2. kapitola

7. listopadu 2006 v 18:35 | Jarwis |  Harry Poter na Midkenii
Vážení čtenáři, rozhodl jsem se, že vám sem dám 1. část druhé kapitoly, abyste měli co číst, protože nevím kdy dodám další celou. Pokusím se ji dopsat ještě dnes, ale když to nestihnu budete ji mít až tak v pátek večer.

Smrt

Harry, ani nezaregistroval, jak se dostal zpět do cely. Každý trávil poslední chvíle jinak. Šo pi meditoval, ostatní seděli někde v cele a ve vzduchu bylo cítit napětí a strach. Ovšem jediný Tom strachy přecházel v cele sem a tam. "Musíme se probojovat. Venku určitě už čekají Jízlivci." Pořád chodil po cele a mluvil o tom, jak venku na ně čekají jízlivci a chystají se zaútočit na palác, aby je vysvobodili. Nakonec ho chytil Prcek a čelem mu vryzil jednu do nosu. Tom by se svalil v bezvědomí na zem, kdyby ho Prcek nedržel. Ten ho odnesl a položil do rohu. "Tak a teď už bude klid."
"Klid? Ty chceš klid? Možná měl Kluzkej Tom pravdu, možná by bylo lepší pokusit se probojovat a zemřít v boji." Pronesl jeden.
"A čím jako? Dřevěnejma miskama?"
"A to se tak těšíš než natáhneš brka?"
Prcek si zamnul bradu. "Brka natáhne každém, je jen otázka času kdy. Když ses dával na toto řemeslo tak tvoje cesta mířila k šibenici." Povzdech si a pokračoval. "Nepřipadá mi dobrý zabíjet stráže jen proto, že dělaj svou práci. Stejně umřem, tak proč dělat problémy někomu jinýmu? Některý beztak maj ženský a děcka." Zaklonil se a opřel se lokty o římsu, která běžela podél zdi. "Věšení nemusí bejt zas tak zlý. Buď ti to zlomí páteř -" luskl prsty "- a máš to za sebou hned, nebo tě to udusí. A podle mě není udušení zas tak nejhorší. Kdysi mě dusili v jedný rvačce. Krápět se ti zatočí hlava, před očima se ti všechno rozmlží a pak vidíš jasný světlo... Ne, mladej, bude to rychlý."
Harry je poslouchal jen na půl, místo toho přemýšlel jak z toho ven. Kdyby vytáhl hůlku a zkusil se dostat ven pomocí kouzel, pokud by ho nezastřelili, co by dělal? Z toho co věděl, tak Pug byl princův příbuzný. Sotva by mu pomohl, když by při pokusu o útěk zranil několik stráží. Hlavně musel dát Prckovi zapravdu, stráže si to nezaslouží. Vzpomněl si na slova Brumbála: Pro spořádanou mysl je smrt jen dalším dobrodružstvím. Tehdy to nechápal, ale od té doby co prožil mu musel dát zapravdu, pro toho kdo se vyrovná se smrtí, opravdu nemá takový strach z ní. Poté se zamyslel nad Šo Pim a tou manželkou lorda Jamese. Četla jim myšlenky, někoho hledala, musela vědět, že pochází z jiného světa. Při procesu jak se podívala na manžela a následně odešla, na tom mu něco nesedělo. Že by fakt, někoho hledali, ale koho, hlavně na co. Každopádně jak to tak vypadalo tak v tom zase možná lítá. Rozhodl se pro jistotu vyrovnat, že zemře. Nedávno už to musel podstoupit, to když byl na ministerstvu s Voldemortem.
Takto přemýšlel až do večeře. Přinesli, jim to samé co v poledne, jen přidali i trochu masa. Jídlo si vzali všichni až na Rupa, ten se jen přetočil a neklidně spal. Asi hodinu po večeři Vešel nějaký šlechtic v doprovodu dvou strážných, Erik se vzdálil do kouta cely k mřížím, aby měli aspoň trochu soukromí. Šeptali, tak nikdo neslyšel o čem se baví. O půlnoci, přišli nejspíš kněží, usuzoval tak podle sutan různých barev, které měli n sobě. Harry neznal anglické náboženství, natož pak místní a tak zůstal sedět. Ovšem nakonec se mu povedlo usnout. Ráno byli probuzeni příchodem stráží a jejich seržantem.
"Poslouchejte, vy psi!" zařval a jeho chraplavý hlas jim práskl nad hlavou jako kožený bič. S pokřiveným úsměvem řekl: "Až vás zavolám, tak vylezete ven a umřete jako chlapi!" Vyvolali šest jmen, jako posledního Kluzkého Toma. Zvedlo se pět osob, když si je Harry prohlédl, měl dojem, že u nich žena vrtěla záporně hlavou. Jediný Tom se ještě víc skrčil za Prcka. Jakmile dovnitř vešli stráže, tak ostatní vězni jim udělali místo. Stráž chytla Toma a vytáhla ho ven. Tam je seřadili a vyváděli ven. Zbytek vězňů, který ještě zůstal v cele se přesunuli k okýnku, který tam bylo. Harry se tedy podíval též. Na prostranství viděl šest šibenic. Po chvilku se objevili odsouzenci. Jediného Toma museli dovléct až nahoru, kde ho dva drželi a třetí mu hodil okolo krku smyčku. Ovšem ti dva strážci ho nepustili, aby náhodou neporazil bednu a nepověsil se předčasně. Ostatní vyšli na bedny bez potíží. Nechali si taktéž hodit přes hlavu smyčku a vyčkávali na smrt. Jediné co bylo slyšet byl řev Toma, ale stráže jakoby ho ani neslyšeli. Harry usoudil, že Tom není jediný, kdo se takto vzpírá. Poté před ně předstoupil seržant.
"Oběste je!"
Stráž kopla do beden, u jednoho museli podkopnout bednu až na druhý pokus, protože jeden z mužů omdlel. Řev Toma okamžitě ustal.
Tři muži jen ochable vyseli, což byl důkaz, že provaz jim zlomil vaz. Další muž párkrát kopnul nohama a také jeho tělo ochablo. Poslední dva, mezi nimi byl i Tom, se zmítali a kopali kolem sebe. Tomovi se povedlo i jednoho ze stráže kopnout do méně nechráněných míst. Harrymu to připadalo jako věčnost, než jejich těla také ochabla. Celé to však zabralo něco přes minutu.
"Odříznout!" zavelel seržant. Stráže okamžitě vyplnili rozkaz a spadlé těla přenesli na hromadu, kousek od popraviště.
Čím více se blížila ta poslední chvilka, tím méně věřil Šo Pimu. Momentálně se mu hlavou honili rozpolcené pocity, chvilku se cítil, jen jako divák, jako by to prožíval někdo jiný. Chvilku se zase cítil, jako by zemřít vůbec neměl, pořád čekal, že se něco stane a zachrání ho to. Ale většinu času cítil, jak už se to krátí, už se loučil s každým okamžikem života, snažil se vyrovnat se smrtí, tak jako včera, ale nedařilo se mu to. Zatímco uvnitř jeho probíhal boj, přišli stráže se seržantem a vyvedlo zbytek. Harry věděl, že by teď ani hůlka nebyla nic platná, stráží bylo moc. Když míjeli už mrtvý vězně. Harrym to otřáslo, už sice viděl mrtvé, ale nezvykl si na to. U těch se zlomeným vazem si Harry všiml překvapeného výrazu. U těch udušených bylo vidět jak vlezlé oči mají. Všichni, kromě Šo Piho, byli vyvedeni na bedny a Harry cítil jak se mu kolem krku pověsila smyčka. Když se podíval na Šo Piho, všiml si, že na jeho tváři je pohodový výraz, až to Harryho překvapilo, přece jenom byl odsouzen ke třiceti letům povinných prací, jak slyšel bude to buď v dole nebo úklid přístavu. Když se rozhlédl kolem zjistil, že si všímá i těch nejmenších detailů, u seržant si všiml, že se holil dost ve spěchu, bylo vidět menší strniště, spíš jako kdyby byl špinavý, než neoholený, a těsně pod okem měl malou jizvičku. Měl oblečenu dobře šitou červenou tuniku se znakem, zobrazující orla letícího nad horami u moře. Seržant měl modré oči a tmavé obočí a potřeboval ostříhat. Harry přemýšlel, jak to za tak krátký čas dokázal vypozorovat, když si připadal, že už tu visí asi hodinu. Seržant předstoupil před vězně. Stráže tam přivedli ještě Šo Piho.
"Dívej se a pouč se z toho!" Promluvil klidným hlasem na jediného vězně, který nebyl odsouzen k oběšení.
"Oběste je!" Zvolal, opět tím klidným hlasem.
Harry ucítil, jak pod ním zmizela bedna a on začal padat. Před očima se mu začal převijet život. Viděl jak umírají jeho rodiče….. Jak ho Dudlej mlátí autíčkem do hlavy…. Jak je na stromě a pod ním běhá Raťafák…. Jak sedí ve škole úplně sám v zadu v lavici…. Jak ho chytil Dudley i se svou bandou a zavírají ho do skříňky na věci…. Jak se objevuje za komínem, když ho Dadleyho banda opět honí po škole…. Jak se setkal poprvé s Hagridem…. Jak nakupuje do Bradavic…. Jak sedí ve vlaku a povídá si s Ronem….. Jak zachraňují Hermionu před trollem…. Jak procházejí kolem Chloupka… Strýc jak pozamyká v ložnici… Jak ho všichni ve škole odsuzují…. Vidí Hermionu ležet na ošetřovně…. Ginny leží před Tomem Readleym…. Harry probodává Baziliška a cítí jak ho probodává baziliškův zub…. Vidí překvapného ředitele, když vidí jak se s Ronem a Ginny vrací z tajemné komnaty… Jak nafukuje tetu Marge… jak se vylekal, když vyděl poprvé Siriuse Blacka ve zvířecí podobě. Jak se dozvěděl, že Black je strážcem tajemství….. Jak zachraňuje sám sebe a kmotra před mozkomory…. Mistrovství světa ve Famfrpálu…. Setkání s drakem…. Voldemorta jak vylézá z kotlíku….. Jak rodiče vylézají z Voldemortovi hůlky….. Školní trest u Umbridgové…. Setkání před založením Brumbálovi armády…. Jak někteří studenti na něj hledá jak na blázna… Boj na ministerstvu… Smrt Siriuse Blacka…. Šťastné chvíle strávené s Ginny… Smrt Brumbála…. Voldemrta jak sleduje Harryho prolétajícího obloukem…. Mirandu jak se o něj stará…. Soudní proces….Voldemorta jak se pohybuje po Bradavicích….
Poté ucítil silný tlak jak se smyčka zařízla do jeho krku, když se napnulo lano.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Armok Armok | 7. listopadu 2006 v 18:47 | Reagovat

Hi:) 1koment:)) bude dneska jeste jedna kapitolka pls:)

2 Jarwis Jarwis | 7. listopadu 2006 v 18:57 | Reagovat

Když se to povede tak dokončení, ale jak jsem psal na začátku, když se t nepovede tak si počkáte.

3 Vruon Vruon | 7. listopadu 2006 v 19:18 | Reagovat

Super a doufám, že se to povede :)

4 Istana Istana | 7. listopadu 2006 v 19:43 | Reagovat

Jo to já taky.

5 šibal šibal | 7. listopadu 2006 v 19:55 | Reagovat

napiš prosím

6 Jarwis Jarwis | 7. listopadu 2006 v 20:10 | Reagovat

jak píšu pokračování, zjišťuju, že to bude další kapitola. Už mám tři stránky a odhaduju, že jsem tak v půlce.

Rozhodl jsem se toto nehcat jako samostatnou kapitolu.

7 šibal šibal | 7. listopadu 2006 v 20:16 | Reagovat

jó a bude to ještě dnes?

8 Gil-galad Gil-galad | 7. listopadu 2006 v 20:17 | Reagovat

je to naprosto skvělííííí a rovněž doufám že se to povede :-)

9 Jarwis Jarwis | 7. listopadu 2006 v 20:21 | Reagovat

Asi ne, budu se ale snažit. Za hodinu jdu do práce.

10 krtek krtek | 7. listopadu 2006 v 20:30 | Reagovat

jooo skvělý takhle nás napínat taky doufám že to bude ještě dnes

11 Nazartha Nazartha | 7. listopadu 2006 v 20:46 | Reagovat

Kéž by to bylo ještě dnes. Zvedni mi náladu, pls. Musela jsem psát upe zdlouhavou esej do školy, takže mám náladu pod psa. Jian kapča úplně skvělá.

12 Andy Andy | 7. listopadu 2006 v 20:50 | Reagovat

to je super doufám že zejtra bude další

13 Naria Naria | Web | 7. listopadu 2006 v 20:55 | Reagovat

Super jen tak dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama