13. kapitola

20. února 2007 v 16:29 | Jarwis |  Harry Potter a druhá šance
Po dlouhé doubě zas přibývám kapitolu.

Člen navíc
Harry tedy začal uskutečňovat plán. Musel jednat rychle. Nevěděl jak dlouho ještě žena vydrží. Harry tedy využil toho, že Smrtijedi byli zabráni do pozorování mučení ženy. Harry rychle hrábl do vlasů jedné z dívek a sebral sponku, kterou měla ve vlasech. Ta to ani nezaregistrovala a dál ji po tváři tekli slzy. Harry okamžitě začal odemykat pouta.
"Přestaňte, nebo toho budete litovat!" Pronesl nahlas Okolo smrtijedi se lekli,ale hned na to se začali smát.
"A co nám uděláš? Rozesměješ nás?"
"Jak chcete, ale varoval jsem vás." S tím si uvolnil jednu ruku z pout a mávl s ní ke smrtijedům, kteří mučili ženu. Všichni odlétli na zeď a zůstali přikováni. Poté se obrátil ke zbylým a mávl opět. Ti nestačili nijak zareagovat a půlka jich klesla omráčena k zemi. Hned potom se ozvalo hlasité PRÁSK! A objevilo se asi dvacet kouzelníků, mezi kterými Harry identifikoval Fénixův řád v čele s Brumbálem. Když to uviděli zbývající smrtijedi, rychle se přemístili pryč.
Brumbál se rozhlédl okolo a poslal okamžitě k ženě na pomoc nějaké členy, Harry mezi nimi poznal i svého učitele lektvarů, kterému se v obličeji objevil výraz překvapení a obav. Nečekal co budou dělat další členové a vydal se ženě na pomoc. Snape zrovna vytahoval lektvar a Harry si ještě za chodu přivolala hůlku.
"Proč ji nejdřív nezacelíte rány?"
"Vy se do toho nepleťte." Vyštěkl na něj Snape, ale Harry v jeho hlase poznal emoci, kterou u něj ještě neslyšel, byl to strach. On tu ženu znal! Došlo Harrymu.
Neznáme proti protikouzlo na tuto kletbu. Proto ji dávám povzvubuzující lektvar, dokrvovací a uspávací, aby zvládla přenos do Bradavic. Ale to stejně nezvládne. Jsem vyškolený léčitel poznám to."Vysvětlil mu to jiný člen řádu, který ji prohlížel za pomoci hůlky.
Harry si vzpomněl, na dědičnou schopnost o které dlouho uvažoval, teď litoval, že se ji nenaučil dřív. Vzpomněl si na přivolávací kouzlo a rychle ho vyslovil a začal vzpomínat o tom co si přečetl o této schopnosti v knížce. Naklonil se nad ní a začal se plně soustředit. Při tom zavřel oči. Začal si představovat, jak se její rány zacelují. V tom zachytil, překvapené zalapání po dechu a pocítil teplo protékající skrz jeho paže. Dlaněmi opouštělo jeho tělo a vpíjelo se do těla ženy. Jakmile tento pocit přestal, Harry cítil, jak upadá do bezvědomí. Věděl co by to znamenalo, vzal by na sebe svou podobu. Rychle proto sebral poslední síly a přemístil se do Bradavic, do Soubojnické místnosti. Hned poté upadl do bezvědomí.
Když nabyl vědomí, zjistil, že ho bolí každá část v těle. Když bolest trochu přestala, rozhlédl se okolo. Stěny byli poškrábány. Když stočil svůj zrak na své tělo, zjistil že jeho hábit je roztrhaný, že ani nechápal, jak se na něm dokáže udržet. Všiml si i velkého množství škrábanců, které byli obklopeny zaschlou krví. Vzpomínal co se stalo. Příčná ulice…. cukrárna…. smrtijedi….. Děvčátko…. Žena…. Řad….. modrá záře… potom si už nepamatoval nic. Musel se přemístit, sem a upadnout do bezvědomí. Ale jak vysvětlit ty škrábance. Na to si ale taky odpověděl rychle. Proměna. Musel se přeměnit ve vlkodlaka a vzhledem k tomu, že neměl žádný uklidňující lektvar, tak ztratil schopnost svobodně myslet. A začal se chovat jako zuřivá šelma, která je zavřená v koutě.
Kouknul na hodinky a ke svému zděšení zjistil, že je osm. Musí se vrátit pro přátelé. Zastřel se a vyrazil do tajemné komnaty.
Prošel umývárnou, vešel do tajné chodby vedoucí k tajemné komnatě. Těsně před ní se před ním ozvala rána a tam, kde ještě před chvílí byla hadí brána stoupal oblak dýmu. Jakmile začal prach usedat objevilo se ve vzniklé díře pět postav. Čtyři z nich tam částečně čekal, byla to Ginny, Ron, Hermiona a profesor Snape, ten, který tam byl navíc byl Remus Lupin.
"Harry, jsi v pořádku? Proč si nepřišel? Jakto, že jsi tak poškrábaný?..."Kdyby Harry nepřerušil Hermionu, tak by snad otázek nebylo konce.
Hermino klid, nestihl jsem to protože teprve v osm jsem se probudil a dále jsem v pořádku, ale v rozhovoru bych pokračoval v Soubojnické místnosti. Ginny vezmi Rona a Hermionu a přenes je. Já si vezmu na starost profesora a Remuse. S tím je vyzval aby se ho chytli. Oba se ho opravdu chytli, což Harryho překvapilo, zvlášť u profesora. Když se takto sešli v Soubojnické místnosti. První se oval Remus.
"Harry musím ti poděkovat, za ten tvůj protivlkodlačí lektvar, je skvělý. Ale ty si ho neměl, proč?"
"zapomněl jsem si vzít jednu dávku."
"Vy umíte připravit protivlkodlačí lektvar? Vždyť neexistuje." To se ozval mistr lektvarů.
"A víte to jistě?"
"Samozřejmě, podílím se na jeho výzkumu."
"No, tak to pro vás mám dobrou zprávu, už jste dozkoumal. Ale zpátky k věci."
"Jak se sem dostal i Remus?"
"Když jsme se snažili projít vchodem a neznáme hadí jazyk, tak jsme na to použili kouzlo Bombardo a tady pan Lupin to uslyšel a přišel se na nás podívat, trval na tom, že půjde taky."
"No dobrá, náhradní plášť, ale nemáte?"
"Bohužel. Nešel by zkopírovat?"
"Tak to uděláme jinak. Profesor Snape si vezme můj hábit, Remus profesorův a vy si vezmete svůj."
"Ale Harry co budeš mít ty? Vždyť jakmile tě uvidí, tak tě zatknou. Nebo spíš zabijou."
"Hermiono, tomu nevěřím, ale stejně, oni mě nepoznaj. Zapomínáš na jednu mou schopnost." S tím vzal na sebe podobu Henryho Peavse, staršího (tedy učitele soubojů).
"Vy jste Metamorfomág? Jakto, že to nikdo neví? Kde jste přišel na tuto osobu, neříkejte mi, že budete učit souboje?"
"První otázka ano, druhá, nechci aby to někdo věděl a třetí ano, máte něco proti?"
"Jen si myslím, že na to nemáte."
"Uvidíme a abych nezapomněl, hlavně nezapomeňte, že každý z vás tu má dvojníka. Rone, Hermiono, vy se tady moc neznáte, Ginny ty bydlíš s rodiči. Profesore, vy jste definitivně na straně řádu, stejně tak i ty Remusi. Některé osoby tu žijí. Jako první jdeme rovnou za ředitelem. Zastřete se, studenti nemusí vědět, že tu někdo je."
Po vyzvání ředitele vešli dovnitř.
"Dobrý den. To jste vy? Jsem rád, že jste v pořádku"
"Dobrý den řediteli, Tito lidé, patří ke mně do spolku, který se zabývá bojem se smrtijedy. Ale než se začnete ptát, měl bych otázku, jak jsou na tom ty děti a ta žena."
"Musím přiznat, že kdyby jsi nezasáhl, tak je pani Snapeová po smrti…."
"Paní Snapeová, to jako myslíte manželku Severuse Snapa?"
Brumbál jen přikývl. Ovšem všiml si jak jeden z těch v bílém, podle znaků to odhadoval, na někoho ve vyšší funkci, zakymácel. Vypadal, jako že se moc dlouho na nohou neudrží.
"Je vám dobře?" Harry si teprve teď uvědomil, že profesor je s nimi a když viděl, že je ještě v šoku, tak mávl rukou a objevilo se pět křesel, "nevadí, když se posadíme?" Optal se ředitele.
"Omlouvám se jak jste se rychle začal ptát, úplně jsem zapomněl, že stojíte."
"Nic se nestalo." Poté se potichu obrátil na Snapa. "Jste v pořádku?" Ale ten pořád nereagoval, proto se spojil s Ginny.
Ginn, vezmi Snapa a ostatní ven, ať se trochu vzpamatují. Ta jen přikývla a zvedla se s tím pošeptala něco Removi a Ronovi, oba podepřeli Snapa a všichni společně odešli.
"Promiňte za to zdržení, ale udělalo se mu mdlo, tak jsem ho poslal ať se projde."
"Smím, znát vaše jméno?"
"Promiňte, jmenuji se Henry Peavse."
"Kdo jsou ti kouzelníci, co přišli s vámi?"
"Nemůžu vám říct kdo jsou, ale myslím, že je docela znáte."
"Dobrá, říkal jste, že to jsou členové nějakého spolku, který bojuje proti Voldemortovi."
"Ano, ale jsme poměrně nový, takže fénixův řád o nás ještě neslyšel."
"To nevím, Jak si to říkají?"
"Říkáme, já jsem jejich vedoucí. A nazýváme se stříbrný spolek A mě všichni nazývají Stříbrný čaroděj:"
"Jste dost podobný Voldemortovi, víte to?"
"A v čem?"
"Za prvé, jste si vytvořil přezdívku, za druhé skrýváte své tváře, za další máte velkou moc, a na posledy jste se obklopil kouzelníky, kteří vám věří."
"Profesore, rozdíl mezi námi, je v tom, že vy bojujete otevřeně, a proto vám členů pořád ubývá, i když pomalu. Vemte to tak, že já jim kryji identitu. Ale největší rozdíl mezi mnou a Voldemortem, je ten, že já mám pravé přátele, nezničil jsem si duši Viteály a nemusím své věrné k sobě připoutávat lží."
"On má někoho pod sebou komu lže? Koho?"
"Harryho Pottera. Věřím, že kdyby poznal přátelství, a nevsugeroval by mu, že je souzeno se s ním spojit, tak bude na dobré straně."
"Pottera, tomu se těžko věří, Voldemort ho bere jako svého nástupce, nechává si od něho říkat otče."
"Jenže jeho pravý otec je v řádu."
"Co všechno víš o řádu?"
"Znám hlavní sídlo, některé členy, i když nevím, jestli žijou, samozřejmě vůdce této organizace."
"A co víš o Voldemortovi, když ses s ním pustil do boje."
"Pokládá se za nejmocnějšího čaroděje, této doby, ale není to pravda, jsou podle mě dva mocnější. Bojí se smrti, což ho vedlo k vytvoření šesti Viteálů a sedmým je on sám. Obklopuje se totálními dřevy. Nedávno dobyl ministerstvo, a dneska vyšli jeho zákony."
"Dobře předpokládám, že za jednoho mocnějšího čaroděje pokládáte mě, ale kdo je ten druhý?"
"Nemyslete se že se vytahuji, ale řekl bych že já."
"To jsou opravdu silná slova, podle čeho tak soudíte?"
"Řekněme, že už jsem se o tom dokázal přesvědčit. Vlastně je tu ještě jeden, ale ten o tom zatím neví."
"Předpokládám, že tím myslíte Harryho Pottera."
"Velice správně a věštba to potvrzuje."
"Vy znáte věštbu?"
"Samozřejmě, proto, bych chtěl dostat Pottera na naši stranu vím jak na to, ale budu muset počkat do Hallowenu."
"Proč tak dlouho, bude to chtít jednoho trola a doufat, že se Hermiona z Ronem dají dohromady."
"Myslíte Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou?"
"Ano."
"Vy něco tajíte, že?"
"Ano."
"Proč?"
"Jsou věci, které ani vy nemůžete znát."
"Pomůžete nám se zničením Voldermorta?"
"Ano, na víkend bych naplánoval útok na ministerstvo."
"Tak brzy?"
"Samozřejmě, dřív než se tam zabydlí."
"Co budete zatím dělat?"
"Seznamovat se se smrtijedy."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krtek krtek | 20. února 2007 v 17:13 | Reagovat

juchů mám první komment :-) a byla to skvělá kapitola ;) jen tak dál a co nejrychlej ;)

2 xmona xmona | 20. února 2007 v 17:35 | Reagovat

super

3 Kaitlin Kaitlin | Web | 20. února 2007 v 18:25 | Reagovat

Skvělýýý!! Mooc se těším na další kapitolku, snad bude brzo.=) čím dřív tím líp.

4 sallssa sallssa | 20. února 2007 v 18:26 | Reagovat

báječný :-)

5 Giner Giner | 20. února 2007 v 18:36 | Reagovat

Super! Moc se těším na další a doufám, že bude brzo:-)

6 Tana Tana | 20. února 2007 v 18:53 | Reagovat

Zase uzo.:-)

7 Wigy Wigy | 20. února 2007 v 19:43 | Reagovat

Týjo, super!!!

8 katie katie | 20. února 2007 v 20:42 | Reagovat

super bomba

9 Siria Siria | 21. února 2007 v 15:33 | Reagovat

Nádherná kapča. Doufám, že další bude co nejdřív :-))

10 Mirka Mirka | 21. února 2007 v 17:56 | Reagovat

Super..je to bomba..pls henem dááááááááááááááááááááál

11 Elisa Elisa | 21. února 2007 v 18:44 | Reagovat

Suprová kapča!!! Ale přidávala bych je častěji.:-)

12 sigam sigam | Web | 21. února 2007 v 19:33 | Reagovat

mno, v poslední době mi tahle povídka přijde trochu nudná, pořád o jedním a tím samým...

13 Falco Falco | 22. února 2007 v 11:36 | Reagovat

uhaaaaaaaa tak to je peckááááááááá fakt supr !! :D

14 Aurora Aurora | 22. února 2007 v 19:36 | Reagovat

Super, ale chcelo by to pokračovanie a nejákú tu akciu alebo ďalšiu zápletku. Trošku to oživiť. Inak je táto poviedka veľmi dobrá.

15 Elvíra Elvíra | E-mail | Web | 22. února 2007 v 21:02 | Reagovat

Úžasný, fakt že jo!!!:)

16 Verísek Verísek | 22. února 2007 v 21:50 | Reagovat

Super kapča, už se nemůžu dočkat další. páček

17 duky duky | Web | 23. února 2007 v 14:45 | Reagovat

jarwis kedy bude dalsia kapitola?

18 Mystery Mystery | Web | 25. února 2007 v 17:05 | Reagovat

skvělý, ale neni tam těch chyb nějak moc?

19 Polgara Polgara | Web | 25. února 2007 v 17:32 | Reagovat

Reklama na mé stránky: Přidala jsem třetí kapitolku, kdo má zájem ať se podívá - za komentáře a názory budu veeelice vděčná

20 Petset Petset | 27. února 2007 v 20:11 | Reagovat

Můžu se na něco zeptat? Je to jen náhoda, nebo budou kapitoli přidávány po 9 dnech?

21 Petset Petset | 27. února 2007 v 20:13 | Reagovat

Kapitoly

22 Petr Petr | 28. února 2007 v 14:11 | Reagovat

kdy bude daší kapitola nemusymyt ani tak dobry dej spíš nejakou bytvu  by to chtelo nejakou mega

23 Jarwis Jarwis | 28. února 2007 v 20:34 | Reagovat

Všem se moc omlouvám, ale na psaní teď nemám moc čas, mám nějaký hádky v práci a na psaní nemám moc sil, ale slibuji vám, že do konce týdne se tu nějaká kapitola ukáže.

24 duky duky | 1. března 2007 v 16:21 | Reagovat

no to som zvedavy jarwis...a drzim palce v tej tvojej praci :)

25 Petr Petr | 3. března 2007 v 21:13 | Reagovat

MAš už jen zýtřek

26 Tana Tana | 4. března 2007 v 16:47 | Reagovat

Mas uz len dnesok. Dufam, ze kapitolu nehodlas pridat o polnoci. :-)

27 krtek krtek | 4. března 2007 v 22:48 | Reagovat

zjevně nějak nechápete, že on si ji může přidat (i nepřidat) kdy chce, být vámi tak ho radši moc nerozčiluju...

28 Polgara Polgara | E-mail | Web | 5. března 2007 v 21:49 | Reagovat

No tak, kde ja další kapitolka? Píšeš skvěle, jen tak dál. Mimochodem, dnes jsem přidala taky jednu....80)

29 Falco Falco | 5. března 2007 v 23:19 | Reagovat

mno  tak to je spatny pokud mas problemy v praci snad to brzo vyresis a zdarne pro tebe :)

30 duky duky | 7. března 2007 v 5:34 | Reagovat

jarwis dnes ti prajem vsetko najlepsie k narodeninam.vela upsechov v praci..v pisani tejto poviedky..cela zdravia stastia a lasky ti praje duky :)

31 Jarwis Jarwis | 8. března 2007 v 14:49 | Reagovat

Duky, kde jsi proboha sebral, že jsem měl včera narozeniny? Trochu si přehodil den s měsícem, ne?

32 KarenDes KarenDes | 8. března 2007 v 16:22 | Reagovat

Ha ha.

33 Kačer Kačer | Web | 8. března 2007 v 17:31 | Reagovat

Supr povídka:) už se těším na další kapitolku snad bude co nejdřív:):):)

34 Petr Petr | 10. března 2007 v 11:24 | Reagovat

Kdy  bude a kapitola

35 ledik ledik | 10. března 2007 v 14:42 | Reagovat

kdypak pridas kapitolu?

36 Figotka Figotka | 10. března 2007 v 16:45 | Reagovat

Je to skvělý... jen tak dál

37 Verísek Verísek | 11. března 2007 v 13:12 | Reagovat

Kdy bude další?????

38 Kaitlin Kaitlin | Web | 11. března 2007 v 21:12 | Reagovat

nechci otravovat..ale kdy bude další???=0

39 duky duky | 12. března 2007 v 5:26 | Reagovat

no ved 7.3. mas barodeniny jarwis...aspon tak to mas v icq

40 Vruon Vruon | 12. března 2007 v 14:46 | Reagovat

Jj kdy bude dlaší?? Už je to docela doba :)

41 Verísek Verísek | 12. března 2007 v 19:49 | Reagovat

Koukám, že stávka autorů se nám rozrůstá. Nebude to tím, že na nás leze jaro? Přidej další, prosííím...

42 Petr Petr | 14. března 2007 v 5:24 | Reagovat

Ja chcy další kapitolu prosím

43 Kačer Kačer | 14. března 2007 v 19:39 | Reagovat

Supr povídka! Snad bude co nejdřív další kapitolka:)

44 Petr Petr | 14. března 2007 v 21:08 | Reagovat

ja chcy dasí kapitolu

45 Polgara Polgara | E-mail | Web | 16. března 2007 v 15:44 | Reagovat

My chceme další, my chceme další...Doufám že mluvím za všechny 80)

46 Kačer Kačer | 17. března 2007 v 14:02 | Reagovat

Jj další kapitolku! už se nemůžu dočkat. :):)

47 Petr Petr | 17. března 2007 v 21:29 | Reagovat

jo dame demonstraci vseci mu budem psat na mejl toho sy vsimne

48 duky duky | 18. března 2007 v 12:22 | Reagovat

jarwis ty niesi normlany

49 Kate Kate | Web | 18. března 2007 v 15:42 | Reagovat

Jak koukám tak se tu strhla doslova stávka čtenářů :-) Já jen musím dodat,že je to supr povídka a přidávám se do stávky rychle další :-)

50 diana diana | 19. května 2008 v 12:45 | Reagovat

ahojki ta  hra je moc debilni tak ze se my nelibi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama