16. Kapitola

14. listopadu 2006 v 19:01 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Tak tady máte další kapitolu. Doufám, že se vám bude líbit. Jen upozorňuju, že celou dobu ho nazývám hanrym, je to z důvodu, aby se vám to ke konci moc nepletlo. Kdyžtak se ozvěte v komentářích, jak je mám od sebe odlišit. Popřípadně pište dotazy.

Peklo
Někteří studenti se přesunuli ke svým rodičům. Hanry zatím vyhledal McGonagalovou. Dohodli se, že zatím budou ubytováni v Bradavicích. Tím se všichni rozešli.
Další dny probíhali pro Harryho dost jednotvárně. Dopoledne se učil, odpoledne se věnoval cvičení v Soubojnické místnosti. A večer dělal s Ronem, Hermionou, Davidem a Cristine úkoly. Neděle zase trávil vyučováním BA a následně i Stříbrného spolku. Občas, když byla Hermiona s Ronem, tak se pomocí náramku domluvil s Ginny a scházeli se v Komnatě nejvyšší potřeby. Voldemort nedával o sobě moc vědět. Čas utekl velice rychle a Předvečer všech svatých byl tu. Hanry se rozhodl, po hostině se rozhodl zabývat hledáním dalšího Viteálu. Po hostině okamžitě zamířil do nebelvírské ložnice pro lektvar tekutého štěstí a poté se přenesl do Soubojnické místnosti. Tam si oblékl stříbrný plášť a loknul si tekutého štěstí. Najednou se mu chtělo jít do tajemné komnaty zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku. Připadalo mu to tam jako ideální skrýš.
Zamířil tedy přímo do umývárny Ufňukané Uršuly. Ulevilo se mu, jelikož Ufňukaná Uršula tu zrovna nebyla. Rychle otevřel vchod a Sklouzl se do chodby, která vedla do komnaty. Propletl se zasypanou chodbou. Když došel do tajemné místnosti, začal málem zvracet. Jak tam byla napůl už rozložená mrtvola Baziliška, tak se z ní linul smrad, že Harry ještě nic horšího necítil.
Harry tedy nechal mrtvolu zmizet a vykročil směrem k soše Zmijizela, z té které právě vylezl Bazilišek. Ústa byla zavřena. Harry začal vzpomínat jak ji otevřel Tom Rojvol Reddle, když vylezl z deníku. Vzpomněl si.
"Promluv ke mně, Zmijozele, největší z bradavičkách Čtyř." Pronesl hadí řečí.
Čekal. Vchod se skutečně otevřel a on se opatrně vydal dovnitř. Také pocítil, že lektvar tekutého štěstí právě přestal účinkovat.
Jakmile se ovšem přiblížil ke vchodu a chtěl projít, byl odmrštěn tak silně, že přelétl celou místnost. Poté se mu zatmělo před očima.
Když se probral, cítil se dost potlučený a i dost vyčerpaný. Nevěděl jak dlouho tu byl. Když se podíval zpět na sochu, zjistil, že je opět zavřená. Rozhodl se vrátit do soubojnické místnosti, tam si chvilku odpočinout a poté se vydat do společenské místnosti. Vzal do ruky amulet a přemístil se na základnu. Když se ovšem rozhlédl, překvapilo ho, že tu nic není, jen silná vrstva prachu. Nevysel tu ani obraz Bradavické čtyrky, ani bývalého ředitele. Nebylo tady vůbec nic. Harry okamžitě zahřál amulet na schůzi. Po půl hodině čekání se nikdo neobjevil. Zkusil telepaticky navázat kontakt s Ginny, taky nic. Zkoušel se přemístit k jednotlivým členům Spolku, taky nic. Co se to tu děje? Při této otázce tu začal uklízet. Asi po půl hodině uklízení vypadala místnost stejně jako předtím, jen mu tam chyběli obrazy a obsah skříní. Harry si nechal svůj plášť, protože něco se tu dělo, ale nevěděl co. Vyrazil tedy ven z místnosti zamířil opatrně do Nebelvírské věže. Když přišel blíž k místu, kde visel obraz buclaté dámy, tak tam nebyl. Visel tam jen obraz s nějakým hadem. Had ho zatím nezpozoroval. Rozhodl se dnešek strávit v komnatě nejvyšší potřeby, tam se vyspat a doplnit síly. Přece jenom ho tělo docela bolelo, ještě z toho nárazu.
Když přišel k místu, kde by měla být, neváhal a třikrát se prošel kolem zdi. Objevili se dveře. Hanry neváhal a vešel. Pokoj byl přesně takový jaký chtěl. V krbu hořel oheň a naproti ní byla postel, vedle ní stál věšák na oblečení a stolek na odložení osobních věcí. Harry okamžitě zalezl do postele a seslal Consocius somnium, při tom myslel na Hermionu, ta by mu mohla všechno vysvětlit, jelikož věděla, že žije rozhodl se pro svou podobu, podobu Harryho Pottera.
Objevil se v malé zahrádce. Seděla sama na houpačce a houpala se. Při tom hleděla úplně do prázdna. Harry vyrazil směrem k ní, tak aby si ho mohla všimnout. Když zvedla hlavu, Harry viděl tolik bolesti v jejich očích, to ho překvapilo, protože tolik jí tam neviděl, ani když věděla, že je mrtvý. Ale bylo tam ještě něco, co Harryho vyděsilo daleko víc. Byla tam touha po smrti a smířenost s ní. Poté ho překvapila její reakce. Okamžitě jak ho zahledla, kvapně vstala a začala utíkat. Harry si všiml v jejím výrazu stopy po strachu a bolesti. Okamžitě vyrazil za ni.
"Hermiono počkej!" volal na ni, ale nic, běžela dál.
Za chvíli ji dohnal, věděl, že tady se normální zákony nevstahují a může si tu takřka dělat co chce. Proto se přemístil přímo za ni a chytil ji. Hermiona okamžik tě se začala bránit a hystericky křičet. Harry věděl, že je to pro ni silně nebezpečný, tak ji pustil a poodstoupil trošku dál od ní. A při tom na ni mluvil uklidňujícím hlasem.
"Hermiono klid, to bude dobrý, nevím co se děje, že přede mnou utíkáš, ale vysvětli mi to a já se ti pokusím vysvětlit proč jsem tak jednal. Nejsem si ovšem vědom toho, že bych ti nějak ubížil. Ale jestli jo tak se omlouvám." Hermiona se na něj podívala tak že musel Harry o krok ustoupit. Tolik nenávisti v jejím pohledu ještě neviděl. Bylo tam taky odhodlání.
"Takže ty nevíš jo, kletby Crutiatus a jiné mučení, zacházení se mnou hůř jak z domcím skřítkem, těch urážek co jsem od tebe slyšela. To, že zítra budu návnada, aby mohl Ty-víš-kdo zabít Brumbála, to ti taky nevadí, když jsi mě vybral. A co mi na to řekneš Doufám, že mi odpustíš. Toto se nedá odpustit. Synu Ty-víš-koho."
Harrry fláknul o zem jak ho překvapil ten proslov. Věděl, že je to pravda, viděl ji to na očích, ale nemohl tomu uvěřit. Nikdy by nikoho nemučil. Zvlášť ne své kamarády.
"Her…Hermiono, k..kdy já o ni…ničem ne…nevím." Koktal.
"Tak mladý pán neví, skoro denně. Ale když už mi lezeš do snu tak mi vysvětli proč si vybral mě a holky z mého ročníku?"
"Nevím o čem mluvíš?" Hermiona se už tvářila naštvaně.
"Nedělej blbečka, sama jsem tě včera viděla jak to povidáš Ty-víš-komu, svému otci."
"NENAZÝVEJ JEHO MÝM OTCEM, NENÁVIDÍM HO, Vždyť to víš." Hermionua byla překvapená, takovouto reakci nečekala.
"Ty nejsi Harry James Potter?"
"Jsem, ale od mého bezvědomí to tu vůbec nepoznávám. Ty mě nenávidíš, s Ginny se nemůžu spojit, nikdo ze Spolku na mé volání nereaguje Základna vypadala jako by tam nikdo nebyl už roky. Nevím co se to děje. A podle všeho co říkáš Brumbál žije." Vypadal sklesle, jak tam tak seděl a se smutnými očima sledoval Hermionu.
"Ne ty nejsi ten Potter co znám. Ale kdo jsi to nevím."
"Co se děje v Anglii?"
"Voldemort se před sedmi lety stal ministrem. Na začátku roku se stal i Bradavickým ředitelem a ty jeho zástupce. Nikdo neví kdo je bezohlednější ty nebo on. Jediná skupina lidí se ji vzepřela, krvezrádci, vede ji Brumbál, předešlý ředitel. Říkají si Fénixův řád. Děti mudlů z kouzelnickou mocí, jsou tu otroci, slouží kouzelníkům, který jsou s Ty-víš-kým v úzkém kontaktu, Smrtijedi. A mudly průběžně zabijí."
"Co jsi to říkala o zítřejší akci na zabití Brumbála?"
"Zítra v deset hodin se údajně přemístí před hlavní štáb a začne nás mučit a zabijet."
"Tomu musím zabránit, odpočiň si. Já se jdu přichystat na zítřek. Neboj se pomůžu vám. Jen se zeptám, budu tam i já?"
"To nevím."
"Nevíš něco o Sneapovi?"
"Ten netopýr? Je to jeden z nejvěrnějších smrtijedů. Proč to chceš vědět?"
"To je moje věc, čím míň víš tím lépe. Umíš kouzlit?"
"Jen to co jsem se naučila za šest let, ale bojová kouzla moc neovládám. Jestli se ptáš na to."
"Ptám se na to, vždy ti to neuvěřitelně pálilo."
"Kde máte hůlky?"
"Ty-víš-kdo je má někde schovaný."
Neboj se pomůžu vám."
"Jak? Vždyť je nejmocnější čaroděj všech dob."
"Není největším čarodějem všech dob, Albus Brumbál je největším čarodějem. Zatím na shledanou."
Hanry se probudil, Slunce už bylo nízko nad obzorem. Podival se na hodiny a zjistil, že je krátce před osmou.
Okamžitě se přemístil do soubojnické místnosti, tam si vykouzlil lehkou snídani, při ni přemýšlel co teď. Musí se dostat co nejdřív z hradu a přemístit s na Grimualdovo náměstí 12. Ale nejdřív si musí pro plánek, jestli se neplete mohl by být ještě v pracovně Filche. Zastřel se kouzlem a vyrazil ke kabinetu. Když procházel chodbami všiml si dvou vrství lidí. Jedny měli kvalitní hábity, na první pohled drahé. Druhý typ byl oblečen do hadrů, jinak to říct nešlo. Holkám jen taktak zakrývali ženské tvary a kluci měli holou hruď, bylo jasně poznat, že si ty hadry s dívkami vždy nějak vymění. Měli plné ruce různých knih a jiných věcí, které nosili potomkům přívrženců Voldemorta. Všiml si, že mají také na nohou pouta, tak aby mohli chodit, ale ne běhat. Viděl hodně známých tváří. Ze stěn zmizeli veškeré obrazy a objevili se tu nové, převážně hadů. Když došel ke kabinetu, zjistil, že je vyklizen. Neměl už moc času, aby hledal,m kde by to mohlo být. Proto vyrazil pryč z Bradavic. Ovšem hlavní brána byla zavřena, proto zamířil k hrbaté čarodějnici, která byla vchodem do tajné chodby, která vedla do Prasinek. Když vylezl z Medového ráje, čekal ho další šok. Prasinky byli totálně prázdné a vypálené. Jediný kdo tu byl byli mozkomoři. Harry začínal slyšet křik. Neváhal a rychle si vzpomněl jak by minulý rok s Ginny a na jejich shledání v tomto roce a vykřikl dvě slova: "EXPECTO PATRONUM!" Okamžitě z jeho hůlky vystřelil stříbrný grifin a zaháněl všech y mozkomory v dosahu, nyní se bránil asi proti dvěma stům mozkomorům. Harry věděl, že už moc dlouho nemusí vydržte, tak se přemístil na Grimualdovo náměstí. Tam se opřel o strom v parku a čekal s připravenou hůlkou."
V deset hodin se sem, přemístil Voldemort a vedle něho viděl sám sebe. Harry to částečně čekal, ale stejně z toho byl překvapen. Poté se tam objevilo asi dvacet smrtijedů a s nimi přicestovali i Studenti na vydírání Brumbála. Hanry si tam všiml Hermiony, Deana, Justina a ještě nějací, který nemohl poznat. Jako první se ozval chladný hlas Voldemorta.
"Brumbále, vyjdi ven a vzdej se, jinak si pohraji s těmito žáky."
Do půl minuty se otevřeli dveře a vyšel jen Brumbál s hůlkou v ruce.
"Nech je jít Tome, nemají s tím nic společného."
"Omyl Brumbále mají s tím hodně společného, neříkej mi Tome," a pokynul Harrymu, ten zamířil na hlouček hůlku a zvolal "Crutio maximus!" Ovšem jediný křik, který se ozval byl od Brumbála.
"Nech je Voldemorte!"
"Správné rozhodnutí. Teď si budeme hrát spolu, dej mi hůlku. Nebo někoho zabiji."
Brumbál hodil hůlku před nohy Voldemorta.
Hanry to všechno pozoroval. Poznal, že Brumbál už je zlomený a nemá moc sil odolávat. Ovšem chvilku nemohl sledovat, protože se o něj začala otírat kočka. Hanry ji jemně odehnal a začal se věnovat zase události před domem. Z ničeho nic se ozval brumbálův řev, byl pod mučící kletbou od Harryho a Voldemorta. Všiml si, že už vyšli z domu členové řádu a chystají se je napadnout. Ovšem Hanry seslal taky Crutio na Brumbála, ale to svoje. Brumbál přestal řvát, ale bolest nepolevila úplně. Ovšem Voldemorta i Harryho to překvapilo a tak zrušili kletbu.
"Kdo to udělal?" Ozval se chladný hlas Voldemorta
"Já." Ozval se hlas z parku a vyšel ven postava ve stříbrném plášti, kápi měl přetáhlou přes hlavu.
"Ty si dovoluješ přerušit vznešeného Lorda Voldemorta?"
"Já žádného vznešeného Lorda Voldemorta nevidím, já jen vidím bandu kouzelníků v čele s Tomem Rojvolem Raddlym, kteří lečí své komplexy na nevinných."
V tom na něj letěla mučící kletba. Postava jen něco zamumlala a mávla hůlkou. Kletba ho zasáhla, ale nic se nestalo. Fénixův řád i s Brumbálem jen sledoval co se děje kolem. Nemohli pochopit, kdo se takto opovažuje mluvit s Voldemortem.
"Takže ty víš jak se proti tomu bránit? Umíš se bránit ovšem i proti této kletbě.
"Avada Kedavra!"
Postava opět jen mávla hůlkou a něco zamumlala a před ním se objevila socha, jakmile do ni zelený paprsek narazil roztříštila se na malé kousíčky.
"Jseš schopný, přidej se ke mně a nic se ti nestane."
"Nikdy Tome, já tě dostanu tebe i toho spratka vedle tebe."
V tom na něj letěla další kletba smrti, tentokrát od Harryho. Postava opět mávla hůlkou, ale nestihla to. Jakmile do ní zelený paprsek narazil sesula se k zemi. Jak ležela sesula se ji kapě z hlavy. Všichni na ni zírali a občas se podívali na Harryho. Na zemi totiž ležela, přesná kopie Harryho. Nikdo se nezmohl na slovo.
"Co to zkoušíte Brumbále? Nevím co jste tímto sledoval, ale za to zabiji všechny mudlovské šmejdy co jsou tady." Otočil se k místu kde měli být, ale tam byla jen další postava ve stříbrném plášti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sigam sigam | Web | 14. listopadu 2006 v 19:26 | Reagovat

tak teď v tom mám úplný zmatek

2 Andy Andy | 14. listopadu 2006 v 19:45 | Reagovat

tak to je hustý!!! no tak tohle by snad nikdo nečekal a já musí říci že je to super!! takže jen piš dál.

3 Elu Elu | 14. listopadu 2006 v 19:45 | Reagovat

to prve bol klon???

jeziiis! to je husteee... :D pokrackooo!!! prosiiim! rychlooo!

toto asi nevydrzim... mna snad porazi o_O

4 Yvainne Yvainne | Web | 14. listopadu 2006 v 20:02 | Reagovat

huh? já v tom mám ocela gulášek,ale nějak to  strávim...:)

5 Vruon Vruon | 14. listopadu 2006 v 20:09 | Reagovat

Super, žeby klon?? :) Už se těším na další kapitolku která jak pevně věřím bude brzy j jedno ke který povídce, hlavně ať je :)

6 Jarec Jarec | 14. listopadu 2006 v 21:04 | Reagovat

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja sa asi zabijem, čo to má znamenať. Takto to seknúť. A to je čo za alternatívnu realitu. A kam sa to ten Potter dostal.

7 Jarwis Jarwis | 14. listopadu 2006 v 21:51 | Reagovat

Děkuji za chválu, ale vidím, že v tom máte trochu zmatek. Další kapitola vám to trochu osvětlí, ale určitě jste pochopili, že se Harry dostal do alternativní reality, kde se Harry stal mocným spojencem Voldemorta. Teď vám chci upřesnit, že jsem se rozhodl udělat vám trochu orientaci v jménech.

Harryho Pottera z reality, kde je na dobré straně, budu nazývat Hanry

A zlý Harry Potter, když se bude objevovat, bude Harry.

Kdyby někdo chtěl něco osvětlit tak se stačí ozvat na mail, když to nebude v následujících kapitolách, tak vám rád odpovím.

Jarwis@email.cz

8 simon simon | 15. listopadu 2006 v 7:38 | Reagovat

teda to je pecka, honem pokracovani... tahle kapitola byla naprosto super, ikdyz nevim, v jake dobe ci realite se to odehrava...

9 simon simon | 15. listopadu 2006 v 7:39 | Reagovat

A neslo by pouzivat Harry a Zly Harry?

10 Jarec Jarec | 15. listopadu 2006 v 12:01 | Reagovat

To označenie je dobre a mne to aj došlo.

11 Lili Lili | 15. listopadu 2006 v 12:41 | Reagovat

Je to naprosto super a doufám moc doufám že další kapitolk abude co nejdřív.Chtěla bych vidět jejich reakce na Harryho číslo 2 co se u nich objevil.Sakra já se tak moc těším.....:D:D:D:D

12 Gil-galad Gil-galad | Web | 15. listopadu 2006 v 14:23 | Reagovat

Jé tak to bylo naprosto božííííí už vidím jak jim nakope prdel :-)))

13 duky duky | 15. listopadu 2006 v 15:07 | Reagovat

NO JARWIS..ZASE SI SA PREKONAL..KE TO SKVELE..PODLA MNA NAJLEDPIA KAPITOLA...MYSLISM SI ZE VDAKA DALSEJ POVIEDKY SI STALE LEPSI A LEPSI SPISOVATEL..UFAM ZE UZ NEBUDU TAKE MDZERI MEDZI KAPITOLAMI AKO TO BOLO TREAZ..LEBO BY MA URCITE PORAZILO...AK MOZES TAK ODPIS ..MOZEM AJ NA ICQ...DIKY

A RYCHLO PIS DALSIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14 nemesis nemesis | 15. listopadu 2006 v 15:49 | Reagovat

je to naprosto perfektní!!!!!

podle mě to lepší než HP na Midkenii.........

doufám že pokráčko bude brzy!!!!!

15 Nazartha Nazartha | E-mail | Web | 15. listopadu 2006 v 15:49 | Reagovat

Skvělá kapča!!Rychle pracuj na další. A vytmavim ti to zkončení. To je od tebe hnusný, proto si to napravíš tak, že přidáš kapču brzo. Že jo??

16 Islanzadi Islanzadi | 15. listopadu 2006 v 16:28 | Reagovat

je to skvělé! ale takhle to useknout, že se nestydíš!!! :)

17 Elvíra Elvíra | Web | 15. listopadu 2006 v 18:24 | Reagovat

Naprosto super!!!

18 šibal šibal | 15. listopadu 2006 v 18:55 | Reagovat

pěkný, tak honem další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama