12. kapitola

11. února 2007 v 22:28 | Jarwis |  Harry Potter a druhá šance
tak tady máte další kapitolu, snažil jsem se ji napsat, tak aby byla bez omezení věku, snad se mi to povedlo.

Problémy
"Dobře vezmu vás sebou, ale pod podmínkou, že mě budete poslouchat."
"Nemáte, právo mi cokoli nařizovat. Co si o sobě myslíte?"
"To radši nechtějtevědět. Mě jde o to, že vím co mě tam čeká. A hlavně všichni tam budeme mít dvojníky."
"Vy jste to myslel vážně?"
"Samozřejmě."
"Fajn kdy odcházíte?"
"Dnes odpoledne, vrátím se sem zítra ráno a vyzvednu zbytek."
"Kdy a kde je máte vyzvednout? V Osm na vás počkáme u velké síňě. Nashledanou."
S tím zmizel. Musel myslet, jestli udělal správně, když ho vzal sebou. Když by se místo toho nechal vyloučit, tak by Voldemort měl volnou ruku, to nemohl dovolit. Zamíříl proto do společenské místnosi a vyhledal kamarády.
"Co se děje? Tváříš se jako kdyby ti Sneape zkazil všechny plány." Zeptal se ho Ron, hned jakmile si ho všimli.
"Rone, máš perfektní postřech, Sneape mě donutil ho vzít sebou."
"To nemyslíš vážně? Vždyť všechno zkazí. Jak si na to mohl přistoupit?"
"Mohl jsem si vybrat, buť mě vyloučí, nebo ho vezmu sebu. A ze školy nemůžu, protože by měl Voldy volnou ruku."
"Harry, vždyť Bradavice znáš líp než Profesoři, vážně si myslíš, že by si to nezvládl? A ještě k tomu tu budeš učit. Harry měl si trochu myslet."
"Hermiono, máš pravdu, ale vem to zdruhé stranky. Teď mě bude muset poslouchat."
"Na to přistoupí?"
"Nic jiného mu nezbude. Teď jdu zabít dva bazilišky, přečkám tam noc a vrátím se pro vás. Sejdeme se v Soubojnické místnosti před osmou. Poté vyzvednem Sneapa a vyrazíme. Jo a ještě jenda věc, Hermiono, prosím tě, udělej jeden stříbrný hábit i pro Sneapa."
"Dobře."
"Díky ,já razím." A Vyrazil na dívčí záchody.
Ginny slyšíš mě?
Jasně lásko, co potřebuješ. Buď před osmou v Soubojnické místnosti. Já teď jdu na Bazilišky.
Tak hodně štěstí. Už se těším na zítřek.
Tím se vydal do umývárny, tam otevřel tajemnou komnatu a prošel už jemu známou cestu až do tajemné komnaty. Když dorazil do komnaty předstoupil před sochu salazara Zmijozela. Heslem ji otevřel a ven se začal plazit Bazilišek. Harry se rychle přeměnil na Gryfina a neverbálně na něj seslal Konjuktivus. Oslepený bazilišek se začal bolestí. Po chvíli se lae uklidnil a začal poslouchat, kde se nachází nepřítel. Harry ovšem vzlétl do vzduchu a zaútočil na něj ze zadu za krk. Tam na něj Bazilišek nemohl. Tak ho Harry udolal. Začaroval protější stěnu, aby byla pérovací, any se o ni nepraštil, když se bude vracet, teˇd doufal, že když půjde tam, že ji stihne vyčarovat.
Nadechl se a vstoupil. Tak jako vždy se objevila stříbrná záře a on cítil jak je odmrštěn přes komnatu. Rychle očaroval zeď a doufal, že ji trefil. Jakmile narazil do zdi, okamžitě se pod ním začla propadat a tak spoamlovala jeho let. Poté se vrátila do původní podoby. A on se po ní svezl na zem. Chvilku u ní seděl a čekal až se trochu vzpamatuje. Asi po půl hodině vstal a vyrazil na Baziliška. Zabil ho úplně stejně jako před chvilkou. Poté vzal na sebe podobu ve které učili as jehjo ošoupaným hábitem, zastřel se a vyrazil směrme k prasinkám. Do večera mu zbývalo času dost, tak se rozhodl, jít na Příčnou ulici. Nikdo si ho na chodbách nevšíml. Bylo vidět, že se něco děje. Ve vzduchu bylo cítit napětí a všude se pohybovali jen skupinky. Každou chvíli ho mijel nějaký profesor a pozorně sledoval jestli se něco neděje. Harrymu se povedlo proplížit se až k vrbě mlátičce. Přes ni se dostal až k tajnému průchodu. V něm se odestřel a prošel ji až do Chroptící chýše. Od tamtuď se přemístil k průchodu na Příčnou ulici. Prošel dělící přepáškou. Na celé Příčné ulici bylo pár lidí a ti se ještě pohybovali v skupinkách, ve vzduchu bylo cítit napětí. Harry si všiml Osoby, která prodávala nějaké noviny. Okažitě zamířil k němua a jedny si koupil. Jak zjistil tak to nebyl denní věštec, ale Temné listy. Jak zjistil, když se do nich podíval. Ytak to bylo první číslo. Když si prohlédl titulky, aby zjistil jak to tu vypadá. Hned na první straně byl text, který mu toho řekl víc než dost. Stálo v něm:
Nový ministr
Harry rychle prolétl článek a dozvěděl se, že si jim stal Voldemort. Taky byla zpráva o tom, že zítra vyjdou nové zákony.
Harry se tedy rozhodl, že se dojde porozhlédnout po obchodech. Jako obvyykle se nejdéle zdržel u obchodu z Famfrpálem. Měl ještě čas a tak se rohodl si zajít na nějaký zákusek do místního zmrzlinářství. Tam si objednal Horkou čokoládu a k tomu si dal jeden zákusek, ………. Když mu to přinesli, takv klidu popijel a sledoval ulici. Všiml si, že se k němu blíží dvě postavy v černých pláštích, kterým všichni ostatní ustupují s cesty. Když se trochu víc přiblížili, tak si Harry všiml, že na obličeji mají bílé masky a ve předu na hábitu, měli obrázek hada, který byl stočen do tvaru S.
Bylo mu jasné s kým má tu čest, Smrtijedi. Dva ho vyděsit nemohli, tak zvědavě čekal, co se bude dít. Když dorazili, tak jeden z nic promluvil.
"Kdo jste a co pohledáváte na ulici pána zla?"
"Jmenuji se Hanry Peavse a jak vydíte užívám si chvilku volna."
"Půjdete s námi, tímto jste zatčen."
"A jaké je obvynění,"
"Obvyněn jste porušení společenské etiky."
"A čím jsem se provinil?"
"Jste nevhodně oblečen. Zvedejte se a pojďte!"
"Počkejte, až ss idopiju, Čokoládu a dojím zákusek."
"PŮJDETE HNED!"
"Ani bych neřekl." A vrátil se k popijení čokolády. Jeden z nich kývl n atoho druhého a ten se přermístil. Prní z nich si vyndal hůlku a namířil ji na neznámého.
"Okamžitě se zvednete a půjdete se mnou."
"Řekl jsem až dojím."
"Půjdete hned Crucio." Smrtijed už očekával, že začne ječet bolestí, ale to se nastalo. Harry i nadále seděl na židli a popijel čokoládu. Smrtijed se vzpamatoval, až tehdy, když se okolo něho ozvalo hlasité PRÁSK! Okolo nich stálo navíc deset stejně ooděných postav.
"Už jste si přizval posili?"
"Já jsem dojedl, tak si můžem promluvit."
"Půjdete s námi!"
"Nepůjdu!"
"To si jen myslíte." S tím mávl rukou a dva přihlížející černooděnci odběhli. Za chvíli se vrátili asi s 8 letou hočičkou., na kterou okamžitě zamířili hůlou, půjdete s námi, nebo vyazkoušíme zda dokáže vydržet smrtící kletbu."
"Harry chvilku odhadoval možnosti. Všiml si, že kdyby chtěl nejprve vyřídit ty smrtijedy, které mířli na dívku, tak by zranil i ji, protože se za ni zkovávali.
"Dobrá půjdu s vámi, ale pustíte ji."
"Samozřejmě."
Harry tedy vyndal hůlku a dal ji na stolek.
"Dej ruce před sebe."
Harry, i když nechtěl tak poslechl. Okamžitě mu na ně dali pouta. Hned ucítil, jak mu vysálo pouta zablokovala magii.
"Teď ji pusťte!"
"Nepustíme, je taky zatčena, obvynění zní, nápomoc př i vzpírání se zatčení." Poté se obrátil na osm smrtijedů a poslal je se slovi.
"Vemte i její rodiče, ty veřejně popravte. Aby bylo jasné, aj kto dopadne se zrádci, děti mladší 14 let vemte sebou."
"TO NEMŮŽETE," vykřikl Harry nenávistně.
"Můžu, sledujte." S tím otočil oba své zajatce , dívka už měla taky pouta. Oběma podržel hlavu, tak aby viděli to co se bude dít.
Zrovna vycházeli dva smrtijedi, kteří vedli každý jedno dítě, Harry odhadvoal, že jednomu je kolem 12 a druhé bude něco kolem 11. U ní si ovšem harry pomyslel, že ta do rodiny asi nepatří, vůbec se nepodobala ani na jednoho, z těch dvou, co už stáli po jeho boku a museli přihlížet následujícímu divadlu.
Nyní vyvedli ženu.
"Nikdo jiný tam není."
"Škoda, udělejte tedy. Exemplární příklad z ní.
S tím ji roztrhli na zádech šaty, dva ji přidrželi a Třetí vytvořil ohnivý bič a šlehl ji před¨s záda. Když už omdlévala bolestí, přestali. Harry se vzpíral, tak že ho museli držet tři, ale jelikož byl bez magie, tak nevěděl co dělat, nënáviděl se za to, co se kvůli němu stalo. Vnímal, jak ti tři děti vedle něj pláčí.
Poté ji kouzlem připoutali na zeď a velitel skupiny pronesl:
"Tento muž se nechtěl nechat zatknout, ,museli jsme ho donutit vyhrožováním ze zabití tvé dcery. Proto, jsme se rozhodli, za napomáhání oběti, budete pykat i vy. Vaše děti, budou odsouzeni k převýchově. Aby se znich stali Smrtivrahové a Vy budete potrestána, za špatnou výchovu. Trest dlouhá smrt."
Hned na to na ní jeden seslal Sectumsempra. Harry toto kouzlo znal. Věděl, že co se stane.
Neznámé ženě se po řtěle objevili hluboké šrámy a bylo jasn že pokud ji nikdo rychle nepodnikne, tak zemře.
Harry se rohlížel kolem, jak mu to jen dovolili možnosti, a přemýšlel c opodniknout, aby ji zachránil. Jak se rozhlížel, tak si všiml něčeho co mohl použít. Měl nápad.
Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 imnetet imnetet | 11. února 2007 v 22:46 | Reagovat

jééj kapča super

2 vew vew | 11. února 2007 v 23:10 | Reagovat

hm jo docela to šlo ikdyž se snažíš nějak ododálit tu záležitost z vlkodlakem nevim zdá se mi že v tom bude nějaká kulišárna

3 Jarwis Jarwis | 11. února 2007 v 23:39 | Reagovat

Já nic neoddaluju, já se snažím o jedno překvapení (týká se Severuse),

ale nikomu nic neříkejte ;)

4 Anonim Anonim | 12. února 2007 v 0:32 | Reagovat

už sem to přečet 2x a je to požád bomba. Jedna z nejd povídek co sem čet a už jich pár bylo. tak prosim rychle s další kapitolou

5 Armok Armok | 12. února 2007 v 2:53 | Reagovat

Kapitola je pekna az na to ze mas plno preklepu ale to ti pro jednou musim odpustit. :)) Ale chtelo by to pridavat casteji:))

6 Siria Siria | 12. února 2007 v 9:36 | Reagovat

Bezvadná kapča. Jen kdyby tak ta další mohla být rychleji... už vzhledem k tomu konci :-))

7 Palinka Palinka | 12. února 2007 v 11:16 | Reagovat

Fakt dobra kapitola, je to tak dobra povidka, ze sem si zadnych preklepu ani nevsimla, jak se do toho vzdycky zactu...

8 Nazartha Nazartha | E-mail | Web | 12. února 2007 v 11:30 | Reagovat

Jé, ale co má znamenat to pokračování příště? Tak doufám, že tedy bude brzy, páč tohle je mučení napínáním na pokračování a to je...ehm, trestné...takže, když se zeptám, kdy bude další kapitola, dostanu určitou odpověď?

9 katie katie | 12. února 2007 v 11:43 | Reagovat

wow super ale nenapínej nás dlouho prosííím

10 Kaitlin Kaitlin | Web | 12. února 2007 v 14:32 | Reagovat

Skvělý!! Ale doufám, že další kapitolka bude co nejdřív..

11 Tana Tana | 12. února 2007 v 16:25 | Reagovat

Skvele. A ten napad asi neprezradis, ze? :-)

12 Trili Trili | 12. února 2007 v 19:14 | Reagovat

Teď jsem se k tomu dostala. Je to úúúúžasné. Přečetla jsem to jedním dechem. :-)

13 boss boss | 12. února 2007 v 19:50 | Reagovat

vyborna kapitola kedy bude dalsia?

14 Elisa Elisa | 12. února 2007 v 20:51 | Reagovat

Skvělá kapitolka!!!!! Kdy bude pokráčko???

15 Falco Falco | 12. února 2007 v 21:20 | Reagovat

jeje takhle to utnout teda to je spatny... :( bude zejtra dalsi kapitola? :P

16 Jarwis Jarwis | 12. února 2007 v 22:49 | Reagovat

Tak původně, jsem to chtěl utnout už o dva odstavce výše. Jinak, jestli neonemocním, tak další kapitola bude zítra večer (asi kolem 9), když onemocním, tak se tu ukáže až ve středu, během dne.

17 ledik ledik | 13. února 2007 v 7:07 | Reagovat

ok,kapitola je vazne super

18 ellion ellion | 13. února 2007 v 17:54 | Reagovat

super=))

19 Petset Petset | 13. února 2007 v 22:45 | Reagovat

Že by někdo zapomněl?

20 Petr Petr | 14. února 2007 v 6:14 | Reagovat

kdy tu budou ty odkazy co slibujes

21 Jarwis Jarwis | 14. února 2007 v 14:35 | Reagovat

Petře, myslím, že teď na to budu mít dost času.

Jinak pro všechny musím vás zklamat, ale není mi zrovna nejlíp (jsem rád, že sem vůbec tento komentář dám). Takže vůbec netuším, kdy se dostanu k tomu, abych napsala nějakou kapitolu, natož ji sem dal.

22 duky duky | 17. února 2007 v 7:56 | Reagovat

joj jarwis ty nas ale stves...musis mat teraz chripku?..nemozes ju odlozit na neskor? :D alebo aby si ju nemal vobec...dufam ze coskoro das dalsiu kapitolku....je to teraz velmi zaujimave..urcite sa kazdy nemoze docakt na pokracivanie....len napis kedy asi priblizne ju tu das..dakujem za odpoved

23 Verča Verča | 17. února 2007 v 12:28 | Reagovat

super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama