapeovi, proti sobě rovnému, protože ten koho si vybral, dělal také špeha u Voldemorta."
Když se Harry usadil, promluvil na něj opět šeptem ředitel.
"To jako se utkají Snape versus Snape?"
"Jo, bude to zajímavé."
"Nebo velice nudné."
"Uvidíme."
Harry to tentokrát ani neodpočítal.
(Severus bude ten místní a Snape bude ten, který přišel s Harrym.)
Oba začali naprosto shodně. Severus zaútočil, ovšem jakmile kouzlo vyletělo z hůlky bylo zrušeno Snapem. Takto se to opakovalo ještě pětkrát. Než se do sebe pustili opravdu s vervou, buď sesílali úplně shodná kouzla, nebo to Snape vždy, jakmile to Severus vyvolal zrušil. Souboj už probíhal půl hodiny a stále nic. Jediné čeho jste si mohli všimnout, tak toho, že se oba uplně shodnými pohyby vyhýbali soupeřovým kouzlům. Po té půl hodině přibylo tvrdších kouzel z černé magie. Každé třetí kouzlo dokázalo slušně zranit. Harry byl připraven zasáhnou, jakmile to bude potřeba. Jak také čekal, tak bylo potřeba, první se neudržel Snape a seslal na soupeře Sektusempra, kouzlo, proti kterému je velicě těžká obrana a Harry věděl, že ji nemůže s hůlkou a verbálně seslat včas. Proto už zasáhl. Mávl třikrát rukou. Po prvním mávnutí se před Severusem zhmotnil kamenný Golem, kterého kouzlo přeseklo na tři kusy, druhým mávnutím Snapeovi i Severusovi vypadli hůlky z rukou a třetím mávnutím se přenesli k řediteli. Hned na to se vydal na podium.
"Omlouvám se vám, že jsem to musel takto přerušit, ale toto kouzlo může být i smrtelné a je těžká obrana, proto jsem zasáhl, aby jste nebyli bez učitele lektvarů. Toto kouzlo by mělo být zakázané, stejně jako kletby, které se nepromíjejí. Ale co se dá dělat.U tohoto souboje nevyhlásím vítěze. Protože Váš učitel lektvarů by se taky dlouho neudržel a seslal by něco podobného." Z první řady se Harrymu zdálo, že zaslechl to je škoda, že zasáhl.
"Teď trochu veselejší notu je na čase souboj mezi mnou a místním ředitelem Abusem Brumbálem. Ovšem nejdříve si dáme krátkou pauzu."
A co poslední váš člen, toho nikdo nevyzval?" Ozval se dotaz od některého ze studentů,m ovšem ten hlas byl Harrymu povědomý, ale nedokázal ho zařadit. .
"Musím oznámit že ne, jestli máte zájem tak klidně. Odkud jsem přišel ještě nenastoupila do školy, ale něco umí, když se během pauzy domluvíte, tak ve třech lidech sedmý ročník a čím nižší ročník tím jeden student navíc. Co ty na to asistentko?"
"Proč ne, stejně jsem se začínala nudit."
"Tak je dohodnuto, když se domluvíte, půjdete před námi."
Jakmile skončila přestávka, během které skřítci rozdávali občerstvení, tak na podium vyšli tři studenti. Harry je poznal okamžitě, ale aby to nebylo nápadné, zeptal se jich na jména.
"Takže nakonec jen tři studenti se rozhodli vyzkoušet moji asistentku, prý víc lidí nepotřebujou. No uvidíme. Těmi třemi jsou Fred a George Weasleovi, druhý ročník, a k nim se přidal Neville Longbotom, první ročník."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wokr wokr | 11. května 2007 v 23:56 | Reagovat

tož supr hej ale takhle to utnout to se ani trochu nestydíš doufám že pohneš s psanim a rychle sem hodiš pokračko

2 pasu pasu | E-mail | Web | 12. května 2007 v 0:24 | Reagovat

no tohleto se dela????? jinak super kapca

3 Ž-Ž Ž-Ž | 12. května 2007 v 9:00 | Reagovat

jůůůůůůů.... Skvěěěělíííí.

4 katie katie | Web | 12. května 2007 v 9:52 | Reagovat

wowsuper bomba jsem zvědavá jak to dopadne

5 aenda aenda | E-mail | Web | 12. května 2007 v 10:29 | Reagovat

Tak to bude zajímavý.... Oba souboje budou zajímavý... no těšim se na další kapitolu

6 xmona xmona | 12. května 2007 v 10:39 | Reagovat

achjo si tak čtu a najednou konec chjo no nic je to super:-)) a doufám že bude brzo pokráčko:-)

7 Sseth Sseth | 12. května 2007 v 10:57 | Reagovat

to je ale blbý koniec to sa nerobí, asi to chce ďalší warsheep :-))

8 Abby Abby | 12. května 2007 v 11:55 | Reagovat

Je to fakt hezky, jen sem se tešil, že už bude ten souboj Harryho a Brumbála

9 lord anras lord anras | 12. května 2007 v 12:14 | Reagovat

skvělé, nemohla by být další kapča rychlej???????

10 effren effren | Web | 12. května 2007 v 12:18 | Reagovat

skvela kapitolka, uzasne napsana, ale tytyty takhle to useknout!!! No dela se to??? Zlobim zlobim, doufam ze dalsi bude brzo, hlavne se tesim na ty souboje...

11 kecal kecal | 12. května 2007 v 13:49 | Reagovat

super kapitola ale takhle to utnout tak doufam ze dalsi pridas co nejdriv

12 Kaitlin Kaitlin | Web | 12. května 2007 v 14:17 | Reagovat

moc pěkná kapitolka..ale to utnutí..=( Tak teď jen doufám, že další bude co nejdřív...=)

13 Siria Siria | Web | 12. května 2007 v 17:35 | Reagovat

No wow! Parádní kapča! Mooooc se těšim na další :-)))

14 sába sába | Web | 12. května 2007 v 19:13 | Reagovat

jéééé super ale stejně se nejvíc těšim jak bude Harry bojovat s Brumbálem XD jo a klikněte pls na odkaz

15 Gil-galad Gil-galad | 12. května 2007 v 20:54 | Reagovat

nice kapca uz se tesim na ty dva souboje :))))

16 Jarwis Jarwis | 12. května 2007 v 21:17 | Reagovat

tak se těšte, už čekám na opravu

17 Polgara Polgara | E-mail | Web | 13. května 2007 v 17:17 | Reagovat

Héj...Takovej podraz....ale jinak moc hezký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama