25. kapitola

8. prosince 2006 v 22:36 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Tak tady to máte, omlouvám se všem za zpoždění, ale fakt jsem nestíhal.

Ministerstvo vítězí
Když Hanry přišel k sobě, rozhlédl se a zjistil, že se nachází opět na ošetřovně.Zauvažoval jestli si tu už nazerezervuje lůžko na příště a nepřenese nějaké věci. Chvilku takhle uvažoval, byl ovšem přerušen vzpomínkou, proč se sem dostal. Ředitelku nikde neviděl, tak se rozhodl vyrazit za ředitelkou. Vzal do ruky amulet a přemístil se přímo za ředitelkou.
Ocitl se v ředitelně. Ovšem k jeho smůle tam ředitelka nebyla sama. Naproti ní seděl sám ministr kouzel Rufus Brousek. Poté co viděl minisatrův překvapený výraz si uvědomil, že nemá nasazenou kápi.
"Harry Potter, jakto, že žijete?"
"Svou smrt jsem předstíral, abych mohl lépe zlikvidovat Voldemorta. A když jsme u něj, kde jsou a jak je na tom George?"
"George bude v pořádku, nyní je v péči lékokouzelníku v nemocnici u svatého Munga, Náš Vy-víte-koho-myslím byl souzen a odsouzen k trestu smrti. Hned potom byl trest vykonán, prohození Obloukem smrti. Druhý Vy víte kdo, je nyní hlídán tím vaším spolkem a členy Fénixova řádu v té vaší místnosti. Odpoledne bych si s vámi chtěl promluvit pane Pottere, potřebuju vědět, co jste dělal od váší údajné smrti a taky budu chtít jména, která patří stoprocentně smrtijedům a podezřelých osob z této činnosti. Budete ochoten?"
"Ve dvě hodiny se tu ukážu a budeme si moci promluvit. Nyní mě omluvte tu poslat druhého Voldemorta tam kam patří." Nečekal až jim odpoví nasadil si kápi a přemístil se do Soubojnické místnosti.
Tam opravdu čekali všichni členové Fénixova řádu a studenti, které se přidali na jeho stranu.
"Tak vy tři," s tím ukázal na Hermionu, Rona a Harryho, návštěvníky z paralelního světa, "pojďte se mnou."
Společně zamířili do tajemné komnaty. Tam Harry otevřel pomocí hesla, které mu řekl Hanry sochu Salazara Zmijozela. Harry věšel dovnitř, nic se nestalo. Po pěti minutách vylezl ven a podával Hanrymu zlatočervený plášť.
"Je zníčen."
Hanry se soustředil na vidění magie. Viděl jen velice slabé stopy magie. Bylo ovšem znát, že nedávno byla plná magie, temné magie.
"Tak další Viteál zníčen. Jak se ti to povedlo tak rychle."
"trochu jsem se bavil se zakladateli a Salzar mi prozradil poměrně jednoduché kouzlo na zníčení Viteálu, tak aby předmět zůstal nepoškozen. Formule zní Vacatio anima."
"Co teď?"
"Budu mít na tebe ještě jednu prozbu."
"Povidej."
"Rone, Hermiono, vy se vraťte a připravte Brumbála na to, že večer pošlu Voldemorta."
"Ale jask se máme dostat z tajemné komnaty?"
"Použij ten amulet, dostaneš se do Soubojnické mísnosti a potom jdi rovnou do ředitelny, heslo odhaduju na hejno švábů, nebo nějaká sladnkost."
"Ty harry mě odvedeš přímo do sídla Voldemorta a zavedeš mě k Naginy."
Tak se mě chytni, já tě navedu v přemysťování.
Za chvíli už byly v menší mísnosti, z které vedli jen jedny dveře. Harry je otevřel a ocitli se ve velké síni, uprostřed ní stál trůn, v této místnosti se pořádali porady. Harry vedl Hanryho různými chodbami. Hanry se divil, že tu niko není a tak se na to zeptal.
"Voldemort nikomu nevěřil, jen sobě, proto nemíval žádné stráže. Kdyby potřebova, během vteřiny si je může povolat. Tedy mohl."
"Tak za jak dlouho tam budem?"
"Tady je to." S tím otevřel dveře.
Hanry vešel a viděl velkou místnost zařízenou, tak aby tam had měl vše co potřebuje. Naginy, byl na opačné straně, ale jakmile si všiml nezvných hostů zamířil směrem k nim
"Zabiju! Zabiju! Zabiju!"
"Vacatio anima!" zvolal Hanry.
V tom okamžiku se naginy zastavila. Z ní vyšel Voldemort, naštěstí jen ve stínové podobě. Následně zmizel. Poté se Hanry změnil v Grifina a zaútočil na Naginy. Naginy neměl šanci.
Poté se přemístili zpět do soubojnické místnosti, tam se Harry a Hanry opět rozdělili. Harry hlídal Voldemorta spolu s ostatními a Hanry vyrazil na schůzku s ministrem.
Když přišel do ředitelny, ředitelka je nechala osamotě. Hanry mu převyprávěl, jak pátral po Viteálech. Vynechal ovšem tu část o své nové moci a návštěvě jiného astrálního světa. Jen se zmínil, že se sem dostal jeden Voldemort, kterého večer pošle zpět a vchod zavře. Voldemort mu to prozradil, když s ním bojoval.
O dvě hodiny s vyprávěním skončil. Poté se rozloučili. Ministr mu ještě zdělil, že zítra vyjde článek v Denním věštci a za týden v Prasinká dostane odměnu za dopadení. Hanry se potom přemýstil pro Voldemorta. Spolu s Harrym ho přenesli do Tajemné komnaty. Kde Voldemorta poslali zpět.
"Takže Harry dej na sebe pozor a kdyby se naskytli ještě nějaké problémy, víš jak mě najdeš. Opatruj se a pozdravuj Otce."
"Ty se taky měj, a užij si slávy." Řekl, ironie hlase byla jasně znát.
S tím se vydal za Voldemortem.
Hned na to se mu ozvala Ginny.
Tak když máš teď čas, přijď za mnou do komnaty nejvyšší potřeby.
Jak sis to skvěle načasovala.
Víš, když jste odvedli Ty-víš-koho, tak se všichni rozprchly a já si zapla sledovací zařízení a sledovala vás.
Chytré. Vyraž na cestu, hned jsem u tebe.
S tím pomyslel na Ginny a přemístil za pomoci amuletu k ní.
V komnatě si bnechali vytvořit i jídlo. A poté si užívali klidu, který snad nastane. Takto tam strávili celou noc. Chvilkama si povídali chvilkami líbali a ….
Druhý den, se Ron a ani Hermiona nepídili, jakto, že nespali v nebelvírské věži. Spíš vypadali, že tam nespali ani oni. Hned po snídani se snesla soví pošta, takové množství sov Bradavice ještě nezažili. Aspoň jedna sova se snesla ke každému Bradavickému studntovi s Denním věštcem. Hanry (studenti si zatím ničeho nevšimli, protože vzal na sebe podobu Hanryho Peavse) se podíval na titulní stránku a vyprskl džus, kterého se zrovna napil. Na titulní straně totiž byl obrázek ministra a pod ním tělo Voldemorta. Titulek hlásal. Ministerstvo vyhrálo. Hanry se dal okamžitě do čtení.
Ministerstvo vyhrálo
Ministr kouzel Rufus Brousek, se nechal slyšet, že se mu spolu s bystrozory povefdlo dopadnout nejobávanějšího čerknožníka všech poslední doby, však Vy-víte-koho-myslíme. Brousek se nechal slyšet, že přichystali léčku spolu s Harrym Potterem (viz str 3). Ta se vyvedla a hnedd na to byl souzen a odsouzen k trestu smrti, hned na to byl vykonán. Jako poděkování panu Potterovi mu bude udělen Merlinův řád první třídy a finanční odměna 10 000 galeónů. Předání se uskuteční příští sobotu v Prasinkách. Týden na to bude soud, kde budou souzeni Voldemortovi přívrženci, smrtijedi.
Rita Holoubková
Harry jen nevěřícně koukal na článek. Všude se zýval šum, z toho jak ostatní studenti depatovali o tom, co se dočetli. Hanry ještě nalistoval stranu 3, aby zjistil v čom ten plán spočíval.
Pomoc chlapce, který přežil a ještě žije
Ministr Brousek prozradil, co pro ně Chlapec, který přežil, udělal. Věděli jsme, že Vy-víte-kdo jde po panu Potterovi velice úmorně, proto jsme se rozhodli se sním domluvit a nechat ho zemřít. Útoky skutečně trochu ustali. Vytvořili jsme pro něho novou identitu a posslali ho studovat zpět do Bradavické školi. Občas nám vypomáhal, např se zníčením Viteálu, což je předmět, který si Vy-víte-kdo vytvořil, aby nemohl zemřít, nebo se zapojoval i do bitev se smrtijedy (bylo to počítáno jako zkouška jestli se hodí na bystrozora). Když jsme věděli, že zmíněný Viteál je zníčen, tak jsme přichystali lest, kde se stal pan Potter návnada. Jakmile se objevili smrtijedi v čele s Vy-víte-kým, tak jsme nechali pana Pottera, aby se ukryl. Bystrozorové zaútočili na smrtijedi a já jsem bojoval se samotným Vy-víte-kým. Po těžkém boji jsem ho omráčil, hned poté byl souzen bez možnosti obhajobi a následně odsouzen. Ještě jednou děkujeme Harry Pottere.
Rita Holoubková.
Hanry jakmile dočetl dal znamení Davidovi a další dvěma kamarádům. Ty se okamžitě zvedli a zamířili na první hodinu. Ginny poslal zprávu.
Uvidíme se odpoledne.
Když byli z doslechu první se zeptala hermiona
"Co budeš dělat?"
"Hrát jeho hru, jen s překvapením v Prasinkách. Aspoˇnebudu tak slavný."
"Vždyť to není pravda."
"Mě je to jedno Hermiono. Teď musím vymyslet jak ukázat, že jsem to já."
"Prostě se změň do své podoby a jdi na první hodinu. Stejně studenti vědí, že jsi to ty, nebo tady David."
"Máš pravdu."
"A co já?" Ozval se David.
"Ty si zatím uchovej svou podobu, nzapomeň, že si o tobě pořád myslí, že jsi na straně zla. Jo, a odpolende bude schůze. Rone vezmeš mě zpět do týmu?"
"Pokud budeš lepší, než nynější chytač budu velice potěšen." Snažil se udržet vážnou tvář, ale bylo poznat, že má velikou radost z toho, že se nejlepší chtač za sto let vrátit do týmu."
Potom se už bavili jen o famfrpálu. Až došli před učebnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marill Marill | Web | 8. prosince 2006 v 22:42 | Reagovat

Mám první!Skvělá kapitola jako vždy:)

2 Marill Marill | Web | 8. prosince 2006 v 22:43 | Reagovat

První koment :)

3 simon simon | 8. prosince 2006 v 23:49 | Reagovat

supeeeer :)

4 verča verča | 9. prosince 2006 v 1:05 | Reagovat

další!další!další!další!další!

5 duky duky | 9. prosince 2006 v 7:27 | Reagovat

no kedy bude dalsia???

6 Jarwis Jarwis | 9. prosince 2006 v 8:23 | Reagovat

Nejspíš potěším všechny moje čtenáře. Kapitolu dodám dneska večer (můj odhad je kolem osmý)

7 Fufik Fufik | 9. prosince 2006 v 8:28 | Reagovat

Super!! =P

8 Sherina Sherina | 9. prosince 2006 v 8:50 | Reagovat

juuuu super kapča...už se těším na večer a doufám že opravdu přibude:)

9 katie katie | 9. prosince 2006 v 9:49 | Reagovat

super skvělý doufám že se ti to povede přidat dnes večer

10 Lool Lool | 9. prosince 2006 v 10:54 | Reagovat

Ahoj Jarwisi....moc se mi líbí tahle powídka..ale ještě víc se mi líbí ta druhá....jsem zwědawý jak se to vyvine...prosim te přidáwej kapitolky i k té druhé...je wážně moc dobrá

11 Jarec Jarec | E-mail | Web | 9. prosince 2006 v 10:55 | Reagovat

Super teším sa na ďalšiu kapitolu.

12 Polgara Polgara | E-mail | 9. prosince 2006 v 11:02 | Reagovat

Výborně,skvěle. Konečně se mi zkrátilo to dlouhý čekání. Jen koukám, že s pana ministra všude dělaj pitomce...8d)

13 Gil-galad Gil-galad | Web | 9. prosince 2006 v 11:24 | Reagovat

hustý debil Brousek :-DDDDD

14 Andy Andy | Web | 9. prosince 2006 v 11:26 | Reagovat

super! další, další :-)

15 lucia lucia | 9. prosince 2006 v 11:48 | Reagovat

DALŠŠŠÍÍÍÍÍÍ!!!!!!!!sem zvedava jak to dopadne.

16 Siria Siria | 9. prosince 2006 v 12:05 | Reagovat

Skvělýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý:-)))))))

17 duky duky | 9. prosince 2006 v 14:40 | Reagovat

jarwis ked budes davat apitolu..tak ako satle ok?....ty vies o co sa jedna

18 REGULUS REGULUS | 9. prosince 2006 v 16:56 | Reagovat

JA CHEM ĎALŠIUUUUUUUUUUUUU

19 iriska iriska | 9. prosince 2006 v 17:45 | Reagovat

teda fakt super, ministr je ale pěknej parchant co? :o)

20 Elu Elu | 9. prosince 2006 v 18:52 | Reagovat

obdivujem to jeho sebaovladanie.. ja nech si nieco take precitam... tak.. (premysla nad najefektivnejsim sposobom smrti, ktory by fakt bolel) mno neparala by som sa s tym dotycnym teda.. klubok dolu..

tesim sa na pokracko (aj k HPnM) ~^

21 verča verča | 10. prosince 2006 v 8:58 | Reagovat

furt nic

Tak co??

22 kristia kristia | 10. prosince 2006 v 11:03 | Reagovat

¨no prostě boží!!!!! jsem to přečetla jedním dechem..... se ani nedá slovy popsat, jak se mi ta povídka líbí... wow..... rychle daplší kapitolku!!!!!!!!!!!pls

23 Elvíra Elvíra | Web | 10. prosince 2006 v 16:23 | Reagovat

Skvělý, úžasný:))

24 Petset Petset | 19. prosince 2006 v 22:12 | Reagovat

Kdy bude další? ;)

25 Polgara Polgara | E-mail | 21. prosince 2006 v 19:50 | Reagovat

Kde nic tu nic. Já chciiiiiiiiiiiiiii dalšíííííííííííííííííííííííí.

Aby jste si zkrátili čekání,zajděte na www.1albums.com

Není to sice o Potterovi,ale dá se tam stáhnout cokoliv. Mimochodem,je tam i hudba k Eragonovi ,která stojí za poslech.

26 Sherina Sherina | 22. prosince 2006 v 17:33 | Reagovat

taky bych brala nejakou dalši kapču...neni co číst :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama