2. kapitola

10. ledna 2007 v 19:18 | Jarwis |  Harry Potter a druhá šance
Petře taky jsem ji četl, ale taky si nespomenu kde jsem to četl. Jinak jsem zvědav na ty vaše komentáře?

Hodina lektvarů
Když se kolem Hagrida shromáždila celá třída, zavedl je k jezeru. Tam nasedli do loďek a rozjeli se k hradu. Harry si sedl s Ronem a připojil se k nim Neville.
"Za touto zatáčkou uvidíte Bradavice." Připravil je Hagrid na výhled, který se jim naskytne.
Když opravdu projeli zatáčkou ozvalo se hromadné ACH! Harry se jen usmál. Nikdo si ho ovšem nevšiml. Když npřistáli přivítala je profesorka McGonagalová.
"Vítejte v Bradavicích, Než se připojíte k ostatním spolužákům, budete zařazeni do jedné z kolejí. Může to být Nebelvír, Mrzimor, Havraspár, nebo Zmiojozel.. Kolej, do které se dostanete, bude něco jako váš domov. Budete za odměny získávat body, a naopak když porušíte řád o body přijdete. Pojďte za mnou!"
Profesorka je zavedla do malé místnosti vedle velké síně. Počkejte tu, za chvíli si pro vás příjdeme. Harry si tuto místnost pamatoval. Za celou dobu co byl v Bradavicích, byl v ní dvakrát. Poprvé, když měl být poprvé zařazen a podruhé při vyhlášení účastníků turnaje tří kouzelníků. Za chvíli už pro ně přišla profesorka McGonagalová a odvedla je do velké síně. Jakmile vešli, Harry uslyšel Hermionu jak komentuje strop.
"Doufám, že se nedostanu do stejně koleje jako ona, je trhlá." Zkonstatoval Ron.
"Neboj, budeš v jedné koleji s ní." Zkonstatoval Harry s humorem.
"Cože a jak si na to přišel?"
"Jestli nevěříš, tak si počkej."
Mezitím klobouk dospíval svou úvodní píseň a profesorka začala se zařazováním. Jak jmenovala jednotlivé žáky Harry si pro sebe jednotlivé spolužáky zařazoval. Ron to ovšem zaslechl.
"Jak to děláš?"
"Co?"
"Jednotlivé spolužáky zařazuješ dřív než klobouk."
"To se ti zdá?"
"Harry to se mi nezdá. Jak to děláš?"
"Moje tajemství, ale nech si to pro sebe." A v duchu si nadával, že se tak lehko prozradil.
"Harry Potter," vykřikla McGonagalová. V tu chvíli celá síň začala šuškat.
Harry se tedy odebral na stoličku. Profesorka mu dala na hlavu klobouk a on si vyslechl stejný monolog jako poprvé. Po jídle je stejně jako poprvé je tu uvítal ředitel a nové i staré studenty.
Poté se vydali do hradu v doprovodu Percyho Weasleyho.
"Caput Draconis." Pronesl Percy heslo před vstupem do nehelvítské věže. Tam jim ukázal kde mají pokoj.
Druhý den se Harry probudil, vzbudil Rona a vyrazili na snídani. Tam dostali rozvrh a zamířili na hodinu přeměňování.
"Víš kde to je?" Zatal se Ron Harryho.
"Pojď za mnou." A vedl ho na hodinu. Ovšem šel tak jak byl zvyklý a ani si neuvědomil,l že používá tajné chodby jako zkratky. Ron to jen nevěřícně sledoval a usmyslel si, že vypátrá jak to, že se tu vyzná líp než kdokoli jiný a při tom vyrůstal u Mudlů. Dopolední vyučování proběhlo pro Harryho velice nudně. Všechnu tuto ltku už znal a tak spal. Ovšem kdykoli se ho učitelé na něco zeptali, tak jim odpověděl.
Když šli na oběd, tak to Ron už nevydržel.
"Tak co skrýváš Harry, vyznáš se tu líp než všichni ostatní a to si myslím líp i než Fred Georgem. O hodinách si dneska jen spal a přesto si dokázal odpovídat na otázky profesorů. Když to tak vezmu tak toho víš než kdo jinný."
"Tak abych ukojil tvou zvědavost, na otázky jsem znal odpověď díky tomu, že jsem se přes prázdniny pročítal učebnice. A na tvou druhou otázku, mám velice dobrou schopnot pro odhad lidí. Dokážu jen z jejich pohybů vyčíst o nich hodně."
" A tomu mám věřit? Ty jseš stejný jako Hermiona?"
"Tak to ani omylem, jen jsem si přečetl knižku a pamatuji si ji."
Mezi tím dorazili na oběd.
Když se tu sešli všichni studenti ředitel povstal k proslovu. Harry byl zvědavý co se stalo, protože toto minule neudělal.
"Milí Studenti a Studentky, během dopoledních hodin jsem měl těžký rozhovor s ministrem kouzouzel, Kornelem Popletalem. Je mi líto, že k tomu došlo, ale musím vás všechny požádat o dodržování pravidel. Nově vydávám zákaz vycházet bez dovolení na školní pozemky. Důvodem je první útěk z Azkabanu, kouzelnického vězení. A tomu komu se to povedlo je Sírius Black. Proto naši školu budou hlídat mozkomoři, musím vás před nimi varovat, naznají slitování. Proto vás všechny žádám o opatrnost. Děkuji." S tím se zase posadil. Studenti si začali šuškat. Harry jen přemýšlel za jak dlouho se sem může dostat. Proto hned odpoledne se nenápadně vypařil a zamířil k tajnému průchodu do Prasinek. Prošel obchodem se sladkostmi a zamířil k jeskyni v které se už jednou skrýval. Jakmile k ní dorazil očaroval ji, aby hnd jakmile se tu ukáže tak to ucítí jemným poplachem v hlavě. Stejně tak i udělal v Chroptící chýši. Poté zamířil zpět do Bradavic a rovnou na kolej. Poté už jen čekal.
Až byl pátek a přišel čas na jejich první hodinu lektvarů. Už stáli před pracovnou a čekali na vpuštění do učebny.
Když se otevřeli dveře a byli vpuštěni, usadili se na místa. Profesor Sneape začal svůj monolog.
"Vaším úkolem zde je zvládnout náročnou vědu a přesné umění přípravy lektvarů, Jelikož se to obvykle obejde bez pošetilého mávání hůlkou, leckdo z vás stěží uvěří, že i to jsou kouzla a čáry Pochybuji, že byste opravdu pochopili, jaký půvab v sobě má tiše bublající kotlík a výpary, které se nad ním tetelí, a neviditelná síla šťáv, jež skrytě putují lidskými žilami, omamují mysl a podrobují si smysly Dokážu vás naučit, jak připravit věhlas, stáčet slávu a dokonce uložit do zabroušených flakonů smrt - pokud ovšem nejste takové stádo tupohlavců, jaké musím obvykle učit." Pronesl svou úvodní řeč tiše, ale přesto ho všichni velice dobře slyšeli. Procházel mezi lavicemi najednou se zastavil před Harrym a ledově se na něj podíval.
"Potter, naše nová hvězda, řekněte mi co získám, když přidám rozdrcený kořen asfodelu k výluhu z pelyňku?"
Hermionina ruka vystřelila skoro dřív než profesor stihl dokončit otázku, ale Harry se na něj stejně chladně podíval a odpověděl mu.
"Získáme tím uspavací elixír, tak silný, že se mu říká Doušek živé smrti, pane."
"Dobrá Pottere, tak dál, kdybych vám řekl, ať mi přinesete bezoár, kde byste ho hledal?
"Bezoár je kámen, který se nachází v žaludku koz a uchrání vás před většinou jedů."
"Tak naposledy Pottere, jaký je rozdíl mezi Šalamounkem a Orodovníkem?"
"Žádný pane, jedná se o stajnou bylinu, které se také říká oměj. A proč se ptáte jen mě, když si chcete ověřit, jestli jsme se koukli do knížek? Pane!"
Půlka třídy jen zalapala po dechu.
"Za vaši drzost jste připravil vaši kolej o pět bodů a večer v osm vás čekávám v mojí pracovně, máte školní trest." Poté už je jen informoval, co budou dělat, tento rok.
Zbytek vyučování už proběhl nudně. Odpoledne se vydal s Ronem k Hagridovi.
"Ahoj Harry! Ty budeš Weasley, že?" Přivítal je Hagrid přátelsky.
"Ti vaši dvojčata mi dávaj zabrat, skoro nedělám nic jiného než je hledám v lese. Jakpak se vám líbil první týden?"
Harry i Ron mu vypověděli dojmy, tedy hlavne Ron. Harry totož věděl, že kdyby se rozhovořil, tak by se mohl proříct. Na večír se přesunuli na večeři. Poom se rozloučili a Harry zamířil na svůj trest.
"Pottere, sedněte si!" vykřikl profesor jakmile otevřel dveře. Harryposlechl.
"Jak to, že jste znal odpovědi na mé otázky?" Harry si sice nebyl jistý, ale ten chladný tón, tam neslyšel. "A netvrďte mi, že jste se přes prázdniny učil, protože v učebnicích je jen zmínka o tom, kde tyto informace získat. Takže mi to vysvětlete!"
"Ale já se fakt učil a trochu jsem si přečetl nějaké knihy navíc. Lektvary mě totiž baví, pane."
"Když vás tak baví, tak mi pomůžete nějaké namíchat pro madam Pomfreyovou."
Začneme Kostirostem, pojďte. Budete připravovat ingredience. V prostředku přípravy si ovšem Harry všiml nečeho, čemu by nikdy neuvěřil. Sneape přidával do lektvaru přísadu, která tam nepatří.
"Pane Profesore, to tam nedávejte!" Vykřikl dřív než se stačil zarazit.
"Co prosím?"
"Když, přidáte ostny dokobraza, tak vznikne kostilam."
"Tak a dost, Pottere, jak to všechno víte? Nezkoušejte se vymluvit na to, že vás lektvary baví. Toto se totiž bere až na léčitelské škole a ty mají vlastní knížky."
"Legilimens." Harry na to ovšem čekal a tak v kapse držel hůlu, proto stihl seslat protego.
"Odkuď znáte toto kouzlo,l to by žádný prvňák neměl dokázat. Kdo jste?"
"Harry Jammes Potter, syn člověka, kterého nesnášíte a proto nesnášíte mě. A t vše kvůli jednomu žertu, který si z vás udělal Sírius Black. Netvrdím, že byl vtipný, mohl jste u něho přijít o život, ale ani po tolika letech, že se stím nevyrovnáte, vy chladná maska za aké koli okolnosti. Bývalý špeh u Voldemorta o němž se většina bojí i jen mluvit a to i když už deset let je mimo.. Smrtijedi vraždili každou chvíli, mezi které jste patřil, než jste přestoiúpil k nám a nedokážete odpustit jeden útok na vás? Jak jste se potom vyrovnal se svou minulostí? …"
"Tak a dost, srážím Nebelvíru 50 bodů za vaši drzost a lži. A teď .."
"Drzosti a lži? Jaké lži vy víte, že je to pravda. Jak jste se vyrovnal s tím, že díky vám byli zavražděn můj otec."
"Co to vykládáta?"
"Vždyť vy jste řekl Voldemortovi část věštby a co z toho vzniklo Voldemort šel po mých rodičích. Bože jak vy jste namyšlený…."
"DRŽTE HUBU POTTERE! Co si to dovolujete, když o tom nic nevíte. Za vaši drzost půjdte se mnou za ředitelem, navrhnu vás na vyloučení."
"Někdo vám řekne pravdu a vy ho za to vyloučíte. Vy jste opravdu arogantní parchant co si nepřipustí chybu."
"JDEM, POTTERE!"
S tím ho chytil za rameno a vedl ho k řediteli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vew vew | 10. ledna 2007 v 19:19 | Reagovat

Hm musim uznat že tvoje povídka je fakt hustá pokračuj dál GL

2 Arcona Arcona | 10. ledna 2007 v 19:33 | Reagovat

skvělí, zvlášť ten konec, těšim se na pokračování

3 Yvainne Yvainne | 10. ledna 2007 v 19:35 | Reagovat

tý jo... super....:)

4 Lili Lili | 10. ledna 2007 v 19:54 | Reagovat

Wau!!!Drsný moc se těším na další.Jen tak dál:)))

5 trili trili | 10. ledna 2007 v 20:08 | Reagovat

je to doopravdy skvělé, jen tak dál, už se těším na další :-)

6 Siria Siria | 10. ledna 2007 v 20:23 | Reagovat

Vážně dost dobrý :-)))) Strašně se těšim na pokráčko!

7 iriska iriska | 10. ledna 2007 v 20:26 | Reagovat

je jé harry se nám podřekl, je to skvělé :o))

8 Falco Falco | 10. ledna 2007 v 20:29 | Reagovat

tesne malem sem mel 1 koment :P jo je to pekny :))

9 Falco Falco | 10. ledna 2007 v 20:30 | Reagovat

no tak prej ne :D nez sem si to precetl a odeslal koent tak se tady uz neco objevilo :D

10 Gabe Gabe | 10. ledna 2007 v 21:49 | Reagovat

Ten mu to dal sežrat.

11 Jimmy Boy Jimmy Boy | 10. ledna 2007 v 21:49 | Reagovat

tyyyyyyyyy jooo hustyyy hodne drsny pls kopni sem co nejdriv dalsi je to naprosto supr :))))

12 krtek krtek | 10. ledna 2007 v 22:16 | Reagovat

tak to bylo skvělé :-) jen bys mohl zkusit psát trochu častěji ;-)

13 Jarec Jarec | E-mail | Web | 10. ledna 2007 v 23:47 | Reagovat

No tak to je pekné. len si myslím, že si Harry mal nechať pár tromfov v rukáve.

14 Petr Petr | 11. ledna 2007 v 5:39 | Reagovat

ja myslím žš ješ te najaky ma

15 Polgara Polgara | E-mail | 11. ledna 2007 v 11:59 | Reagovat

Skvělý,ale moc používáš slovíčko POTÉ.Jinak píšeš výborně

16 Elisa Elisa | 11. ledna 2007 v 13:43 | Reagovat

Úžasný, skvělý, hustý, suprový, jedinečný,....................... Rychle napiš další kapitolu!!!!

17 Andy Andy | Web | 11. ledna 2007 v 14:46 | Reagovat

super, super a ještě jednou super! TOHLE SE TI MOC POVEDLO  doufám, že bude brzo dalši :-)

18 šibal šibal | 11. ledna 2007 v 15:39 | Reagovat

hezkýýý :-) :-)

19 Sherina Sherina | 11. ledna 2007 v 17:01 | Reagovat

mno tak to poměrně zrychlilo příběh :-) ale líbí se mi to:-)

20 galaxie galaxie | 11. ledna 2007 v 17:28 | Reagovat

jééééé, Rychle novou kapitolku!!!! Já to nevydržím!!!!!!

21 JArwis JArwis | 11. ledna 2007 v 18:06 | Reagovat

Jsem moc rád, že se vám líbila. Další kapitolu přidám buď zítra nebo v sobotu.

22 gwindor gwindor | 11. ledna 2007 v 20:36 | Reagovat

MAZEC POKRACUJ

23 KarenDes KarenDes | 11. ledna 2007 v 20:50 | Reagovat

Hustý...poračuj a to rychle.......

24 ledik ledik | 12. ledna 2007 v 7:17 | Reagovat

drsnyyyyyyyyyy

25 Marill Marill | 12. ledna 2007 v 20:21 | Reagovat

Skvělá kapitola!Doufám že další kapča bude ještě dneska...

26 duky duky | 12. ledna 2007 v 23:32 | Reagovat

super

27 Tana Tana | 13. ledna 2007 v 10:40 | Reagovat

Je to super. A dnes je sobota takze cakam na novu kapitolu. :-D

28 Tana Tana | 13. ledna 2007 v 10:41 | Reagovat

Dnes je sobota takze cakam na novu kapitolu. :-D

Tato je super  (ako vsetky).

29 Petr Petr | 13. ledna 2007 v 11:58 | Reagovat

kdy bude ta kapitola uz je sobota

30 verča verča | 13. ledna 2007 v 18:20 | Reagovat

tak je sobota a kdy tedy bude nová kapitola?

31 Jarwis Jarwis | 13. ledna 2007 v 21:20 | Reagovat

Vůbec nestíhám, teprve teď ji jdu do¨psat, takže se objeví buť dneska pozdě večer, nebo zítra odpoledne.

32 MarS MarS | 13. ledna 2007 v 22:45 | Reagovat

jejda to to ale nabralo spad :) dobre jsem se u toho pobavil :)

je sobota pozdni vecer a kapitolka nikde :( no jeste chvilka zbyva, tak to treba jeste dopadne :)

33 MarS MarS | 14. ledna 2007 v 0:11 | Reagovat

no tak nic, no :) snad to klapne odpoledne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama