17. Kapitola

15. listopadu 2006 v 19:25 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Snad se vám bude líbit

Naděje
"Kdo to udělal?" Ozval se chladný hlas Voldemorta
Hanry rychle vyčaroval svého dvojníka a poslal ho ven, sám se pak přesunul tak, aby dobře viděl na Studenty a smrtijedy, kteří je hlídali. Při tom ale sledoval svého dvojníka. Harry opatrně a potichu začal likvidovat jednotlivé smrtijedy. Jakmile si všiml, že jeho dvojník je v nebezpečí, zachránil ho. Když smrtijedi byli zneškodněni Vyšel potichu ven a naznačil studentům, aby byli zticha.
"Pojďte. Odvedu vás do bezpečí." S tím je odváděl zpět do parku, kde je skryl, jedním z dědičných kouzel a pro jistotu okolo nich vykouzlil i štít.
"Buďte potichu."
Harry si všiml, že na dvojníka letí smrtelná kletba, nestihl zareagovat, ale potřeboval ještě chvilku času. Proto jakmile dopadlo tělo na dlažbu, nechal sklouznout z hlavy kápi. Efekt to mělo přesně takový, jaký očekával. Všichni zůstali zaraženě stát. Hanry neváhal a rychle spoutal všechny smrtijedy, poté je zakryl zastíracím kouzlem. Poté se vzpřímeně postavil a čekalo se bude dít, jednou rukou držel hůlku. Poté slyšel jak už se Voldemort vzpamatoval a chladně povídal: "Co to zkoušíte Brumbále? Nevím co jste tímto sledoval, ale za to zabiji všechny mudlovské šmejdy co jsou tady." Když se otočil musel se Hanry zasmát, takový překvapený výraz, jaký Voldemort nasadil, ho pobavil. Voldemort ovšem velice rychle nasadil svou chladnou masku. Harry také vypadal překvapeně.
"Další!" prsknul "Já tě odnaučím mít takovou drzost. Crutio!"
Ovšem Harry se ani nehnul, čekal až se do něj kouzlo trefí, jen si vybavil lásku, kterou cítí ke svým přátelům a jak miluje Ginny.
"Copak nevíš co dělat." Stačil posměšně prohlásit Voldemort, než do něj kletba narazila. Ovšem když se po nárazu nic nedělo jeho posměšný tón zmizel stejně rychle jak se objevil.
"Brumbále i ty neznámý, za vaši drzost umře od zítřka , každý den jeden student, otevřu tajemnou komnatu. Ještě jedna věc, když neřekneš kdo jsi neznámý, otvírám ji už dnes."
"Stačí se zeptat." A sundal si kápi.
Opět se musel pousmát nad jejich výrazy. Když si všiml, že kloužou z něho na mrtvého dvojníka, neváhal a zvolal. "Finite!" A klon zmizel.
"Kdo jsi?"
"Harry james Potter, syn Jamesa Poterra a Lily Evansové, chlapec-který-přežil, narozen na sklonku sedmého měsíce, těm kteří ti třikrát unikli. Jsem tvá zkáza Tome Rozvoji Raddle."
"To si odskáčeš, mě nemůžeš zabít."
A okamžitě na něj letěli dvě smrtící kletby, i když Harry měl svoji teorii, jak se jim bránit a kterou mu potvrdili i Bradavická čtyrka, nechtěl to zkoušet, takto na ostro. Proto bleskově vykouzlil dvě sochy do kterých kletba smrti narazila a opět se rozprskli na malé kousky.
"My se ještě potkáme, pamatujte každý den jeden student, dokud se nevzdáte." Poté se Voldemort i Harry. Přemístili.
Když chtěl vyrazit k fénixovu řádu, překvapilo ho, že všichni míří na něj hůlkami, kromě Brumbála a jednoho kouzelníka, který vypadal úplně stejně, jen byl starší, když si ho prohlédl pozorně zjistil, že má jiné oči.
"Tati." Poté omdlel.
Vzbudil se. Zjistil, že leží v pohodlné posteli, také zjistil, že je spoután vězňovými pouty. Zlepšili se, pomyslel si. Dal najevo, že je vzhůru nechtěl, aby museli dlouho čekat a nevěděl, jak dlouho byl b bezvědomí, jestli našli smrtijedy, či jestli našli studenty. Potřeboval informace, věděl, že odejít odtud nebude problém.
Jak se tak snažil vrtět, po chvíli slyšel pohyb vedle sebe a otevření dveří. Po chvíli dovnitř vešli nějací členové řádu. Znal všechny. Ovšem u některých si myslel, že s nimi už nikdy nebude mluvit. Nyní kolem něho stál Brumbál, Moody, jeho otec, Lupin a v povzdálí Hanry zahlédl Weasleovi. Jinak nikoho neviděl.
"Takže,jako první bych vám chtěl podkovat, za záchranu, je mi jasné, že bych jinak zemřel a Voldemort by už vyhrál totálně. Ovšem teď proč jste svázán, vědět kdo jste, protože syn tady Jamese," ukázal na Jamese Pottera. "Spolupracuje s Voldemortem. Proto jste svázán nevěříme vám, že jste na naší straně, i když nevím co by tím Voldemort získal tímto tahem. Takže chvilku a budete moci mluvit." Brumbál vytáhl hůlku a namířil na Henryho. Ovšem než stačil částečně upravit kouzlo Hanry ho zrušil celý a postavil se. To vyvedlo všechny zmíry.
"Jak jste to dokázal?"
"Tím vám chci dokázat, že jsem na vaši straně a nemusíte se bát z mé strany útoku." S tím si sednul na postel. "Navíc se mi špatně hovoří v leže, zbytečně moc mi to připomíná naše rozhovory v Bradavicích."
"Ale já jsem tě v životě neviděl."
"A co měla být ten tvůj výkřik otče a náhlé ztracení vědomí? Nevydržel jeho otec.
"Jednoduše jsi můj otec, ale už přes šestnáct let mrtvý, stejně jako moje matka.To budu muset trochu vysvětlit, že?"
"Hodně vysvětlovat."
"Když tak řekněte, kdy se to liší s tím co bylo v této realitě…"
"Jak to myslíte?" Zeptal se brumbál.
"Jednoduše, podle mě jsem se přenesl do jiné reality. Kde je něco jinak co ovlivnilo budoucnost a rozdělilo naše reality. Ted mě nechte vypravovat a přerušte mě až to bude jinak.Takže vše začalo, těsně před mým narozením, Kdy byla vyslovena věštba. Která určuje chlapce, který se narodí na konci července jako schopného porazit pána zla. Pán zla si sám vybere a označí. Také, že bude mít sílu jakou on nezná. Ovšem začátek slyšel i Voldemortův špeh, poté byl vykázán. Ovšem Voldemort po něm začal pátrat. Do úvahy připadly dva. Ovšem, když mi byl rok Voldemort si vybral mě. Mí rodiče se sice skryli, Fideliovým kouzlem, ale strážcem tajemství stanovili červíčka, tedy Petra Petigrewa. Ten je zradil. Voldemort se ukázal jednoho dne u nás v Godrikově dole. Tam nejdříve zabil mého otce, ten chtěl aby se mnou matka utekla, ale nepovedlo se. Tak se za mě obětovala, tím, když mě Voldemort chtěl zabít, kletba se obrátila proti němu. A usmrtila by ho, kdyby mohla. Aspoň tedy přišel o svou moc. Od té doby mám, každou chvíli nějaký problém." Hanry se odmlčel, aby když tak mohli klást otázky.
"Tak tady se to liší." Prohlásil sklesle Brumbál. Tady James nebyl doma a Voldemort tě unesl a vychoval, nějakým kouzlem do tebe zasel zlo, poté máš tu jizvu…."
"To je blbost, tam mě Voldemort trefil kletbou smrti, když se za mě matka obětovala." A odrhnul si svou vlastní jizvu.
"Takže tam to probíhalo úplně jinak. Ale to znamená, že máme naději, ho přesvědčit, aby byl na naší straně."
"Teď bychom měli, ale vymyslet, jak získat pod kontrolu Bradavice."
"Souhlasím, ale vůbec mě nic nenapadá. Jakoukoli cestou, kterou se můžeme dostat dovnitř, by o nás věděl dřív, než bychom tam dorazili. V zapovězeném lese číhají mrtvoly, v Prasinkách má mozkomory."
"Jamesi, co se tady stalo s Pobertovým plánkem, tedy jestli nějaký byl?" Zeptal se Harry.
"Ty o něm víš?" Překvapeně reagoval James.
"O čem to mluví?" Otázal se ředitel.
"kompletní mapa Bradavic. Je na něm vyznačeno mnoho tajných chodeb a ukazuje i kde jsou jednotlivé osoby v Bradavicích. Ničím nejde oklamat. Je to tak?" Poslední otázku Hanry nasměroval na otce, ten jen přikývl.
"Kdy jste ho vytvořili a jak to, že znáte tak dokonale hrad?"
James nevěděl jestli má odpovědět a podíval se na Hanryho. Ten jen přikývl.
"V dobách našeho studia se vám po pozemcích toulali tři neregistrovaní zvěromágové, Já, Sírius a Červíček."
"Cože? To jste určitě dělali doprovod Remusovi." Nebyla to otázka.
"Kde tedy je?" Ozval se netrpělivě Harry.
"U školníka."
"Sakra." Poté si ovšem vzpomněl jak k němu přišel. " Pane Weasley, kde je Fred nebo George?"
"Nahoře v pokoji, proč?"
"Mohl byste je přivést?" Ten jen přikývl a odešel.
Po chvilce se vrátili i z doprovodem, ovšem když ho dvojčata viděli vytáhli hůlku a každém na něj zamířil. Hanry jen zakroutil hlavou, když viděl, že Brumbál se snaží něco říct.
"Pouta na tebe! Hanry se nechal spoutat a svalil se opět na postel. Zase budou hodinu spoutaný, to je snad osud. Pomyslel si Harry.
"Zaplátíš za Ginny. Consecare!" Vykřikl druhý.
"To přece nemůžete." Zařval James. Ovšem paprsek se vpil už do Harryho, ale nic se mu nestalo.
"Měli byste zvážit na koho útočíte, dřív než zaútočíte." Poděkoval v duchu za štít před pořezáním a rychle seslal kouzla na zrušení spoutání, poté je spoutal, svým kouzlem s překvapením, a vyčaroval pod ně židle, aby se nesvalili na zem. Poté si přivolal jejich hůlky.
"Lepším se už vás dávám za vteřinu."A hůlky odevzdal překvapením ztuhlým rodičům. Když se podíval na ostatní byli taktéž překvapeni.
"Co je?"
"Jak jste to dokázal?"
"Řekněme, že, když jsem vyvolený, trochu jsem cvičil a zdokonaloval se. Teď bychom mohli přistoupit k jednání, proč jsem si vás sem nechal zavolat. Štípli jste z Filchova kabinetu jistá prázdný pergamen, který vám pomohl k jisté dokonalosti?" Upřeně se na ně podíval.
"Jo. Máme ho tady." Skvělý, tak až se za hodinu rozvážete, můžete nám ji dát."
"Teď co jsem podle mě vás měl udělat Ginny?" Ostatní slyšely v otázce strach.
"Unesli ji a zabili."
"To ne." Bylo mu jedno co si budou myslet ostatní rozplakal se.
Ostatní byli jeho reakcí zaskočeni. Když se trochu uklidnil zeptal se.
"Kdo ji zabil?" Byl to ovšem ledový hlas, který neměl daleko k Voldemortovýmu.
"Ty, tedy ten, který spolupracuje s Ty-víš-kým."
"Co se děje?" zeptal se dezorientovaný Brumbál. "Ty si ji znal?"
"V mé realitě, spolu chodíme." Řekl smutně.
"Však se k ní zase vrátíš." Uklidňovala ho Molly.
"Snad ano."
"První otázka tedy zní, pomůžeš nám, nebo se budeš chtít dostat zpět?"
"Pomůžu, ale musíme to zvládnout co nejrychleji."
"Co navrhuješ?"
"Musíme získat pod kontrolu Bradavice, poté musíme najít Voldemortovi Viteály a zničit je a potom…
"Voldemort má Viteál?" Zeptal se nevěřícně brumbál.
"Jestli je stejný jako v mém světě tak jich má sedm.
"Cože?" Byla to ovšem jen řečnická otázka.
"To je teď vedlejší úkol. Chtěl bych donutit místního Harryho, aby se přidal na stranu dobra."
"Ale jak?"
"Budu muset sestavit Bradavičkou trojku."
"Koho?" zeptali se všichni naráz."
"Bradavickou trojku, tvořili tři největší kamarádi v Bradavicích, díky nim jsem se nedostal do zmijozelu a také díky nim už bych asi ani nežil."
"Koho budeme muset najít." Zeptal se opatrně Brumbál, jako by se bál, že to nevede.
"Já, Ron Weasley a Hermiona Grangerová. To snad nebude takový problém?" Kouknul na Pani Weasleyovou.
"Ron Weasley je nahoře, ale bude těžké ho přesvědčit. Nebyvil se nikdy s Hermionou.
"Tak nás necháte chvilku o samotě."
"Ale je tu problém, Hermiona je na hradě." Poznamenal Brumbál.
"Není, vy jste ji v tom prku nechali i s ostatními studenty? A co ty smrtijedi c ose tam váleli?"
"Jací studenti, jací smrtijedi? Nechápal Brumbál."
"Rychle pojďte za mnou." S tím vyběhl ven, a zrušil veškerá kouzla, která smrtijedm zabraňovali, aby zdrhli a studentům a aby je někdo našel."
"Když dorazili všichni tak jim je ukázal a všichni se přesunuli dovnitř."
Studenty doprovodili d kuchyně, kde začala paní Weasleyová dělat pro ně jídlo.
Hanry přešel k Hermioně.
"Jsi v pořádku?"
"Jo díky, dal si mi naději."
"Vy už se znáte?"
"Když jsem sem dorazil, objevil jsem se v Bradavicích,. Byl jsem dost vyčerpán, tak jsem si šel odpočinout původně jsem šel do Nehelvítské společenské místnosti, ale ten had mě docela vykolejil, tak jsem šel do Komnaty nejvyšší potřeby. Tam jsem se pomocí jednoho kouzla spojil z Hermionou. Ta nejprve byla vyděšená, ale přesvědčil jsem ji, že jsem přítel. Ona mi řekla, co se na dnešek chystá a zbytek znáte."
"Tak to by jsme měli vyřešeno. Teď je budeš muset trochu seznámit a vůbec ji trochu povyprávět kdo ji." Řekl Brumbál.
"Nejprve musíme zabránit Voldemortovi, aby otevřel tajemnou komnatu."
"Ale tu nevíme kde je, několikrát sem ji prohledával, ale nic jsem nenašel."
"Já vím kde je a vím i co se tam skrývá."
"Cože? Kde a co?"
"Je v ní Bazilišek a tam vás zavedu."
"Jak to, že to všechno víš?"
"Jednoduše v mým druhým ročníku byla otevřena a toho Baziliška jsem zabil. To mi připomnělo máte někde moudrý klobouk pane řediteli?"
"Ano mám."
"Teď zbývá vyřešit, jak se dostat nepozorovaně na hrad."
"Tak to už vím taky."
"Fajn útok tedy podnikneme v noci, to tam bude nejméně lidí. Teď se najezte a jděte si promluvit s Ronem."
"Nebojte, vytvoříme Bradavickou trojku znova."
"Bradavičkou trojku?" Zeptala se zvědavě Hermiona.
"Uvidíš. Pojď taky."
Tak oba vyrazili do pokoje, kde ve svém světě spal spolu s Henrym spal Ron. Hanry zaklepal a otevřel.
"Byl to přesně tentýž Ron, kterého znal."
"Tak vytvořit Bradavičkou trojku jo?"
"No zní to pěkně, ale to nám budeš muset povyprávět jak to vypadá u tebe doma."
"Dvojčata ti tu nechala ultradlouhé uši?"
Ron přikývl.
Poté si povídali o všem možným, hlavně Harry jim vyprávěl o své minulosti a o tom co už s nimi zažil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sigam sigam | Web | 15. listopadu 2006 v 19:36 | Reagovat

super

2 Nazartha Nazartha | E-mail | Web | 15. listopadu 2006 v 19:38 | Reagovat

skvělýý!!!už se těšim na další

3 Islanzadi Islanzadi | 15. listopadu 2006 v 19:42 | Reagovat

nádherné:) zajímavě se to vyvíjí takže známá otázka : kdy bude pokračování? :))

4 Jarwis Jarwis | 15. listopadu 2006 v 19:43 | Reagovat

Logická odpověď:

Až ji dopíšu.

5 Islanzadi Islanzadi | 15. listopadu 2006 v 19:52 | Reagovat

Jarwisi a můžu mít jednu tedy dvě otázky? Kdy to přibližně bude?:))) (vím,jsem otravná,ale těším se na pokračování:))))

6 Vruon Vruon | 15. listopadu 2006 v 20:01 | Reagovat

Jako vždy super :) jak jinak :)

7 Andy Andy | 15. listopadu 2006 v 20:12 | Reagovat

super! už se moc těším na další. Doufám že bude brzo. :)))))

8 katie katie | 15. listopadu 2006 v 20:37 | Reagovat

suprovýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý

9 Lili Lili | 15. listopadu 2006 v 21:10 | Reagovat

Naprosto dokonalý.A já doufám ostatně jako vždycky že bude co nejdřív.:D:D:D:D

10 Gil-galad Gil-galad | Web | 15. listopadu 2006 v 22:36 | Reagovat

naprosto dokonalííííííííííííííííííííí prostě super už se moc moc těším na pokračování :-))))

11 simon simon | 16. listopadu 2006 v 7:48 | Reagovat

super kapitola, je to parada, diky :)

12 Sherina Sherina | 16. listopadu 2006 v 10:15 | Reagovat

perfektnííííí

13 wental wental | 16. listopadu 2006 v 12:39 | Reagovat

ja ci dalsi ja ci dalsi

14 T.M.K T.M.K | 16. listopadu 2006 v 16:16 | Reagovat

Úžasné.Kdy bude další.

15 Jarwis Jarwis | 16. listopadu 2006 v 16:43 | Reagovat

A já myslel, že mě ukamenujete, že jsem nechal zemřít Ginny.

Pokusím se ji dodat ještě dnes, ale dřív jak v deset nebude.

A zítra bych dodal k druhé povídce (HPnM)

16 duky duky | 16. listopadu 2006 v 18:05 | Reagovat

super uz sa nato tesim..je ta fakt super...nemam uz tolko casu ako som dakedymal..dakedy polovicak odkazov bola odomna..asi sa nato pamatas jarwis :)..a este sa ta cem nieco spytat..ale to az cez icq...dufam ze tu dnes budes...a dufam ze aj kapitola tu bude!!!

17 Gil-galad Gil-galad | Web | 16. listopadu 2006 v 18:12 | Reagovat

no to je trochu škoda ale přece to není Harryho pravá realita takže se to dá skousnout :-)

18 Gil-galad Gil-galad | Web | 16. listopadu 2006 v 18:12 | Reagovat

ps: už se těším na další kapitolu :-D

19 duky duky | 16. listopadu 2006 v 19:36 | Reagovat

no co kedy tu konecne bude?

20 iriska iriska | 16. listopadu 2006 v 20:03 | Reagovat

až v 10:00 před tím se můžeš kuknut k vruonovi ale až ve 20:30   :-)

21 Jarwis Jarwis | 16. listopadu 2006 v 21:03 | Reagovat

Tak nebude ani v deset. Nestíhám psaní tak se tu objeví až zítra.

Sorry

22 Gil-galad Gil-galad | Web | 16. listopadu 2006 v 22:24 | Reagovat

škoda lae cose dá dělat no budeme si muset holt počkat:-(

23 duky duky | E-mail | 17. listopadu 2006 v 7:22 | Reagovat

no co uz..ale dufam ze dnes tu bude na isto

24 Gil-galad Gil-galad | 17. listopadu 2006 v 12:25 | Reagovat

ak co ky to tu přibyde ??? :-p

25 Lili Lili | 17. listopadu 2006 v 12:56 | Reagovat

Jj kdy to tu přibyde,moc se těšíííím...:D:D

26 Jarwis Jarwis | 17. listopadu 2006 v 13:43 | Reagovat

Když se večer dostanu na net tak večer, jinak až v neděli, takže držte palce. Bude ovšem trošku kratší.

27 Gil-galad Gil-galad | 17. listopadu 2006 v 13:55 | Reagovat

držím seč mohu :-)

28 Lili Lili | 17. listopadu 2006 v 13:59 | Reagovat

to neva jenom, doufám že bude dneska:D:DDržím ti palce..

29 duky duky | E-mail | 17. listopadu 2006 v 16:26 | Reagovat

mne tiez nevadi ak bude kratsia len nech bude..ak nie zabijem ta jarwis!!!!! :D

30 katie katie | 18. listopadu 2006 v 10:17 | Reagovat

těším se na další

31 šibal šibal | 19. listopadu 2006 v 9:50 | Reagovat

držím palce tak usilovně, až je skoro necítím

32 duky12 duky12 | E-mail | Web | 19. listopadu 2006 v 9:54 | Reagovat

no co jarwis..kedy to tu konecne das?..nevidids ze sa nemozeme dockat?

33 Gil-galad Gil-galad | Web | 19. listopadu 2006 v 10:43 | Reagovat

no on říkal že když né v pátek tak dneska ale podle mě až někdy odpoledne :-((((

34 wental wental | 19. listopadu 2006 v 12:25 | Reagovat

nedele a kde nic tu nic

35 Sherina Sherina | 19. listopadu 2006 v 13:08 | Reagovat

v kolik by tu asi měla být?

36 Warener Warener | 19. listopadu 2006 v 15:14 | Reagovat

Nooo, tak kdy?

37 katie katie | 19. listopadu 2006 v 16:41 | Reagovat

prosím novou kapču

38 Lili Lili | 19. listopadu 2006 v 17:36 | Reagovat

Prosíííím...:D:D:D:D

39 Petset Petset | 19. listopadu 2006 v 18:19 | Reagovat

Please .......

40 Armok Armok | 19. listopadu 2006 v 19:11 | Reagovat

Kašle na nas jinak by uz pridal :(

41 Petset Petset | 19. listopadu 2006 v 19:20 | Reagovat

Souhlasim. ;(

42 Srious Srious | 19. listopadu 2006 v 19:28 | Reagovat

je to naprosta sracka strcte si to do prdele !!!!!!!!!!!!!!!!!:P

43 Armok Armok | 19. listopadu 2006 v 19:38 | Reagovat

Kdyz se ti to nelibi tak to necti nikdo te nenuti to cist

44 Flave Flave | Web | 19. listopadu 2006 v 19:43 | Reagovat

Souhlasím s Armok... Když se ti to nelíbí, tak to nečti.

Jen chci říct, že Jarwis se na vás určitě nevykašlal. Na to ho znám až moc dobře.

Jen nejspíš (určitě) nemá čas. :-))

45 Trili Trili | 19. listopadu 2006 v 21:54 | Reagovat

už je skoro 10 a úořád nic :-(

a já se tak těším na další

46 Jarwis Jarwis | 19. listopadu 2006 v 22:00 | Reagovat

Komu se to nelíbí ať sem neleze.

Omlouvám se všem, ale totálně nestíhám, dneska jsem ztrávil celý den na opravě počítače co má ségra.

Takže ji ještě musím dopsat, jestli nepůjdou rodiče spát do půl dvanácté tak se tu objeví. Doufám, že vydržíte.

47 duky12 duky12 | E-mail | Web | 19. listopadu 2006 v 22:42 | Reagovat

ja neviem ci vydrzim rano skoro vsatavam do skoly...ale ked ju tu dsa..tak okolo tej 04:30 si ju precitam...a srioius nech ide do pice...ked sa to jemu nepaci..takto neznamena ze sa to nemusi pacito ostatnym.ze je to na hovno...a suhlasim aj sa armok..ze ked sa to niekomu neapci..tak nech si to necita...a nekritizuje to...a jarwis sa na nas nevykasall..ako ste si uz vsimli...pochybujem ze by to niekedy urobil ked vie..akych ma verneych citatelov...posudzujem to podla odkazov..co su tu teraz...az 47....tolko tu asi este nebolo....pozdrauvujem vsetkych

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama