5. kapitola 2/2

9. listopadu 2006 v 21:00 | Jarwis |  Harry Poter na Midkenii
Dodávám dokončení pětky

Harry řekl: "Má to něco společného s věštkyní, která předpovídá budoucnost. Jsme nějakým způsobem důležití, ale jen tehdy, pokud přežijeme dalších devět dni. Nevím, proč nás nepověsili, a nevím ani to, jaký význam můžeme mít pro tyhle lidi, jestli budeme žít dál, ale mám jasno v tomhle: jestli si bude Calis myslet, že můžeme jeho plány ohrozit, tak nás všechny pověsí ještě předtím, než to tady za devět dní zabalí. Pokud si bude myslet, že jsme v pořádku, tak nás nechá naživu. Takhle se věci mají."
Luis usoudil: "To znamená, že budeme muset pořádně makat."
"Vždyť už teď si lámeme hřbety!" stěžoval si Rup.
"Myslím makat na tom, abysme byli takoví, jaký nás chtějí mít."
Šo Pi přikývl: "Luis má pravdu. Já musím krotit ty výbuchy vzteku." Vstal a vrátil se ke svému kavalci, kde se znovu posadil a opřel se o lokty. "Prcek musí ukázat, že dokáže samostatně přemýšlet."
"Co já?" zeptal se Luis, který se očividně bál, že ho za devět dní uznají za nespolehlivého.
"Musíš se zbavit pýchy. Musíš se přestat chovat, jako by každý rozkaz byl smrtelná urážka a každý úkol ponížením. Tvá nadutost tě nakonec může zabít."
"Já nejsem nadutý!" vybuchl Rodézan a bylo jasné, že hodlá bránit svou uraženou čest.
Harry viděl, že se schyluje k boji; uvažoval, jak ho odvrátit, a nakonec řekl: "Ale to ještě není všechno,"
"Co ještě?" zeptal se Prcek.
"Jestli selže jeden z nás, selžeme všichni."
"Cože?" vykřikl Luis.
"Jestli se jediný ukáže jako nespolehlivý, oběsí nás všechny."
Luis se rozhlédl po stanu a všiml si, že oči všech se upírají na něho. "Dobře... No dobře, budu pokora sama. Až mi ten malej cabrone řekne, abych žongloval hovnama, tak mu řeknu: ,Si, me comandante'.
Prcek se usmál. "Jestli je na celým světě nafoukanějši banda než vy Rodézani, tak jsou to ti praštění Tsurani z LaMutu - ale ne o moc." Podíval se na Šo Piho a dodal: "Hraju na lidi blbce už spoustu let, aby toho po mně moc nechtěli. Nejspíš už jsem si na to sám zvykl. Budu se snažit vypadat krápět chytřejc."
Šo Pi se obrátil na Rupa: "Ty, Ruperte. Musíš přestat dělat ze sebe takového chytráka. To ti může zlomit vaz. Nejsi zase tak chytrý, jak si myslíš, a ani ostatní nejsou takoví pitomci."
"A ty Harry, by si měl, nějak vhodně vyklopit to tajemství, cítíme, že před námi něco tajíš a oni se bojí, že by to mohlo vést k selhání výpravy."
"A co já?" zeptal se Erik.
Šo Pi se zamyslel: "Já nevím, Eriku von Darkmoore. Není na tobě nic, co by bylo na první pohled špatné. Ale... přece jen něco. Jenže nevím co. Možná váhavost. Potřebuješ být trochu rozhodnější."
Dalším diskusím zabránil příchod kaprála Fostera a muži vyskočili do pozoru. Kaprál se podezřívavě rozhlédl, protože měl pocit, že se před jeho příchodem určitě děla nějaká nepravost, ale nic nezahlédl, takže po chvíli zařval: "Tak fajn. Ven a do řady, vy hovada! Nemáme na to celej den!"
Foster stál nad ležícím Luisem a chrlil na něho jednu nadávku za druhou. Vězeň vypadal, jako by chtěl každou chvilku vyskočit a vrhnout se na kaprála. Muž v černém stál necelé tři metry od nich a ztěžka oddechoval námahou z boje, který před několika okamžiky skončil. Šermovali spolu a Luis právě začal získávat převahu, když k němu Foster přiskočil a srazil ho k zemi. Pak, než vůbec stačil zareagovat, se nad ním rozkročil a spustil řev, jako by to byla Luis vina.
Pak Foster dodal: "A tvoje matka byla kurva!"
Otočil se a Luis vyskočil na nohy. Než se však mohl na Fostera vrhnout, přiskočil k němu Erik a vrazil mu rameno do žaludku. Oba spadli na zem a Erik využil svou sílu a váhu, aby Luise udržel pod sebou.
Vojáci je od sebe odtrhli a Foster zařval: "No tak, co je to zase?!"
Erik, kterému po úderu Luisiho lokte tekla z nosu krev, řekl:
"Jen jsem mu chtěl zabránit v tom, aby podnikl nějakou pitomost, kaprále."
Foster se chvíli díval na Erika. "Jasně," utrousil a obrátil se k Luisovi. "Chtěl ses na mě vrhnout zezadu, co, ty prase? Tak jo, jak by se ti zamlouvalo to zkusit zepředu?" Ustoupil o krok a tasil meč. "Pusťte ho."
Vojáci uposlechli a Luis se připravil k boji. Pak se mezi něho a Fostera postavil Prcek. "To by od Luise nebylo moc chytrý, co, kaprále, se všema těma vojákama na palisádách a tak všelijak, co?"
Luis se podíval na zdi kolem tábora a zpozoroval, že dva vojáci s dlouhými luky založili šípy do tětiv a připravují se ke střelbě.
"Uhni, Prcku, ty napuchlá hromado kozích sraček!" zařval Foster. "Já si chci nasekat pár kousků z tohohle psa!"
Vedle Prcka se postavil i Harry a Šo Pi se držel jen o krok poza­du. Připojil se k nim i Rup a Erik se vykroutil dvěma vojákům, kteří ho drželi, a přešel k ostatním pěti mužům.
"Co to má jako bejt - vzpoura?" zaječel Foster.
"Ne," odpověděl Šo Pi. "Jen se snažíme zabránit tomu, aby se situace vymkla zpod kontroly."
"Já toho chlapa nechám pověsit!" zařval Foster, zatímco de Loungville už mířil ke skupině, aby zjistil, co se děje.
Prcek prohodil: "Tak to nás asi budete muset pověsit vše­chny."
Robert de Loungville řekl: "Tak takhle se věci mají? Koukám, že tu je spousta dobrovolníků, kteří se chtějí vrátit zpátky na šibenici, jo?"
Prcek se k němu obrátil s náznakem úsměvu: "Seržante, jestli tady někdo má přijít na šibenici za to, že si maluje, jak rád by zabil tady kaprála, tak nás pověste všechny, protože každýho z nás to napadne nejmíň tucekrát za den. A radši to rozetněte hned, než abysme museli snášet další tejden tyhle buzerace; tak ňák mě to už unavuje. Se vší úctou, pane."
De Loungville zvedl překvapeně obočí. "Tenhle chlap mluví za vás všechny?"
Podívali se jeden na druhého. Pak Erik odpověděl: "Tak se věci mají."
Najednou stál de Loungville u Prcka a svým nosem se málem dotýkal jeho, i když se musel skoro postavit na špičky, aby toho dosáhl. "Nikdo ti neříkal, abys myslel! Jak tě vůbec mohlo napadnout, že nás zajímá, co si myslíš, ty zmetku? Když myslíš, tak to znamená, že máš zbytečně moc volnýho času!
Obrátil se ke dvěma strážným, kteří předtím drželi Erika, ale než stačil cokoli říct Harry ho přerušil. "Mohl bych dostat tu hůlku co mám jako památku, pane?"
"Proč?" Otázal se chladně.
"Všichni víte, že mám nějaké tajemství, tak jsem se rozhodl vám ho předvést, když už jsme na stejné lodi." Seržant poslal jednoho vojáka pro hůlku. Když se vrátil, předal ji Harrymu. "Je to obyčejná hůlka, co nám tedy chceš ukázat?"
"Vyberte pět lidí ze stráže, já se s nimi utkám, já budu mít jen tuto hůlku."
"Jestli chceš ukazovat co umí tenhle Keshan, tak to nemusíš, vím co umí."
"Je to úplně něco jiného."
"Dobře, ale jestli budeš vážně zraněnej pověsím tě." Dal potřebné rozkazy. Pětice, de Loungville a kaprál jim udělali trochu místa. Harry se postavil naproti strážím a vyčkával až kaprál vydá rozkaz.
"Nešetřte ho."
Všech pět se vrhlo na Harryho, ten jen seslal bradycinesis a kromě jednoho ´, kterého minul se všichni začli pohybovat velice pomalu. Poslední k němu doběhl a zaútočil na něj Harry sice největšímu útoku uhniul, ale přesto ho zasáhl. Při uhýbání, ovšem stráž kouzlem Petrifikus totalus znehybnil. Poté si přivolal zbraně zpomalených a taktéž svázal a zrušil zpomalení. "Tak a je to." Otočil se na seržanta a podával mu zbraně.
"Pověste ho."
Harry se rychle podival na tu ránu, která ho zranila a byl překvapen. Byla to docela hluboká rána na stehně. Divil se, e dokáže stát. Rychle zamířil hůlkou na zranění a zašeptal asside et epulos. Rána se okamžitě zacelila.
"Počkat. Tu hůlku ti dám až budeme na místě, pokud tě tedy dřív nepověsím. A když máte tolik energie na takové to kraviny, máte tedy dost energie, proto je třeba vyčistit stáje. Odveďte tam tyhle zasraný svině a dohlídněte na to, aby vykydali všechen hnůj do poslední mrtě! A nemusíte jim dávat podávky ani lopaty! Tady myslitelé to klidně zvládnou rukama! Tak plavte!"
Když večer seděli opět ve stanu. Ostatní začali vyzvídat jak to dokázal. Harry jim tedy trochu vyprávěl o svým světě.
"Tomu se jen těžko věří." Prohlásili všichni.
"Teď už se opět může věnovat trochu studiu." S tím vytáhl vak a zvětšil ho, ostatní se na něj překvapeně koukali. Vytáhl si svoje knížky a koukal se na kouzla, která byse mu mohla hodit. Hlavně chtěl najít něco proti střelbě. Ostatní si začli prohlížet zbylé knížky ,ale nerozuměli jim.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sigam sigam | Web | 9. listopadu 2006 v 21:10 | Reagovat

nevím co mám napsat, je to prostě super

2 Yvainne Yvainne | Web | 9. listopadu 2006 v 21:11 | Reagovat

zajímavé.....=)

3 ufaak ufaak | 9. listopadu 2006 v 21:12 | Reagovat

super, kdy bude další? :)

4 Istana Istana | 9. listopadu 2006 v 21:15 | Reagovat

Chudáčci negramotní. Moc pěkný Gile. Moc moc!!!!

5 Jarwis Jarwis | E-mail | 9. listopadu 2006 v 21:15 | Reagovat

Gile?

6 Vruon Vruon | 9. listopadu 2006 v 21:18 | Reagovat

Nádhera a je to dost rychle, za což jsem nesmírně vděčný, prostě nádhera :)

7 Jarwis Jarwis | E-mail | 9. listopadu 2006 v 21:23 | Reagovat

Vruon: Vem si ze mě příklad, já už se tvé povídky nemůžu dočkat

8 Jarwis Jarwis | E-mail | 9. listopadu 2006 v 21:24 | Reagovat

Přes výkend, ale žádná nepřibyde. Celý den jsem totiž v práci a po večerech už nebudu mít náladu (budu hrát Gothic 2 nebo 3)

9 Jarwis Jarwis | E-mail | 9. listopadu 2006 v 21:25 | Reagovat

to mi nemůžete říct, že m i tam chybí kouzlo?

10 Fufik Fufik | 9. listopadu 2006 v 21:26 | Reagovat

Píšeš jak divej! Aby ses nám ještě nezavařil.... =D

Né, je to mooo pěkný!! =P

11 Jarwis Jarwis | E-mail | 9. listopadu 2006 v 21:30 | Reagovat

Jak klidně spoamlim tempo, když máte o mě strach ;)

12 Vruon Vruon | 9. listopadu 2006 v 21:44 | Reagovat

Ať tě to ani nenapadne :)

13 krtek krtek | 9. listopadu 2006 v 23:05 | Reagovat

moc pěkné, jen tak dál je mi jedno v čem budeš pokračovat, baví mě obě tvoje povídky, ale nezapomeň i na hp a sč ;)

14 Jarec Jarec | 9. listopadu 2006 v 23:22 | Reagovat

Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super,Super, Super, Super, neviem čo viac by som na to povedal. Geniálne a super. Sa teším na zajtra na ďalšiu kapitolu, ak bude. V čo pevne verím.

15 Nazartha Nazartha | E-mail | Web | 10. listopadu 2006 v 15:46 | Reagovat

Nezpomaluj, je to naprosto úžasná kapitola, už se moc těšim na další. Ať je dřív než brzo.

16 Jarwis Jarwis | 10. listopadu 2006 v 17:26 | Reagovat

Další kapitola bude minimálně v pondělí. O víkendu jsem přes den v práci a večer v hospodě, takže budete muset počkat.

17 Gil-galad Gil-galad | Web | 10. listopadu 2006 v 17:59 | Reagovat

je to naprosto skvělé :-)

ps: copak potřebuješ?

18 iriska iriska | 10. listopadu 2006 v 19:39 | Reagovat

je to fakt úžasné

19 Andy Andy | 10. listopadu 2006 v 22:05 | Reagovat

SUPER!!! to je úžasná kapitolka

20 duky duky | 12. listopadu 2006 v 7:54 | Reagovat

serus jarwis..je to velmi pekna pviedka ale co sc?...uz si s nim skoncil?...stale pises len tuto poviedku..ja by som chcel uz aj strieborneho carodejnika...

21 Warener Warener | 12. listopadu 2006 v 12:18 | Reagovat

jj, přidávám se k dukymu, už by to chtělo další kapitolu stříbrnýho čaroděje:)

22 Nazartha Nazartha | E-mail | Web | 12. listopadu 2006 v 13:29 | Reagovat

To ano, ale stále se nemění nic na téhle povídce, tak též s ní pokračuj

23 Jarwis Jarwis | 12. listopadu 2006 v 17:08 | Reagovat

Zítra dopoledne sewm přihodím Stříbrného čaroděje.

24 Jarwis Jarwis | 12. listopadu 2006 v 17:09 | Reagovat

Zítra dopoledne sem přihodím Stříbrného čaroděje.

25 duky duky | 12. listopadu 2006 v 17:27 | Reagovat

no super..som si myslel ze si na sc uz zabudol..

26 duky duky | 12. listopadu 2006 v 18:00 | Reagovat

jarwis...budes moct dnes dat tu kapitlu o harry potter a strieborny carodejnik?...pls...

27 Jarwis Jarwis | 12. listopadu 2006 v 18:47 | Reagovat

Ne. Teď jsem přišel z práce

28 Warener Warener | 12. listopadu 2006 v 19:22 | Reagovat

už se těšim-:)

29 Gil-galad Gil-galad | Web | 13. listopadu 2006 v 14:01 | Reagovat

už dopoledne bylo tak kdepak jí schováváš :-p

30 Warener Warener | 13. listopadu 2006 v 17:16 | Reagovat

no tak kdepak je?

31 Vruon Vruon | 13. listopadu 2006 v 17:38 | Reagovat

Já mám rači tu novou povídku, ale budu vděčný za jakoukoliv :)

32 duky duky | 13. listopadu 2006 v 21:16 | Reagovat

no co?..kde je ta kapitola?

33 Jarwis Jarwis | 13. listopadu 2006 v 21:31 | Reagovat

Všem se moc omlouvám, lae nestihl jsem to dopsat. Musel jsem do práce a ještě v ní jsem. takže přibyde někdy během zítřka. To už slibuju.

34 duky duky | 14. listopadu 2006 v 17:30 | Reagovat

ok..o akej?

35 Warener Warener | 14. listopadu 2006 v 18:02 | Reagovat

nooooooo, tak čekám, kde je?????? hmmmmm????

36 Jarwis Jarwis | 14. listopadu 2006 v 18:59 | Reagovat

Už ji sem dávám, nejpozději do 5 minut je tady

37 Lexter Lexter | 15. listopadu 2006 v 17:55 | Reagovat

tak kdepak je?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama