Třetí kapitola

18. dubna 2007 v 20:31 | Jarwis |  HP a ....
Tak se mi to povedlo napsat docela brzo, ale nezvykejte si. :)

Brumbálova armáda
"Pane White,…"¨Harry ji ovšem přerušil.
"Prosím tykejte mi, stejně to platí i pro ostatní."
Všichni přikývli a James začal.
"Harry, nevím jak bych začal, ale včera jsme objevili dost váženého kouzelníka spoutaného k židli. Když jsme okamžitě vyběhli zkontrolovat děti, zjistili jsme, že jsou v pořádku a jen trochu vystrašeni. Ovšem okamžitě jsme se začali vyptávat co se stalo. Pověděli nám, že dotyčný je chtěl unést k pánovi zla. Také prý chtěl vyzkoušet nějaké kouzlo. Ovšem nedokončil ho. Zneškodnil ho někdo ve smaragdově zeleném hábitu." James se zhluboka nadechl, aby mohl pokračovat, ale Harry toho využil..
"Jsem rád, že jsou vaše děti v pořádku, ale nevím zatím pointu proč jsem tu já."
"K tomu se dostávám. Jakmile jsem to oznámil mým přátelům a nynější ředitelce, tak si okamžitě vzpomněla na vás. Protože jsem ji řekl i začátek kouzelné formule. Cru, dál se už nedostal.
"Crucio. To jste napsal do otázky týkající se kleteb které se nepromíjejí. Vypadá to, že o ní něco víte, protože jiné vodítko nemám, takto nezačíná žádná mě známá kletba a ani kouzlo. Právě proto jsou tu i ostatní a oni mi rovněž potvrdili, že takové kouzlo neznají. Proto jste jediné vodítko vy."
"Já také neznám jiné kouzlo než Crucio, které by to mohlo být."
"Proto otázka zní, co je to za kouzlo a co o tom všem víte? Ale než začnete, tak nám ještě děti popsaly, proč se sešly u sebe v pokoji. Prý se okolní vzduch najednou ochladil a oni si připadaly jako by z nich vyprchávalo všechno štěstí."
"Mozkomor."
"Stejně i to si myslíme my. Jenže Mozkomora už tady nikdo neviděl déle jak 500 let určitě. Ze záznamů víme že je bylo velice těžké jen odehnat, natož zničit. A dnes nevíme ani jak je odehnat. Nyní mluvte!"
"Já začnu tím Cruciatem, je to tak zvaná mučící kletba…"
"Předveďte!"
"Moody vím, že ji chcete vidět v akci, to by jste nebyl bystrozor v důchodu, kdyby jste nevěděl o tom nic, ale já to předvedu jen na vyvolaném pavoukovi."
"Proč?"
"Uvidíte."
Ředitelka tedy mávla hůlkou, pronesla příslušnou formuli a na stole stál běžný pavouk. Harry ho hůlkou zvětšil a ohraničil prostor aby neutekl.
"Crucio," pronesl tiše, přesto do tohoto jediného slovíčka dal všechnu svou nenávist, kterou choval k Voldemortovi.
Pavoukem začaly projíždět bolestné křeče. To trvalo pár vteřin a Harry to už nevydržel a kouzlo přerušil.
"Ne, nedokážu to udržet déle. Tolik nenávisti v sobě nemám.
"To bylo strašné." Ženám tekly po tvářích slzy.
"Větší bolest už ani nejde způsobit. Samozřejmě, že čím silnější kouzelník, tím větší bolest.
"Takže jste měl pravdu, opravdu by se neměla promíjet, ještě že je tolik neznámá. Co mě ovšem znepokojuje, jsou dvě věci, a obě se mi nelíbí. Tak, ta první je, že jste do zakázaných kleteb uvedl ještě jednu a bojím se už zeptat co ta dokáže, ale už nepředpokládám že jste neměl v této otázce pravdu. Druhá a závažnější otázka je," s tím všichni vytáhli hůlky a zamířili na něj. "Že z toho co jste nám řekl, tak jsou dvě možnosti, kdo jste. Buď jste ten pán zla anebo ten smaragdový čaroděj."
"Pán zla opravdu nejsem a smaragdový čaroděj musí být mocný, když dokázal odehnat mozkomory. Myslíte, že bych to zvládl já, třiadvacetiletý čaroděj?"
"Který dostal nejlepší hodnocení ve svém oboru za posledních sto let. Posledním, které to získal byl bývalý ředitel Albus Brumbál. Všem se objevily v očích slzy."
"Věřím, že profesor Brumbál se má lépe než by se měl tady, čekají nás těžké časy, přejte mu to a netruchlete pro něj, neznám ho moc, ale vím že by si to určitě nepřál."
"Máte samozřejmě pravdu, co jste myslel těmi těžkými časy?"
"Pán zla prostřednictvím svého poskoka Malfoye málem zabil děti manželů Potterových, myslíte, že to je jen začátek?"
"Takže jste smaragdový čaroděj? Jméno pachatele totiž nepadlo, to jsem si jistý."
Sakra, pomyslel si. "Jste si opravdu tak jistý?"
"Ano, protože se z toho vysekal a jsme vázáni mlčenlivostí. To znamená, že jsme pod kouzlem a nemůžeme tuto zprávu rozšiřovat."
"Tak to neukecám. Jo jsem smaragdový čaroděj, mění to něco?"
"Ne, ale chceme naučit obranu proti mozkomorům, v hodinách se začnou brát obrana proti jiným osobám a přibude nová hodina souboje. Ujmuli by jste se toho s Jamesem?"
"Já nemám nic proti, ale budu si chtít vyzkoušet cvičný souboj s ním, i když prohraje."
"Proč myslíte, že prohraji, to mi tolik nevěříte. Nechci se vychloubat, ale podle hodnocení patřím mezi nejlepší Bystrozory za posledních sto let. Jinak souhlasím pokud ministerstvo k tomu dá povolení. Odcházím jim sdělit co jsem se tu dozvěděl. O vaší identitě nikomu nepovím, nebojte se, a děkujeme vám za záchranu dětí." Vstali oba a zamířili ke krbu.
"To nemusíte rád jsem je zachránil."
"Vypadá to, že znáte toho pána zla. Kdo je to?"
"Říká si lord Voldemort, ve skutečnosti se jmenuje Tom Rojvol Raddle. Snaží se vyčistit kouzelnickou rasu. Pro něj jsou všichni kouzelníci z mudlovských rodin jen hmyz, který je třeba zlikvidovat, stejně tak i kouzelníci, kteří s nimi sympatizují. Nyní jděte, aby ministerstvo mohlo zasáhnout." Potterovi opravdu odešli.
"Dobře, otázka zní, proč napadl jako první Potterovy děti?"
"Moody jak vy věříte na proroctví?"
"Že jsou skutečná jen pro toho, kdo v ně věří."
"Máte odpověď.!
"Ono bylo vysloveno nějaké proroctví?"
"Myslím že ano, ale nevím to určitě. Jiný důvod mě nenapadá."
"Co myslíte že bude jeho další krok?"
"To netuším, rozhodně se chce v budoucnu zmocnit Bradavic a ministerstva. Kdo je ministr?"
"Vy to nevíte? Kornelius Popletal."
"Takže tomu neuvěří. No to je jedno, musíme varovat lidi a to on neudělá…" Přerušila ho ovšem Minerva.
"Harry, pořád mě zajímá co dokáže ta poslední kletba?"
"Tu nezvládnu," když ovšem viděl zvědavé oči přítomných, jen přikývl. "Pokusím se."
"Zamířil na ještě vyvolaného pavouka a promluvil potichu přesto chladněji než by od něho kdokoli čekal. "Avada Kedavra" Do těchto slov, dal Harry veškerou svou bolest ze ztrát, které ho provázely, téměř na každém kroku. Představil si před sebou Voldemorta. Přesto z jeho hůlky vyšel jen zelený oblak, který se rychle rozptýlil. Stačilo to, aby všem přítomným přeběhl mráz po zádech.
"Nepovedlo se, jak jsem očekával."
"Co se mělo stát?"
"Řekněme, že Avada Kedavra je název pro smrtící kletbu. Neexistuje proti ní obrana."
"To..To..To je strašné."
"Pořád musím přemýšlet, odkud to vše znáte? Toto v knížkách nevyčtete."
"Hodně jsem cestoval, stejně tak i Voldemort. On toto všechno zná, možná ještě víc."
"Kéž by tu byl Albus, ten by nám poradil."
"Není tu, takže si musíme vypomoci sami. Navrhoval bych vytvořit skupinu, která bude zabraňovat Voldemortovi v uskutečnění plánu. Já osobně každého naučím ty nejdůležitější kouzla. Teď máme prvotní cíl, zjistit co má Voldemort v úmyslu."
"Jak to chcete zjistit?"
"To nechte na mě."
"Pokud vytvoříme nějakou organizaci, povedete nás?"
"Ne, já mám jinou práci, o které vám nic neřeknu. Nesmíte to vědět. Nyní mě omluvte."
S tím odešel bloumat po chodbách hradu. Nohy ho zanesly až k místnosti nejvyšší potřeby. Neváhal a vešel. Hned na to se natáhl na postel. Začínala ho šimrat jizva, rychle si uzavřel mysl a nechal Voldemorta nahlížet do vytvořených myšlenek. Jakmile to skončilo tak se tentokrát Harry napojil na Voldemorta.
Objevil se ve velkém sále. Kde byly po stěnách nakresleni hadi a celá síň byla laděna do zelena. Kolem něho se zhmotňovali smrtijedi. Když se přidal i poslední, Voldemort promluvil.
"Tak jak vypadají úkoly? Belatrix?"
"Můj pane, našla jsem Ginny velice rychle, stačilo ji sledovat od domu, přemístila se na Příčnou ulici, tam něco pojedla a vydala se i s tím parchantem po nákupech. Sledovala jsem je. "Když se přemístili, přemístila jsem se hned za nimi, tak jak jste mě to naučil a já se ocitla v opuštěné jeskyni a po ní už ani stopy."
"Věděla o tobě. Crucio!"
"Malfoy, co ty?"
"Pane, já se omlouvám, do domu jsem se dostal bez problémů. Ale jakmile jsem je chtěl spoutat, tak na mě někdo zaútočil, nevím jak se dostal přes Mozkomory, kteří hlídali vchody." "Spoutal mě a přivázal k židli. Tam mě našli až Potterovi."
"CRUCIO."
"Po další kletbě pokračoval."
"Dám vám jednoduchý úkol a vy mě takto zklamete. Nyní na tyto dvě osoby dáme pozor, ale nebudeme nijak zasahovat a zaútočíme na Tu mudlovskou šmejdu Grangerovou i tím jejím manželem Weasleym. Tady máte adresu a nezvorejte to."
Harry se vrátil do svého těla a udýchaně oddechoval. Musí jim v tom zabránit, tady jim nedovolí aby umřeli. S tím se vydal zpět do ředitelny.
Tam už na něj čekali. Byli tam i manželé Potterovi.
"Tak máme problém, Kornelius tomu nevěří. Prý to byli jen lupiči a pan Malfoy se je snažil zastavit."
"Jak jsem předpokládal." Navrhuji tady zřídit hlavní štáb a založit tu skupinu. Jako vedoucího bych navrhoval jednoho ze tří lidí, Jamese, Minervu nebo Alastora. Dal bych hlasovat. Jednoznačně se shodli na Jamesovi. Myslím, že můžeme počítat se všemi členy v této místnosti. Dále jestli můžu navrhnout bych zapojil Weasleyovi a oťuknul bych Kingsleyho Pastorka, zkusil bych navrhnout i Mundunguse Fletchera a jiné vaše známé. Nemusím snad ale připomínat, že to bude tajná organizace."
"Dobrá, ale chybí nám název. Harry se zamyslel. Vzpomínal na minulost. Nechtěl dávat stejný název, jako se jmenovali v jeho světě. To by Voldemortovi došlo. Dostal nápad.
"Co kdybychom si říkali Brumbálova armáda. Byl to nejmocnější čaroděj současných dob a nevěřím, že by zůstal stranou. Určitě by taky něco vytvořil, navrhuji na jeho počest název Brumbálova armáda. Všichni byli pro. Tak nyní bych se rozloučil, jsem unaven a rád bych se ještě odpočinul než začnu." Přestal.
"Co začnete?"
"To je moje věc, jsem tu nový a zařizuju si dům.
"Dobře rozpouštím tuto poradu, zítra večer se navrhuji sejít se všemi členy, které seženeme a u kterých budem vědět stoprocentní loajalitu. Abych nezapomněl, učit souboje budu, dal jsem výpověď."
Harry tedy kývl všem na pozdrav a přemístil se zamyšlen za svou jedinou láskou. Na ostatní se rozhodl moc nevázat. Přemístil se tak jak se dohodli do své pracovny. Jak předpokládal byli tam Weasleovi. Po hodině asi odešli. Harry tedy vyšel ven a připojil se ke své manželce.
"Ginny, lásko, kde bydlí Ron s Hermionou."
"V Londýně, nedaleko nemocnice. Proč?"
"Bude další útok, ale nevím kdy. Jdu tam hned."
Vzal na sebe svůj smaragdový hábit a přemístil se na danou adresu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aly aly | 18. dubna 2007 v 20:35 | Reagovat

super

2 Vruon Vruon | 18. dubna 2007 v 21:13 | Reagovat

Super kapitolka :)

3 Polgara Polgara | E-mail | Web | 18. dubna 2007 v 21:18 | Reagovat

Jak jinak, než že je to super kapitolka

4 šibal šibal | 18. dubna 2007 v 21:44 | Reagovat

hezkýýý :-) :-)

5 Ghoster Ghoster | Web | 18. dubna 2007 v 21:55 | Reagovat

Nice ... ale je jinej Harry, chová se jinak, ale asi se mi to jen zdá... :-)

6 gwindor gwindor | 18. dubna 2007 v 21:56 | Reagovat

Něco co tu jeste nebylo: Super !!!

Sorry ale nemohl jsem si pomoct  :-)

7 romalt romalt | 18. dubna 2007 v 22:03 | Reagovat

Moc hezký Jarwisi. Moc, moc.

:-)

8 MarS MarS | 19. dubna 2007 v 1:26 | Reagovat

hmmm to byla ale pekna a fofrem pridana kapitolka, ktera nas urcite navnadila na dalsi pokracovani :)

tak at Ti ta rekonstrukce dobre dopadne a brzy skonci :)

9 iriska iriska | 19. dubna 2007 v 9:45 | Reagovat

jééé kapitolka, moc se povedla :o))

10 Mirka Mirka | Web | 19. dubna 2007 v 13:55 | Reagovat

supeeeeeeeeeeeeeeeeeer...pls dááááááááááááááááááál.

11 Sseth Sseth | 19. dubna 2007 v 14:41 | Reagovat

super

rýchlo pridávaj

12 Giner Giner | 19. dubna 2007 v 16:07 | Reagovat

Skvělá kapitolka:-)

13 Kaitlin Kaitlin | Web | 19. dubna 2007 v 16:12 | Reagovat

skvělý..=)

14 Tana Tana | Web | 19. dubna 2007 v 17:26 | Reagovat

Jupi. Super. Ale ten koniec.... PREČO!?

15 Siria Siria | 19. dubna 2007 v 18:10 | Reagovat

Parádní kapča :-)))

16 katie katie | 19. dubna 2007 v 21:19 | Reagovat

super bomba nádhera

17 belladonna belladonna | Web | 20. dubna 2007 v 15:14 | Reagovat

prostě bomba!

18 Falco Falco | 20. dubna 2007 v 15:22 | Reagovat

super kapitola :P

19 tornado tornado | 20. dubna 2007 v 15:42 | Reagovat

Perfektní, moc se mi to líbí, jako obvykle:-)

20 Wigy Wigy | 20. dubna 2007 v 19:48 | Reagovat

Nádherný=o)

21 Kate Kate | 20. dubna 2007 v 22:00 | Reagovat

Skvělé! :)

22 aenda aenda | E-mail | Web | 21. dubna 2007 v 18:54 | Reagovat

je to božžží

23 Polgara Polgara | E-mail | Web | 22. dubna 2007 v 19:40 | Reagovat

Konečně jsem přidala 12 kapitolku a za komentáře budu jako vždy vděčná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama