20. Kapitola

21. listopadu 2006 v 17:22 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Flave, tuto kapitolu věnuji tobě, už jsem chtěl tu minulou, ale jak jsem vysvětloval Harryho a Hanryho, tak jsem to tam zapoměl dát. Je to za to, že si se mě v předminulé kapitolce zastala, když se tam objevili zprávy, že sem se na ně už vykašlal. Máš mé díky

Výhody lásky
Harry se rozhlédl. Okamžitě poznal, kde je, na ošetřovně v Bradavicích. Překvapilo, že tu nikdo s ním nebyl. Cítil se ovšem už plně v pořádku.
Madam Pomfreyovou také nikde neviděl, tak vstal a potichu odešel. Zamířil rovnou do velké síně. Když procházel chodbami, už nebyl ve vzduchu cítit ten strach a napětí, které tu kolovali, když tu byl pánem Voldemort. Dorazil do velké síně kde probíhala velká oslava. Všichni studenti se otočili na nově příchozího. K Henryho překvapení vstali a začali tleskat. Hanry byl rád, že má pořád na hlavě kápi stříbrného pláště, jinak by bylo vidět jak je červený. Zamířil rovnou k učitelskému stolu, který tentokrát byl neobvykle velký. Nebylo divu, kolem stolu se rozmístili všichni členové řádu a mezi nimi viděl i bývalé učitele. Ovšem neviděl ředitelku Nehelvítské koleje, Minervu McGonagalovou.. Zamířil vedle svého otce, tam blo jediné volné místo. Hanry tomu byl rád. Nejvíc mu vadily pohledy studentů.
Z druhé strany měl Brumbála. Tak se k němu naklonil a pošeptal.
"Musím si po hostině s vámi promluvit." A pak pokračoval normálním hlasem.
"Studenti se už vrátí na koleje?"
"Ovšem, už je to tu zabezpečeno. Měli jsme štěstí, že se tu neukázal i Harry."
"On se tu ukázat nemohl, toho už jsem spoutal, aby jsme ho mohli zkusit přetáhnout na naši stranu. Kdy bude mít Remus pohřeb?"
"A kde je teď? Zítra v deset dopoledne."
"Sakra, já ho nechal v Nehelvítské společenské místnosti. Přenesu ho na své ústředí."
"Dobře a buď opatrný."
Hanry rychle pojedl a vyrazil co nejrychleji do nehelvítské věže. Buclatá dáma, už byla na místě a měla nejspíš nějaké instrukce, protože ho pustila bez řečí dovnitř. Harry pořád ležel na podlaze a nemohl se hýbat jen koulel očima, aby zjistil co se děje. Hanry ho bez řečí chytl a přemístil se do Soubojnické místnosti.
Tam ho nechal ležet na podlaze a vydal se zpět za Brumbálem. Ve velké síni ovšem už nebyl. Všiml si , ale dvou lidí, s kterými potřeboval také mluvit. Došel k Ronovi a Hermioně.
"Ahoj vy dva, budete ochotni mi pomoci přesvědčit místního Harry, aby se přidal k nám?"
"Pomůžeme ti, lae chceme, aby si byl s námi. Bojíme se ho."
"To budu určitě. Pojďte tedy se mnou do ředitelny. Ví někdo heslo?"
"Bohužel, tak to zkusíme."
Trojce vyrazila. Když došli k chrliči, Hanry začal vyjmenovávat sladkosti. Vzal to přes Bertíkovi lentilky, přes čokoládové žabky, zkusil i citronovou zmrzlinu, pokračoval lékořicové hůlky a spoustu jiných. Už ho nic nenapadalo, tak zkusil co už jednou použil a vyšlo to. "Hejno švábů!" K jeho obrovskému překvapení chrlič odskočil a uvolnil mu cestu na schody. Všichni tři se nechali vyvést až ke dveřím Brumbálovi pracovny. Hanry zaklepal (dveře už byli zpravené).
"Dobrý den profesore, pozdravily Ron s Hermionou."
"Tak jsem tady profesore, Harry je už v místnosti. Chtěl bych si vyžádat tyto dva studenty, aby mi pomohli ho přesvědčit."
"Nemám nic proti tomu, ale jsi si vědom, že ho ostatní kouzelníci nepřijmou. Spáchal mnoho zla."
"Vy, ale dáváte druhé šance."
"Dávám, a také dám, jen nevím co si počnu, když se to nepovede."
"T ani já ne, protože jedno vím určitě, nezabiji ho. Zatím naschle profesore." Pak se otočil k dvěma přátelům.
"Chytněte se mě." Když tak učinili, přemístili se přímo do Soubojnické místnosti.
"Tak Harry je načase si promluvit." Při tom zrušil kouzlo tak aby mohl hýbat hlavou a mluvit.
"Kdo sakra jsi?"
"Jsem ty jen z jiné reality."
"Cože?"
"Mudlovští vědci mají teorii, že existuje velké množství paralelních vesmírů, astrální světy. Je to vlastně úplně stejný svět jako ten váš, ale kdysi v minulosti se stala významná událost jinak, než v té mé a od té doby vznikl tento svět."
"Takže jakékoli mé rozhodnutí rozdělí vývoj na dvě části, či více částí?"
"Přesně tak."
"To je blbost."
"Blbost, neblbost, ale je to tak."
"No a já jsem ty z jiného s takového světa. V kterém ten zlom byl, když mi byl rok. Mí rodiče oba zahynuli, čímž mi dali ochranu a já přežil kletbu smrti. Poté jsem vyrůstal u příbuzných. V jedenácti letech jsem nastoupil do Bradavic. Mohl jsem si vybrat Nebelvír, nebo Zmijozel. Vybral jsem Nebelvír. Od té doby byla pro mě škola domovem. K příbuzným jsem se vracel s nechutí, protože jsem pro ně byl otrokem."
"To je sice zajímavé, ale proč mi to všechno říkáš?"
"Věřím, že nejsi zas až tak špatný. Věřím, že tě přesvědčím, aby si se přidal k dobré straně."
"Voldemorta nikdo neporazí. Několikrát jsem viděl, jak vypadal Brumbál, po bitce s ním. Brumbál stárne."
"Voldemort je téměř zničen. Tělo už nemá."
"Jak? Kdo?"
"já, věděl jsem, že mám sílu ho porazit, protože před mým narozením byla vyřknuta věštba, která tě předurčuje k tomu, aby si porazil Pána zla, Tvrdila, že dotyčný bude mít sílu, jakou Pán zla nezná. Proto jsem ho porazil, proto kdykoli porazím tebe, ty tu moc nemáš vyvinutou."
"A co je to za moc?"
"Láska. Ta mě, vlastně i tebe dokázala uchránit, před kletbou smrti, díky ní dokážu vzdorovat mučící kletbě. A dnes mi dodala sílu, abych porazil Voldemorta."
"Proč bych měl jít na stranu dobra, teď aspoň budu moci vládnout já."
"Copak to nechápeš, ty nemáš v sobě zlo, jen to které do tebe zasel Voldemort." Harry si odfrkl a rozhlédl se kolem, teprve teď si všiml, že tu nejsou sami.
"Co tady chce mudlovská šmejdka a ten krvezrádce."
"V mým světě jsme největší přátelé. Ron je můj nejlepší kamarád a jeho rodiče jsou pro mě jako mí vlastní a Hermionu mám rád, rád jako svou sestru, kterou jsem nikdy neměl." V Bradavicích jak už jsem říkal, jsem teprve poznal rodinu, V prvním ročníku jsem zabránil Voldemortovi, aby povstal za pomocí kamene mudrců. To bych nezvládl bez svých přátel, kteří mi dodávali odvahu, ale i hodně pomohli.
"Proč mi to všechno říkáš"
"Protože si myslím, že tě Voldemort naučil svému názoru na přátelství a lásku, že je to sentimentální cit a slabost. Tak ti chci dokázat opak."
"Vždyť je to pravda, jsou to sentimentální city, Brumbál je má až příliš a kam ho to zavedlo? Kdyby si se před jejich ústředím neukázal ty, tak je už po smrti."
"Ale kam ho to dovedlo? Je to největší čaroděj poslední doby."
"Blbost, to byl jen trénink city s tím nemají nic společného."
"Tak j pokračuji a dokážu ti opak."
"To jsem zvědav."
"Takže v druhým ročníku jsem myslel, že se zblázním, celé Bradavice mě měli za dědice Salazara Zmijozela, protože Voldemort otevřel tajemnou komnatu. Všichni tentokrát podezřívali mě, kromě Rona a Hermiony. Některým to došlo, když byla napadena i Hermiona a zkameněla. Ale o to jsme začali víc pátrat s Ronem, až jsme na to přišli. Na konci roku chtěla Voldemortova vzpomínka, která to měla na svědomí povstat a zabít mě, proto nalákala sestru mého přítele do Tajemné komnaty. Já tam šelsám a Porazil Baziliška, opět jsem zabránil tomu, aby Voldemort povstal. Ve třetím ročníku utekl údajně největší zastánce Voldemorta, aby mě zabil, Sírius Black, Během toho roku jsem zjistil, že je nevinný a pomohl mu opět utéct. Zachránil jsem ho totiž Před asi stovkou Mozkomorů…." Byl přerušen Harrym.
"Ty si uměl vykouzlit Patrona ve třinácti? Tomu nevěřím. Jak? Já ho nesvedu ani teď."
"Když se ke mně přiblížil mozkomor, tak jsem slyšel jak umírají rodiče. A právě té noci, jsem se s tím dokázal smířit. Smířil jsem se s tím, že mě neopustili, zůstávají v mém srdci, takže opět láska mi pomohla.
Ve čtvrtém ročníku Voldemort, přechytračil i Brumbála a nasadil do Bradavic svého člověka, tern mi pomáhal, aby překonal Turnaj tří kouzelnických škol. Na konci roku ovšem ukázal svou pravou totožnost a přenesl mě na hřbitov, kde za pomoci mé krve opět povstal. Ověem se mu to opět nevyvedlo tak jak mělo, utekl jsem mu."
"Jak?"
"Když jsme donutili své hůlky bojovat proti sobě, propojili se a já silou vůle dokázal, aby vydal všechny kouzla, která seslal. Po čase se objevili i mí rodiče. Za jejich pomoci jsem získal čas abych se dostal zpět k poháru."
"Vím o tom spojení, ale Voldemort mi tvrdil, že to je vždy, když se setkají dva kouzelníci, kterým je v osudu se spojit a spolupracoval."
"To jsou kecy, řekl ti to protože se tě bojí, ví že máš sílu ho porazit."
"Ale pokračuji dál, V pátém ročníku, můj nejhorší. Ministerstvo mě totiž prohlásilo za šílence, který chce být pořád ve středu pozornosti a Brumbála za blázna co mi věří. Prostě nepřijalo fakt, že Voldemort žije. Uznalo to až na konci roku, kdy se Voldemort dostal na ministerstvo a tam bojoval z Brumbálem. Poté už museli uznat, že se vrátil.
A šestý ročník, v něm mě Brumbál učil vše co věděl o Voldemortovi, abych ho dokázal porazit. Na konci roku se ovšem obětoval, abychom mohli mít i nadále v jeho řadách špeha. Obětoval se proto, že věděl, že umírá." A ve svém sedmém ročníku jsem založil Stříbrný spolek, a zatím efektně bojujeme proti smrtijedům. Tedy dokud jsem se nedostal sem."
"Jak jsi to dokázal všechno zvládnout?"
"Díky přátelům a díky tomu, že jsem se smířil s tím, že budu muset porazit Voldemorta. Žene mě láska k životu."
"Teď se seznamte vy tři a já si půjdu promluvit s Brumbálem. Hermiono můžeš na moment." S tím odešel ke svému stolu. U něho vytvořil kopii svého přívěšku a řekl ji jak funguje, kdyby něco tak mě okamžitě zavolej."
Opět zamířil k ředitelně. Celou cestu přemýšlel jak nejlépe zlikvidovat Viteály.
Za chvíli už klepal na dveře Brumbálova kabinetu. Na vyzvání vstoupil. Dřív než stačil promluvit ozval se Brumbál.
"Tak jk to dopadlo?"
"Váhá, Voldemort mu lhal, řek jsem mu nějaké informace, které jestli bude chtít využít musí se přidat na dobro. Teď s ním mluví Ron a Hermiona. Já jsem tu z jiného důvodu."
"Musíme zničit Voldemortovi Viteáli."
"On jich má víc?"
"Vím že si jich chtěl udělat v mém světě sedm, vím i kde se dají najít."
"Kde?"
"jeden má Lucius Malfoy, další je v jeskyni u moře, třetí se nachází v domě, kde bydleli potomci Raweny z Hawraspáru, čtvrtý je na rodinném sídle Voldemortových rodičů, pátý najdeme v tajemné komnatě, kde žil Bazilišek, problém je, že nevím pořádně jak se k němu dostat. Šestý a poslední je Nagini, Voldemortův had."
"Říkal jsi sedm."
"Sedmý je Voldemort sám."
"Tak dobrá zpráva je, že amulet a had jsou zničeny."
"Není možné, že by si vytvořil náhradu za hada?"
"Není, zabyl jsem ho dnes, když jsi bojoval s Voldemortem."
"A myslím, že vím i jak se dostat k Viteálu, který je ukryt v tajemné komnatě."
"Jak?"
"Budeme ovšem muset požádat o pomoc Harryho, jestli se k nám tedy přidá."
Poté vymýšleli plány jak je nejlépe zničit. Asi po dvou hodinách Harry cítil jak se mu zahřívá amulet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sherina Sherina | 21. listopadu 2006 v 17:34 | Reagovat

waw...tak to je fakt dobrá kapitolka..moc se těším na další

2 Yvainne Yvainne | 21. listopadu 2006 v 17:36 | Reagovat

pěknýýýýýý

3 Warener Warener | 21. listopadu 2006 v 17:41 | Reagovat

hmmm, vážně pěkný - a to je dost slabý slovo:)

4 krtek krtek | 21. listopadu 2006 v 18:22 | Reagovat

povedená kapitola, kdyby byla co nejdřív kapitola tak bych si nestěžoval ;)

5 Ramone Ramone | 21. listopadu 2006 v 18:27 | Reagovat

Hééééj! Nechtěl bys přdat další pokráčko? Rychle... Nejlépe ještě dnes... čekám tak do půlnoci, pak jdu spát :-)

6 Jarwis Jarwis | 21. listopadu 2006 v 18:43 | Reagovat

Já v devět jdu do práce, takže bych to nestihl napsat. Jediné co sem můžu hodit je kapitola do druhé povídky

7 Gil-galad Gil-galad | Web | 21. listopadu 2006 v 18:46 | Reagovat

nádhera fakt je to super už se neůžu dočkat pokračování :-)))

8 Gil-galad Gil-galad | Web | 21. listopadu 2006 v 18:47 | Reagovat

tak to beru :-))

9 Ramone Ramone | 21. listopadu 2006 v 18:49 | Reagovat

Jasně! Souhlas s Gilem ;-)

10 Armok Armok | 21. listopadu 2006 v 19:07 | Reagovat

Jako vzdy super kapitola :))

11 nemesis nemesis | 21. listopadu 2006 v 19:18 | Reagovat

páááni!!!fakt skvělá kapitolka!!!!!

12 krtek krtek | 21. listopadu 2006 v 19:38 | Reagovat

jooooo tak hoď kapitolu do druhé povídky ;-) tam taky napjatě čekáme ;-)

13 Lili Lili | 21. listopadu 2006 v 19:58 | Reagovat

Perfektní nemůžu se dočkat další:):):)

14 ledik ledik | 21. listopadu 2006 v 20:02 | Reagovat

nenji to nudne,pekne,ale nedokoncene

15 Egwain Egwain | 21. listopadu 2006 v 20:04 | Reagovat

Já se snad další ani nedočkám!!!Je to super!!!:-)

16 Vruon Vruon | 21. listopadu 2006 v 20:10 | Reagovat

Super :) jako vždy už se těším na pokračování (k jakékoliv povídce) :)

17 Fufik Fufik | 21. listopadu 2006 v 20:17 | Reagovat

Jejda, to je ale konec.... už se těším na další.... ;)

=))

18 duky duky | E-mail | Web | 21. listopadu 2006 v 20:26 | Reagovat

suhlasim s lefikom..je to nedokoncene..napisal si ze sa zahrial amulet...a treaz sa vsetci nemozeme dockat preco henryho vola harmiona...a urcite sa aj nemozeme docakt ako dumbledore a henry znicia horcruxi (viteali) dufam ze tu bude zajtra...zo skoly sa rachlo ponahlam domov...a som zvedavy ako vymyslize navrat henryho do jeho sveta...ti napisem mohu radu ako by som si to predstavoval..takze cakaj odomna spravu.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama