6. Kapitola 2. část

10. října 2006 v 19:46 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
"Crucio!" vykřikla náhle mířící hůlkou na Hermionu. Ta se chvilku snažila vzdorovat náhlé bolesti, ale dlouho to nevydržela a kdyby nebyla spoutaná, začala by řvát bolestí. Harry na sebe mezitím seslal neverbálně a bez hůlky finite a zkoušel na sebe upozornit, tak jako by byl i nadále spoutaný, přesouváním se ke stolku z hůlkami. Belatrix, asi po půl minutě ukončila kouzlo a sledovala Hermionu, jak ji stékají bolestí slzy po tváři, nic jiného dělat nemohla. Bella už mířila na Rona, ale všimla si pomalu se posouvajícího Harryho.
"Copak to zkoušíš, Crucio! A už mířila na Henryho. Ten ale v klidu ležel a nic nedělal ani hruď se mu nezvedala.
Harry totiž jakmile uslyšel kouzlo, které mířilo na něj okamžitě si vybavil lásku, kterou chová k Ginny a ke svým přátelům a seslal na sebe Crucio, najednou pocítil takový neutrální pocit, jako by mu mělo být všechno jedno, občas ho vystřídaly veselé vzpomínky, které zažil se svými nejlepšími přáteli. Myslet ovšem mohl a tak zastavil dech a čekal co se stane. Okamžitě jak náhle toto začalo tak to i skončilo, Harry opět cítil to co před sesláním kletby co se nepromijí. A viděl jak se nad ním sklání Belatrix a hůlkou míří na zem. Druhou rukou se přibližovala ke krku, aby nahmatala tep. Harry na nic nečekal a vymrštil svou pěst přímo do obličeje, až se jí hlava zvrátila dozadu. Harry čapnul svou hůlku a spoutal ji dřív než se stačila vzpamatovat. Odebral jí hůlku a dal si ji do kapsy. Zrušil poutací kouzlo z ostatních. Přiklekl k Hermioně ke které si okamžitě přiklekl i Ron a objal ji. Harry zjistil jen, že je Hermiona celkem v pořádku, jen otřes po kletbě. Harry vyrazil pomoci ostatním studentům. Harry procházel vlakem a spoutával smrtijedy a pomáhal zraněným studentům. Při tom si všímal, kdo se jim postavil. Za chvíli už ho dohonili i Ron s Hermionou, přidali se ještě Ernie a Hannah Abbottová. Jelikož nynější situaci už zvládali studenti, tak se vydal na konec vlaku, vyhledat Dolohova. Po spoutání několika smrtijedů se dostal ke kupé, kde přes sklo vyděl spoutaná dvě dívky, obě poznal byli to jeho spolužačky Padma a Parvati Patilová, Parvati ležela spoutaná na sedačce a tekly jí po tváři slzy. Padma ležela spoutaná na podlaze, ovšem nějakým jiným kouzlem, protože nohy měla roztažené. Postava v černém zrovna mávla hůlkou a z ležící dívky se strhlo oblečení, takže před ním ležela bezmocná tak jak ji bůh stvořil a po tvářích ji tekly slzy. Věděla, co má přijít. Harry na nic nečekal a neverbálním kouzlem alohomora si otevřel a bleskově spoutal smrtijeda. Zrušil poutací kletby. Parvati se okamžitě přesunula ke své sestře a ta si sedla a přitiskla si nohy k tělu a vzlykala. Harry se rychle odtáhl na chodbu tělo smrtijeda. Začaroval chodbu proti vstupu a šel vyhledat Hermionu. Za chvíli ji našel jak už míří k němu spolu s Ronem a Davidem.
"Jsi v pořádku? Všichni smrtijedi jsou spoutaní a díky za záchranu Henry. Bez tebe bychom byli mučeni do zešílení. Jak to Harry dokázal vydržet." Poslední větu si už špitla.
"Podle mě nevydržel, ale nechtěl Voldemortovi," Ron sebou lehce škubnul, "ukázat, že vyhrál. Prosím tě Hermiono pojď se mnou. Potřebuji tvou pomoc." Ta jen přikývla a vyrazila. Když si Harry všiml, že jsou sním i David s Ronem, tak se na ně otočil celý.
"Jen Hermionu, je to trochu osobní a neboj nic se jí nestane a nepřeberu ti ji neboj." Ubezpečoval ještě Rona, který chtěl namítat. Poté jen mlčky kývl a šel za Davidem. Jakmile se otočili tak vyrazili zpět za dvojčaty.
"Co se stalo, Hanry?" snažila se zjistit Hermiona.
"Dolohov jeden ze smrtijedů, má na rozdíl od Belatrix rád jinou zábavu poměrně mudlovskou. Problém je, že to odnesou jen studentky, chápeš?"
Hermiona chvíli přemýšlela co tím myslel, ale po chvíli kývla na souhlas. Mezitím došli až k místu, kde vykouzlil bariéru. Tam už byl zástup studentů. Hermiona se zděsila jak studenti můžou být tak bezohlední a chtěla se rozkřičet, ale Harry ji zadržel a zakroutil hlavou. Prodrali se a Harry nahlas prohlásil, že chodba byla kouzly poškozena a nikdo tam nesmí, jen primuska, kterou přivedl, protože primuse nenašel. Hermiona k tomu dodala, že tu zůstane jen Henry a zbytek se rozejde. Překvapením bylo, že se studenti opravdu začali rozcházet.
"Jakto, že nikdo nemohl projít?" Obrátila se potichu k Harrymu.
"Vyčaroval jsem tu bariéru, která zamezuje vstup." Poté něco pronesl, čemuž Hermiona nerozuměla a pokračoval v cestě. Hned na to byli u kupé, kde se vše odehrálo. Dívky seděly, tak jak je tu Harry zanechal. Jen když vešel s Hermionou, tak Parvati zvedla hlavu, když viděla kdo to je snažila se je vyhodit.
"Já zase půjdu, jen vytvořím opět bariéru, aby jste měli klid. Hermiona tady s vámi zůstane a pokusí se vám pomoci. Já nebo David s Ronem budeme hned v kupé vedle Barier, takže já, kdyby něco tak zavolejte." Teď se jdu podívat jak to vypadá.
Harry udělal tak jak řekl, vytvořil bariéru a šel se podívat na studenty, jestli jsou všichni v pořádku. Když našel Rona a Davida poslal je do kupé před bariérou. Kdyby volala Hermiona, tak ať ho najdou a pokračoval v obchůzce. Když zjistil, že jsou všichni v pořádku, s několika kluky přesunul smrtijedy do prefektského vozu a sebral jim všechny hůlky. Tam je spoutal ještě jednou a odešel do nynějšího posledního kupé.
Jakmile tam dorazil, tak uslyšel, jak ho volá Hermiona. Spoluobyvatelům, řekl, ať na něj chvilku počkají. Oni jen přikývli.
"Co potřebuješ?" zeptal se jakmile vyděl Hermionu u bariéry. Nemáš nějaké věci? Zkoušeli jsme nějaké najít, ale nenašli jsme žádné, protože do tohoto kupé byli přesunuti a tady zrovna byli chlapci, ale potřebuje, přece jen dívčí oblečení. Harry něco zamumlal a vešel skrz bariéru.
"Taky jsem si to mohl uvědomit a pomoct ji s tím hned."
Hermiona se jen nechápavě po něm podívala, ale ten už byl v kupé, kde obě dívky seděli na sedačce. Padma objímala Parvati, která měla přehozený přes sebe plášť, bylo vidět, že pod ním už nic nemá. Harry se rozhlédl po místnosti a když uviděl roztrhané oblečení, tak si ho pořádně prohlédl. Poté promluvil k Parvati.
"Parvati, potřeboval bych, kdyby si vstala a sundala si plášť, neboj nic ti neudělám. Hermiona a Padma na mě můžou klidně mířit hůlkami, nebo můžou dělat cokoli aby si byla jistější."
Hermiona ovšem začala protestovat, že to je jen způsob jak vidět nahou dívku. Proto se Harry podíval Hermioně do očí a pronesl tvrdě bez možnosti nesouhlasu "Věř mi!" Hermiona chvilku přemýšlela poté přikývla. Harry se spokojeně pousmál a podíval se na zbylé dívky. Padma vypadala, že jen čeká jak se zachová její dvojče. Ta po chvíli jen přikývla a postavila se. Její půjčený plášť sklouzl na zem. Harry si ji bleskově změřil pohledem a pronesl "Vestio" mířící na ni hůlkou. V tu chvíli se na ni objevili stejné šaty, jako měla před tím.
"Já musím jít projít vlak a poslat sovu do školy, Počkáš tady Henry? Tedy jestli jim tu nebudeš vadit."
Harry jen pokrčil rameny na znamení, že je mu to jedno a otočil se na dvojčata. Ta jen přikývla. Hermiona tedy vyrazila.
Harry si ovšem vzpomněl, že tam je bariéra a vyrazil za Hermionou , dřív než se pokusí projít.
"Počkejte chvilku, hned jsem zpět." Pronesl rychle než opustil kupé.
"Hermiono, neprocházej!" Křikl ještě na ni, právě včas, protože byla těsně před ní.
"Stále tam je bariéra, aby si mohla projít, tak těsně před ni prones slovo zlatonka a můžeš projít." Řekl ji šeptem, když k ní došel. "A nikomu nic neříkej, nikdo neví co se tady stalo, tak to udrž v tajnosti. Jen profesorům napiš, co se tu stalo." Poté se vrátil zpět k děvčatům.
Sedl si naproti a koukal se z okna. Při tom přemýšlel, jak to, že neviděl nikde Ginny. Z rozjímání ho přerušila Padma.
"Chceme ti poděkovat za pomoc, nechci si ani představit jak by to dopadlo, kdyby ses tu neobjevil." A do očí se jí opět hnali slzy.
"To nestálo vůbec za řeč, kdokoli, kdo by šel okolo, tak by vám určitě pomohl a teď už na to nemyslete. Dobře to dopadlo."
"Ale Merlin ví, jak by to dopadlo, kdyby se tu ukázal jiný student a zneškodnil ho. Pochybuju, že by okamžitě přivedl Hermionu." Pokračovala stále tím popotahujícím hlasem
"Už jsem řekl, abyste na to nemysleli, stalo se to tak jak se to stalo."
"Kdo to všechno ví? Jak znám studenty tak už všichni." Řekla pořád skleslým hlasem.
"Ne vím to jen já, Hermiona a vy dvě. Umístil jsem do chodby bariéru, že pokud neznájí heslo neprojdou a to heslo ví jen dva lidé já a Hermiona. Ta to ovšem napíše ředitelce, protože musí vědět co se děje." Bylo vidět, jak se dívkám ulevilo.
"Ještě jednou díky, málo kdo by dokázal zachovat chladnou hlavu v takové situaci."
"Už s tím přestaňte, nebo začnu litovat, že jsem vám pomohl. To děkování je už děsný. Myslete na něco příjemného a veselého, toto téma už nechci slyšet." Pronesl Harry už rázně.
Překvapivě pro něho to opravdu pomohlo a začali se ho vyptávat co je vůbec zač. Po chvilce dorazila Hermiona
"Tak já zase půjdu, zatím čau." Harry se zvedal, že odejde, k jeho potěšení mu v tom nikdo nezabránil. Jen Hermiona pronesla
"Henry plavíš se s prváky v loďkách." A nechala ho odejít.
Harry se vrátil do kupé k Ronovi a Davidovi, kteří se snažili zjistit, kde byl tak dlouho. Ten jim ovšem oznámil, že pomáhal Hermioně hlídat poškozenou část vlaku. Poté se bavili už o všem možném.
Zbytek cesty už proběhl v klidu.
Než vyšli na nádraží, tak Harry zrušil bariéru a pomohl dostat se děvčatům ven, tak aby nevypadali, že byli v uzavřené části. Venku si všiml, že se to tam hemží Bystrozory a Hagrid křičí na celé nádraží: "Prvňáci a nováčci ke mně!" Harry se tedy rozloučil a vydal se spolu s Davidem za Hagridem. Tam už byla skupinka prvňáků a Christin. Když tam byli všichni, tak vyrazili k loďkám. Přeplavili se přes jezero a u výstupu z loďek na ně čekal Percy. Harry ani nevnímal co říká, jelikož byl zamyšlen, vzpomněl si totiž, že při prohlídce vlaku neviděl Ginny. Ani pořádně nevnímal píseň klobouku ani zařazování. Jen pochytil, že Dudleyho dívka šla okamžitě do zmijozelu, David strávil na stoličce asi pět minut než byl zařazen do Nebelvíru a Když přišel na řadu Harry, tak Uslyšel opět hlas klobouku, "Další student s jinou identitou, schvaluji ti tvůj plán, ale přátelům to prozraď, až to utichne, i když se jim to nebude líbit. Tak co pane Pottere nechcete to zkusit ve zmijozelu?... Ne? No tak ať je to NEBELVÍR!"
Harry odložil, klobouk a přesunul se k nebelvírskému stolu. Všiml si sice, že mu Padma udělala místo, ale on zamířil ke svým přátelům.
"Tak jsem tu. Rone chtěl jsem se tě zeptat, Co je s Ginny, nikde jsem neviděl dívku, která zbláznila srdce Harrymu Potterovi, ten o ni mluvil každou chvíli. Tak jsem ji chtěl poznat osobně." Ronovi po tomto dotazu zmizel veškerý úsměv na rtech, ale odpověděl.
"Je u sv. Munga, totálně se po smrti Harryho zhroutila. Vůbec nejí, nevnímá, je jako by byla bez duše."
Toto sdělení mu vyrazilo dech.Vůbec nereagoval na jídlo, které se před ním objevilo, nereagoval, když ředitelka chválila žáky za úspěšnou obranu vlaku. A dala každé koleji, která pomohla při obraně dvě stě bodů. Tedy kromě Zmijozelu všem. Harry ani pořádně nevnímal jak se dostal do společenské místnosti. Harry se vymluvil, že musí do věže, že je unavený. Další věc, která ho zaskočila byla od Hermiony než odešel, dohnala ho těsně u schodů.¨
"Ještě jednou díky Henry za záchranu a následnou pomoc. Harry měl pravdu, jste si hodně povahově podobný, až bych řekla stejní." A odešla zpět k Ronovi.
Harry si vzal z truhličky rodovou knihu a neviditelný plášť. To si připravil, zatáhl závěsy a čekal až přijdou ostatní z ročníku a usnou
Nečekal dlouho. Do půl hodiny všichni spali. Harry chvilku počkal přehodil si plášť přes sebe a potichu se vyplížil do společenské místnosti. Odtamtud se přesunul do Komnaty nejvyšší potřeby. Když se snažil vytvořit místnost, tak myslel na útulný pokoj, kde by se dalo studovat a hledat v knize a aby tam byla trocha jídla. Když se objevili dveře, tak vešel. Opravdu to byla útulná místnost s křeslem u krbu a na stolku, který byl umístěn vedle křesla bylo jídlo. Harry za sebou zavřel a uvelebil se v křesle. Jednou rukou listoval v knize a druhou jedl. Asi po hodině hledání našel kouzlo, které by mu mohlo pomoct. Tímto kouzlem se může ve snu spojit s libovolným kouzelníkem, ke kterému cítí nějakou silnou emoci. To Ginny splňuje. Proto neváhal, vzal na sebe podobu Harryho, vybavil si Ginny a jeho lásku k ní a vyslovil formuli "Consocius somnium". Okamžitě se ocitl v tmavé místnosti. Když se rozhlédl kolem všiml si dívky s rezavými vlasy, jak se krčí v koutě nohy má skrčené u sebe a pláče. Harry se k ní vydal a lehce ji pohladil po paži. Dívka vzhlédla k neznámému a překvapením vykřikla.
"Harry! Si to ty?"
Harry se na ni usmál a snažil se ji domluvit.
"Jsem, Ginny, musel jsem tě navštívit, když jsem se dozvěděl, jak se kvůli mně trápíš. Já už nejsem s vámi, ale ty opustit bratry a přátele nesmíš. Začni zase jíst a žít, někoho si najdi, mimoto do Bradavic nastoupil můj kamarád, sice ho znám jen měsíc, ale máme toho hodně společného. Ron i Hermiona se s ním už spřátelili. On tě chce taky poznat. Já ti můžu slíbit, že tě budu chodit navštěvovat do snů. Zatím sbohem a vzpamatuj se."
Harry se okamžitě probudil a cítil se docela odpočaty, ale rozespalý. Když se podíval na hodinky, tak zjistil, že tu spal téměř čtyři hodiny. Rychle si sbalil svoje věci a tiše se přesunul zpět do nebelvírské ložnice pro sedmý roční.k Plášť a knihu schoval do baťohu a usnul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sluníčko Sluníčko | 10. října 2006 v 20:18 | Reagovat

suuuuuuuupppppppppeeeeeeeeeerrrrrrrr

díky fakt už jsem se těšila na další kapitolku

2 Ledik Ledik | 10. října 2006 v 20:39 | Reagovat

drsneeeeeeeeeeeeeeeeeee

3 Gil-galad2 Gil-galad2 | 10. října 2006 v 21:10 | Reagovat

božííííí to je ta nej kapitola co jsem od tebe kdy četl je to moc dobrý doufám že další bude brzo :-)

4 Vruon Vruon | E-mail | 10. října 2006 v 21:12 | Reagovat

Nádhera, jako ostatní kapitolky :) doufám, že plánuješ v nejbližší době další kapitolku, páč je to vážně super :)

5 Jarwis Jarwis | 10. října 2006 v 23:09 | Reagovat

Díky za chválu. Nevím jestli si ji zasloužím.

Chvilku jsem měl nutkání přidat druhou část až tak zítra možná pozítří (inspirace od jiných autorů). Byl bych dost zvědavej na ty vaše komentáře.

6 Jarwis Jarwis | 11. října 2006 v 10:43 | Reagovat

Ledik: Co se ti na tom zdá drsného?

7 nemesis nemesis | 11. října 2006 v 14:11 | Reagovat

že ti to ale trvalo!!:) ale to čekání stálo za to! je to fakt super....další kapitolku doufám přidáš dřív :)

8 Sherina Sherina | 11. října 2006 v 14:24 | Reagovat

super, úžasný a vážně prozatím nejlepší :-)

9 eggy eggy | 11. října 2006 v 16:38 | Reagovat

Noo... pribeh dobry... gramatika se zlepsila ale stale jsou tam chybicky... a jedna ci dve vety mi tam nedavaji vyznam... jsou trosku nejasne napsane... ale jinak celkem fajn!

10 Jarwis Jarwis | 11. října 2006 v 16:48 | Reagovat

eggy: když si něčeho takového všimneš tak mi to napiš a já se na to podivám a zkusím to buď nějak vysvětlit, nebo to opravím.

Mimoto to platí pro všechny. Dejte mi vědět, když objevíte nějakou chybku.

11 Sherina Sherina | 11. října 2006 v 18:50 | Reagovat

for Jarwis: tak sem si znova přečetla 1. část 6. kapitoly a zarazila sem se u toho dopisu, ten podpis P.D.K. znamená Princ Dvojí Krve?

12 Sherina Sherina | 11. října 2006 v 18:50 | Reagovat

nemusiš odpovidat, pokud by to mělo nějak narušit povídku

13 Jarwis Jarwis | 11. října 2006 v 20:16 | Reagovat

Já neprozradím kdo to je.

Myslete si co chcte, ale ode mě se nic nedozvíte.

14 Sherina Sherina | 12. října 2006 v 6:51 | Reagovat

a kdy by mohla být nová?

15 Jarwis Jarwis | 12. října 2006 v 10:42 | Reagovat

No doufejte, že se mi to povede dneska. Jinak budete muset čekat až do pondělka. O výkendu jsem v práci.

16 Lena Lena | 12. října 2006 v 15:22 | Reagovat

Opravdu povedená kapitola:)

Jak jsem tu zmiňovala tu kolísavou kvalitu, za nejlepší zatím považuju kapitoly 1, 5 a 6. Jsou víc dějově vyváženější a lépe vyprávěny. Ty ostatní mají děj příliš zbrklý, málo ses rozepisoval.

Ale 5 a 6 jsou vážně moc povedené, lepšíš se... rozhodně tu budu dneska do zblbnutí mačkat refresh, jestli přibude to slibované pokračování:)

17 Sherina Sherina | 12. října 2006 v 16:32 | Reagovat

Lena:

tak to rozhodně nejsi sama protože já se odtud asi nehnu:-D

18 Jarwis Jarwis | 12. října 2006 v 18:13 | Reagovat

Klidně hněte. Dřív jak v 21:30 se stejně neobjeví. Protože teprve v devět ji posílám na opravu. Ale počítejte, že to bude z těch slabších.

19 Jarwis Jarwis | 12. října 2006 v 21:46 | Reagovat

omlouvám se za spoždění, teď už čekám na opravu

20 harry harry | 5. června 2007 v 14:06 | Reagovat

)))))))))))))))))))))

21 Enny Enny | 23. července 2007 v 18:48 | Reagovat

to pozadí je fakt příšerné. Lezou mi oči z důlků!! Jinak bezva!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama