9.Kapitola

18. října 2006 v 23:12 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Tak tady máte tu kapitolku. Jsem zvědav co na ni řeknete.
Cizinec a prozrazení
Harry se ráno probudil kolem sedmý hodiny. Než se převlékl, tak už byl vzhůru i Ron s Davidem. Počkal tedy na ně a společně vyrazili do společenské místnosti. Tam už na ně čekala Hermiona, která se k nim s přáním dobrého rána přidala. Společně se tedy vydali na na snídani.
Po snídani se vydali na hodinu bylinkářství. Tam se starali o Amazónská orchidej, která roste jak už název vypovídá v amazonii, je to masožravka se smrtelně jedovými trny. Dokáže ulovit i středního psa. Stačí aby se nadechl jejich pylu a usne, takže je snadná kořist. Jed používáme k výrobě různých lektvarů a protilátky na něj, pyl používáme na silný uspávací lektvar a lístky květu používáme do zkrášlovacích lektvarů. Zkoušeli jednotlivé ingredience z ní získat.
Po dvou hodinách na hodině zůstal jen Harry s Davidem na hodině bystrozorkého bylinkářství. Tam zjistili, že se budou po začátku zabývat mudlovskými rostlinami, které se dají taky dobře využívat, když je znáte.
Po bylinkářství nastali kouzelné formule, kde si zkoušeli vykouzlit vodu, či chleba ze vzduchu.
Poté se vydal na oběd, kde se všichni sešli. Po obědě je ještě čekala hodina přeměňování, která byla zaměřena stejně jak první den, přeměňování člověka.
Po hodině si šli dát všichni věci do pokoje. Harry je nechal jít napřed s tím, že potřebuje ještě na záchod. Když si byl jistý, že tam už nikdo není, tak si vyndal svůj deník z truhly a do baťohu si dal své pláště na kterých pracoval přes léto. Vykouzlil Duplex a z příkazem zapracovat na domácích úkolech ho poslal za Hermionou a Ronem. Harry přes sebe hodil neviditelný plášť, pod něj skoval truhličku a batoh a vyrazil za svým klonem. Ve společenské místnosti moc lidí nebylo, tak Trojici našel okamžitě a Davida si všiml jak něco upevňuje na nástěnku. Šel se tam tedy ještě juknout a našel tam vzkaz.
Nábor do Famfrpálového týmu!
Jelikož nemáme v týmu žádné hráče rozhodl jsem se, že svolám konkurz pro nebelvírský tým na sobotu v jednu odpoledne. Jediná nejistá hráčka je Ginny Weasleyová, ale Ronald Weasley hraní famrfrpálu vzdal.
Percy Weasley
Nehelvítský ředitel
Tak ty se do toho pustili, pomyslel si Harry, který věděl proč to dělá. Pokračují v jeho cestě. Mezi cestou do Soubojnické místnosti, přemýšlel jak je od toho odradit, ale nic ho nenapadalo.
V soubojnické místnosti pozdravil zakladatele a pustil se do vybavování místnosti. Na levo od obrazu pověsil obraz Brumbála, navzájem je představil a ty se pustili do živé debaty. Na pravou stranu si vykouzlil šatní skříň do které dal jeden ze stříbrných hábitů, na kterých pracoval o prázdninách. Vedle ní přemístil rozplývací skříň. Naproti dveřím vyvolal šatní skříně až na jednu, u které chtěl mít poličky. Do té naskládal myslánku s myšlenkami od Brumbála a svou truhličku do šatních skříní pověsil jen dva stříbrné hábity. Když si to prohlédl spokojeně si zamručel. Dal si znovu hábit , který dal zvlášť zpět do batohu a odcházel. Obyvatelé obrazů ani nevnímali jeho odchod. Jediný kdo mu odpověděl na pozdrav byl Hermes, který se zrovna vrátil. Odpověděl mu veselým trylkováním což mu ještě víc zvedlo náladu a vydal se zpět do společenský místnosti. Opět schován pod neviditelným pláštěm proklouzl na toaletu, kde už na něj čekal klon. Poslal mu totiž telepatický odkaz, že se vrací ať tam na něj počká.
"Úkoly máš napsaný. V knihovně jsme potkali Cristine, opět uplakanou. Někdo ji skoval veškeré věci i s hůlkou. Hermiona ji je přivolala, poté šla někam hledat knížky a vrátila se až když jsme se vraceli do společenský místnosti." Poté zmizel, protože Harry použil kouzlo finite. Kouknul kolik je hodin a zjistil, že se blíží pátá hodina. Vyvolal znova klona s tím, že se má bavit jak chce
Tentokrát zamířil pryč z hradu, tak aby byl mimo školní pozemky. Když se už mohl přemístit změnil svou podobu na staršího muže menšího vzrůstu sundal si plášť a uložil si ho do baťohu. Poté se přemístil na příčnou ulici. Udivilo ho , že tu není, žádná ochranka, ale co se dá taky čekat od ministra. Harry si jen povzdechl a prošel přepážkou.
Přesto, že byl vrchol odpoledne, tak na Příčné ulici nebylo téměř ani živáčka. Harry zamířil rovnou do klenotnictví, kde si začal prohlížet přívěšky na krk. Okamžitě ho upoutal model grifina s roztaženými křídli vyroben ze zlata. Okamžitě ho koupil a nechal ho připnout na stříbrný řetízek. Odešel do postraní uličky, kde na něj seslal několik kouzel, které si na to speciálně vyhledal o prázdninách. Na očarování použil i hůlku. Po posledním zaklínadlu se vytvořili dvě kopie. Originál si připnul na krk a schoval pod oblečení. Poté začal očarovávat ty kopie. Když byl hotov zjistil, že se blíží šestá hodina, proto na sebe vzal stříbrný hábit, natáhl si i kápi a změnil svůj obličej. Vyrazil co nejrychlejším krokem do krámku Freda a Georgie.
Blížila se už šestá hodina a Fred s Georgem už byli nervózní, ale už měli vše naplánováno. Každý byl na jedné straně obchodu a vyhlíželi přes regál někoho, kdo by mohl k nim mířit. V tu chvíli si všimli postavy oblečené do stříbrného hábitu, která mířila k nim. Oba, jak na povel namířili hůlky na dveře.
Cizinec vešel. Rozhlédl se po místnosti a hodil okamžitě Fredovi hůlku, který ji automaticky chytil. Zavřel za sebou a poodstoupil víc do obchodu. Stále mlčel. Dvojčata si ho prohlížela a všimla si, že to není čistě stříbrný hábit, ale v předu i na zádech má vyšité zlatou nití dva grifiny umístěné pod sebou Když se mu chtěli podívat do obličeje, nepodařilo se to, byla tam jen černočerná tma. Cizinec najednou promluvil.
Harry se blížil ke krámku. Jakmile vešel rozhlédl se a okamžitě hodil hůlku Fredovi, který ji hned chytil. Zavřel za sebou a poodstoupil víc do obchodu. Čekal, aby si ho mohli lépe prohlédnout. Po chvíli prolomil to ticho, které tu bylo.
"Zdravím, budeme jednat tady ve stoje nebo půjdeme k vám do kanceláře?"
"Budeme tady. Začneme tedy, kdo jste?"
"Nemám jméno, říkejte mi jak chcete. Teď ovšem začnu proč jsem tady, nemám zase moc času. Vím, že vyrábíte věci, které neprodáváte v obchodě, ale jen ministerstvu, nebo fénixovu řádu. Já vás chci požádat, aby jste dodávali i mě a přestali prodávat ministerstvu, popřípadně omezili jim prodej. Co vy na to?"
"Tak na to zapomeň je nám to jasné proč to děláš. Chceš oslabit ministerstvo a posílit Ty-víš-koho. Tak na to zapomeň předáme tě řádu." Obořil se na něj a okamžitě na něj seslal spolu z bratrem poutací kouzlo. Harry se nebránil a nechal se spoutat. Mohl jen otáčet hlavou a mluvit.
"Tak neznámý, proč tě sem poslal Ty-víš-kdo?" Zatímco Fred na něj mluvil, George se mu snažil sundat kápi."
"To se ti nepovede, kápi můžu sundat jen já, ostatně jako celý hábit." Chtěl mu ušetřit marnou námahu. Nepodařilo se. Po chvíli to ale přece jenom vzdal.
"Tak co, proč tě poslal?"
"Mě ale neposlal Voldemort, já jen zakládám další obraný spolek proti němu a vy máte dobré nápady, tak mě napadlo, že bychom mohli uzavřít smlouvu, popřípadě se ke mně přidat."
Myslíš, že se můžeš stát vůdcem proti Ty-víš-komu, když tě zvládnou dva nedostudovaný kouzelníci. Víš co by s tebou udělal? Myslíš, že ti skočíme na to, že když se oblékneš fajnově, že je z tebe okamžitě machr co zabije Ty- víš- koho? To bys mě pobavil, vymysli si něco lepšího smrtijede."
Harry už to nevydržel musel se od srdce zasmát. Z ničeho nic se zarazil, přestal totiž vnímat telepatické spojení mezi jím a klonem. Proto promluvil smrtelně vážným tónem.
"Musím odejít, takže mě pustíte nebo ne?"
"zešílel si? Ano omylem. Počkáš tu pěkně na řád."
"Na to nemám čas. Takže nebudete mě poslouchat a nevěříte, že chci založit spolek?"
"Ne a ne." Odpověděli mu dvojhlasně. Poté už jen nechápali.
Harry seslal neverbálně osvobozující kouzlo a okamžitě na dvojčata zamířil rukama a pomyslal na kouzlo, které si vymyslel a tajně doufal, že je na ně sešle. Nazval si ho Spoutání s překvapením. V tu chvíli začali pozadu padat. Harry rychle pod nimi vyčarovali židli tak se jen svezli na ně, poté si přivolal jejich a svou hůlku. To celé udělal dřív než uběhli dvě vteřiny. Musel se zasmát nad jejich překvapenými pohledy. Věděl, e ho nebudou rušit, protože jediné co můžou je hýbat hlavou.
"tak jak jsem vám už říkal, přišel jsem v míru s určitou nabídkou. Toto kouzlo trvá jednu hodinu poté má pro vás překvapení. Během té hodiny popřemýšlejte o té nabídce co jsem vám dal a o té radě ohledně ministerstva taky. Voldemort tam má určitě spoustu lidí a jak dlouho myslíte, než se vaše výrobky dostanou k nim? Tady vám vracím hůlky." A položil je na stůl, k tomu ještě přidal dva stříbrné řetízky na kterém byl zlatý grifin. "V sobotu máme první schůzi. Budou příjemně hřát, až bude začínat bude začínat, stačí je jen pevně stisknout a myslet na to, že ses mnou budete chtít setkat a přemístíte se ke mně. Naopak do soboty, když budete mít problémy, jsem ochoten vám pomoci, opět stačí stisknout amulet a myslet na mě a já to ucítím, přijdu. Když v sobotu nepřijdete, přijdu si pro amulety a už mě víckrát neuvidíte. Nashledanou!
Dotkl se svého amuletu a přemístil se do Soubojnické místnosti. Zakladatelé i Brumbál na něj hleděli s otázkami v očích. Harry se jen rychle svlékl, dal si hábit opět do skříně a vyndal pobertův plánek. A hledal cokoli neobvyklého. Protože, těsně před tím než se stratilo spojení cítil jeho bolest. Rona i Hermionu našel v knihovně. Davida, ale nemohl nikde najít. Věděl co to znamená. Nechal tu plánek a vyrazil do komnaty nejvyšší potřeby. Za chvíli se tam dostal a přemýšlel jakou místnost by David mohl chtít, zkusil, několik možností od mučírny, přes ukrývající místnost, dále pokračoval oddychovým pokojem. Byl už zofalej tak zkusil i zdravotní pokoj a k jeho překvapení vyšel. Jakmile se objevili dveře Harry do nich vrazil. To co viděl mu vyrazilo dech. Na jednom lůžku ležel jeho pomlácený klon, ovšem měl na sobě podobu Harryho a vypadalo to, že je v bezvědomí. Nad ním se skláněl David a léčil ho? Najednou začal Harry mizet. David vyskočil a snažil se ho nějak chytit, ale nepodařilo se mu to.
"To nemá smysl." Promluvil na Davida
"Co si mu provedl? Kam zmizel?"
"Kouzlo skončilo." Věděl, že bude muset povědět pravdu, i když nechtěl.
"Jaké kouzlo, co to blábolíš?"
"to byl jen můj klon, potřeboval jsem si něco zařídit."
"Takové kouzlo neexistuje."
"Existuje sleduj Duplex." A najednou tam stál druhý Hanry. David se stoho musel posadit. Jak je to možné? A jak to, že tamten vypadal jako Harry Potter, když jak tvrdíš si to byl ty?"
"Jednoduše," a změnil se na Harryho Pottera. "Poslouchej pozorně, ale nesmíš to nikomu říct, jasný?"Zeptal ostře Harry.
"Finite," a klon zmizel.
"Tak tu smrt kterou sis přečetl v novinách jsem jen předstíral, protože chci mít od Voldemorta pokoj." Změnil jsem si identitu a snažím se dostat s bývalými přáteli dohromady, aby neprovedli nějakou blbost. Jak se vůbec dostal můj klon sem?
Ucucl jsem trochu tekutého štěstí, abych tě našel. Lektvar mi radil abych někam šel. Poté jsme se srazili a ty, tedy tvůj klon se skutálel ze schodů a upadl do bezvědomí. Okamžitě změnil podobu na Harryho.Mě bylo jasné, že nechceš aby se vědělo, že žiješ tak jsem tě opatrně dopravil sem."
"Jak si věděl o této místnosti a proč jsi se mě snažil najít?"
"Nejprve odpovím na tvou druhou otázku. Když jsem se skrýval, přišel mi dopis, abych tě vyhledal a že mi prý pomůžeš."
"Proč potřebuješ mou pomoc? Kdo ti poslal ten dopis?"
"Nevím tady si ho přečti. Nosím ho stále při sobě."
Harry si převzal dopis. Stálo v něm zeleným inkoustem.
Chci ti pomoci,
Vím, že se skrýváš, jak před rodinou, tak před Pánem zla, proto, překonej staré nepřátelství a najdi Harryho Pottera, ten ti pomůže. Je jen otázka času kdy tě najdou. Harry je opravdu zdatný kouzelník a má šanci porazit pána zla, i když sám to nezvládne. Můžeš mu pomoci, víš jak myslí zmijozeláci. Já mu napíšu taky, protože nikdo neví kde je, že ty nejsi nepřítel.
P.D.K.
Poté tam bylo PS, kde byl napsán mnoholičný lektvar II. A podrobný popis přípravy. Výsledkem byl mnoholičný lektvar, který vydržel 12 hodin. Harrymu to bylo najednou jasný. Věděl s kým se teď baví a ví kdo ho varoval před napadením vlaku. Byl to Severu Sneape, takže je opravdu na jeho straně nebo hraje nějakou hru? To bude muset zjistit. Rozhodně mu pořád moc nevěřil.
Tak teď bude muset vyřešit toho před sebou.
"Tak Malfoy, dnes jsem měl těžký den, proč bych ti měl věřit?"
"Nevím, jestli mi uvěříš, ale já se přes prázdniny skoval v mudlovském světě. Pomohla mi hodně jedno děvče, jmenovala se Samantha, a já na ni musím pořád myslet, pomohla mi hlavně po začátku, protože, jsem hledal úkryt a seznámila mě se světem pro mě zcela neznámým, a já je začal obdivovat."
"Zkusím to s tebou, ale pod podmínkou, že si necháš tajemství mí totožnosti pro sebe. Na oplátku ti to slíbím taky."
"Souhlasím. Jdeš?"
"Ještě ne chci si promluvit ve snu s Ginny, potřebuje uklidnit, můžeš tu být a vzbudit mš, abych se mohl přesunout do ložnice?"
"Nebudu tady, nechám ti soukromí, ale stavím se tady v jedenáct."
Harry se opět spojil s Ginny ve snu. Nějakou dobu si povídali s přestávkami na polibky. Poté z ničeho nic spojení přestalo a Harry se probudil. Stál nad ním David. Harry jen přikývl změnil se a vyrazil zpět do nebelvírské ložnice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vruon Vruon | E-mail | 19. října 2006 v 0:07 | Reagovat

Dokonalí, jako vždy, už se těším na další :)

2 Sherina Sherina | 19. října 2006 v 8:59 | Reagovat

supééééér....měla sem pravdu... :-D

3 Jarwis Jarwis | 19. října 2006 v 14:20 | Reagovat

Vruon:

Ty ji považuješ za dokonalou? Já tak průměr. Ty píšeš skvěle. Jo taky mám na tebe dotaz: Nevadilo by ti kdybych použil tvůj nápad  s obloukem smrti, že je to cesta do jiného světa.

Sherina:

Já si myslím, že to uhodly všichni kým je ten neznámý.

4 Vruon Vruon | E-mail | 19. října 2006 v 15:05 | Reagovat

Klidně to použij, mě to neva, pod podmínkou, že nebudeš zanedbávat tudle skvělou povídku :)

5 duky duky | 19. října 2006 v 16:42 | Reagovat

je to fakt super...aj ja sa tesim na dalsiu kapitolu...a som zvedavy..kedy zisti hermiona...ron..a giny..ze je to harry...a som zvedavy ako to dopadne s fredom a georgom.

6 duky duky | 19. října 2006 v 16:42 | Reagovat

a este jedna otazka..kedy bude dalsia?

7 Jarwis Jarwis | 19. října 2006 v 17:33 | Reagovat

No nejspíš zítra a jestli vše klapne tak přes sobotu a neděli napíšu další dvě.

Chcete mít  teďka v 10. trochu akce nebo počkáte na akci až ve dvanáctce (možná v jedenáctce)?

8 Free Free | 19. října 2006 v 19:34 | Reagovat

Proč většina lidí všude montuje Draca:(, (zrovna ho nemusím), ale co je to tvoje povídka, takže v poho, jo máš to docela rychle napsaný a je to i docela povedená kapitola. Takže jen tak dál, jo a chválím rychlost přidávání kapitol.

9 Fufik Fufik | 19. října 2006 v 21:31 | Reagovat

Moooc pěkný!!!

10 Gil-galad2 Gil-galad2 | 19. října 2006 v 22:13 | Reagovat

prostě super nevím co bych ti na to řekl jiného než dokonalííííí :-D

11 duky duky | 20. října 2006 v 6:48 | Reagovat

jarwis..rozhodni sa ko ty ces..ja budem spokojny..ked tu bdue cim skor dalsie kapitoly

12 Sherina Sherina | 20. října 2006 v 8:25 | Reagovat

mě je docela jedno kdy bude ta akce hlavně že dneska bude ta kapča , ju?

13 Jarwis Jarwis | 20. října 2006 v 15:31 | Reagovat

Ale počítejte s ní v pozdějších hodinách.

14 Exk Exk | 20. října 2006 v 18:15 | Reagovat

Tahle povídka je perfektní jen tak dál

15 Jarwis Jarwis | 20. října 2006 v 20:19 | Reagovat

Tak se musím omluvit. Kapitolu budu moci dodat až zítra, budete ji tu mít tak mezi desátou až jedenáctou.

Fakt sorry

16 Sherina Sherina | 20. října 2006 v 20:55 | Reagovat

bůůůůůůůůů fňuk fňuk

17 Jarwis Jarwis | 21. října 2006 v 11:42 | Reagovat

Bude ještě jedno zpoždění. Synovec mi zabral na celý dopoledne počítač, tak jsem se sem nedostal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama