13. Kapitola 1/2

30. října 2006 v 21:20 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Pohár
Když se probudil tak se nad ním skláněl David.
"Vstávej nebo zaspíš."
Harry jen něco zamručel a vstával. Rychle se převlékl a vyrazil na snídani a poté na hodinu.
Pondělní vyučování proběhlo bez nejmenších problémů. Opět v lektvarech byl jeden z nejlepších. Odpoledne se přesunul do soubojnické místnosti, kde si zlepšoval své magické dovednosti.
V úterý se na obranu velice těšil. Sice první část probírali kouzlo, které už Harry znal. Poté přišel na řadu souboje. Harry si vylosoval souboj jeden proti třem. Než přišel na řadu tak přemýšlel, jak moc se bude snažit. Když přišel na řadu, začal se bránit, ale měl smůlu, že soupeři chodili do BA. Dva z nich na něj použili vězňova pouta, která je naučil. Dokázal by se z toho dostat, ale tím by ukázal jak je silný a to zatím nechtěl. Proto uznal porážku. Odpoledne se opět věnoval učením se kouzlům a trénování zvěromágství. Asi v půlce tréninku, když si dával pauzu, promluvil na něj Brumbálův portrét.
"Harry co máš v plánu? Měl by ses víc bavit."
"Albusi, v sobotu se chci podívat po dalším Viteálu a proto trénuji."
"Trénuješ moc. Víš jak ho najdeš?"
"Mám přibližně představu kde bude, ale přesné místo nevím."
"A chceš se naučit další užitečnou věc?"
"Co máš na mysli?"
"Podle vyprávění, si mi řikal, že jsem dokázal v té jeskyni najít cestu, jako bych viděl magii. Tak ti právě prozradím, že jsem se naučil vycítit magii, ale docela jsem se na to musel soustředit. Jestli chceš tak tě to naučím."
"A to byste mě vážně naučil?"
"Ano, chceš?"
"Jasně. Kdy začneme?"
"Okamžitě, aby sis to ci nejvíce natrénoval."
"Co mám tedy dělat?"
"Soustřeď se na svou magii, musíš si připadat jako kdyby ti kolovala místo krve. Jestli chceš zavři oči, lépe se na to soustředíš."
Harry udělal, tak jak mu ředitel poradil.
"Myslím, že to mám."
"Dobře, tak teď pomalu otevři oči, ale nelekni se měl bys vidět úplně jinak, ale nezapomeň se pořád soustředit na ten pocit." Opět se odmlčel.
Vidím normálně, jen nějaké barevné nitky, které různě plynou."
"To je ono Harry, snaž se na to soustředit víc. Už se ničím nerozptyluj, ani mluvením."
Ředitel sledoval Harryho soustředěný výraz a čekal. Harry se pochvíli začal rozhlížet, Když přestal kouknul se na Obraz.
"Viděl jsem jen větší množství nití. Ale najednou se objevovali a poté z ničeho nic zmizeli. To jsou nejspíš kouzla chránicí tento hrad, ale až budeš mít praxi, dokážeš poznat i o jaké kouzlo se jedná. Ale chce to praxi. Lze také určit kdo ho seslal, ale musíš znát jeho styl. Jo a abych nezapomněl, tak až se v tom zlepšíš, tak to dokážeš vnímat i jinými smysli než zrakem."
Takto trávil čas až do soboty. Ráno chodil na vyučování, odpoledne trénoval vidění magie a to i když seděl s přáteli. A večer navštěvoval Ginny.
V sobotu ráno se probudil už v šest hodin. Potichu vstal a přesunul se do společenský místnosti. Počkal až bude sedm a vyrazil na snídani. Ve velké síni nikdo ještě nikdo nebyl. Když dojídal přišli Ron s Hermionou. Harry chtěl na ně počkat, ale oni to odmítli.
"Promiň Hanry, ale mi ještě pudem do knihovny máme spoustu domácích úkolů."
Harrymu bylo jasné, že chtějí být sami. Proto zamířil pro svůj stříbrný hábit a poté se přemístil k současné ředitelce Bradavic. Jak to vypadalo tak ředitelka se zrovna chystala jít na snídani.
"Dobré ráno." Pozdravil překvapenou profesorku.
"Do-do-dobré ráno." Vykoktala nakonec. Po chvilce nasadila svůj přísný vzhled a pokračovala. "Co vás ke mně přivádí?"
"Kdyby se něco dělo ,tak tu nebudu. Jdu pokračovat v práci Abuse."
"Řeknete mi o jakou práci jde."
"Ne, Albus nechtěl, aby o tom vědělo moc lidí."
"Ale takto vám nemůžeme pomoci."
"Čím míň lidí u toho bude tím lépe." A s tím zmizel za Fredem a Georgem. Objevil se opět v kanceláři, kde tentokrát seděl Georgie.
"Zdravím, máte to oč jsem vás žádal?"
"Jasně, tady to je, ale budeme po tobě chtít 500 galeonů." S tím mu předali pár rukavic z dračí kůže.
"V pořádku, peníze vám dám na ústředí při schůzi. Tedy doufám." S tím se opět přemístil a ani si neuvědomil, že by toho neměl být schopen.
Tentokrát se objevil před plotem, přes který byla vidět velká, ale neupravovaná zahrada a v prostředku stála větší vila.
Když se Harry rozhlížel po zahradě, aby našel nejednoduší cestu k domu. Nechtělo se mu prodírat tou džunglí, která tu rostla víc jak 50 let. Všiml si jak je v zahradě čerstvě vysekán chodníček. To bylo podezřelé, ale risknul se po ni vydat. Po ní došel bez problémů až k jednomu z oken. To bylo vyskleno. Harry se tedy protáhl dovnitř. Ocitl se v zaprášeném pokoji. Ovšem, když si odebral vrstvy prachu musel souhlasit, že tento dům patřil k hodně bohaté ženě, která měla sběratelskou zálibu. Všechny poličky, rohy, byli ozdobeny, nějakým zajímavým kouskem. Ať už brněním, nebo to byl pohár či jiná nádoba. Na stěnách vyseli, kromě velkého množství obrazů, různé šperky. Jak procházel pomalu a potichu prvním patrem zaslechl z vyšších pater šramocení. Připravil si hůlku a potichu se vydal ke schodům a následně nahoru.
Když dorazil k pokoji odkud se šramocení ozvalo zaslechl i hlasy.
"Rone, dívej se po čemkoli neobvyklém, prohlížej si ty poháry pečlivě."
Harry sice nepoznal ty hlasy, ale věděl přesně koho tu najde.
"Hermiono, Rone co tu sakra děláte?" Oba jmenovaný leknutím vyskočili nejmíň metr na d zem, ale rychle se vzpamatovali a už mířili na nově příchozího. Když zjistili kdo to je jejich leknutí se ještě víc rozšířilo.
"My se snažíme pokračovat v práci profesora Brumbála a Harryho." Řekla trochu přiškrceným hlasem Harmiona, protože Ron toho nebyl schopen.
"A nenařídil vám Harry, že nemáte potom pátrat, že se o to stará někdo jiný?"
"Říkal, ale my nevěděli kolik toho ví. Tak jsme chtěli pátrat.
"A že to zabilo málem Brumbála, nejmocnějšího čaroděje v této době, to vám nevadí?"
"Na to jsem mysleli, dávali bychom pozor."
"A neměli jste aspoň něco říct, nebo mi nechat vzkaz, že někam jdete?"
"Měli, ale nepustil bys nás."
"Samozřejmě. Aspoň, že vás napadlo, si vzít hábity." Když Harry vyděl otázku v jejich očích, tak pokračoval. "Takže Vodlemort by vás jen zabil, kdyby nemohl zjistit kdo jste."
"Nevíte totiž, že se snaží unést všechny přátele Harryho Pottera, aby se jim pomstil, že se s ním bavili." Poprvé se ozval i Ron.
"Proto unesl Ginny?"
"Ano a dobře, že jsem ji odtamtud dostal."
"Co by ji udělal?"
"To vám neřeknu." A při tom si uvědomoval, jak to nesnášel u ostatních, když mu toto říkali. Musel jim v duchu odpustit, křivdil jim, opravdu se mu snažili pomoci." Ovšem z těchto úvah ho vytrhla Hermiona.
"A co tu děláte vy?"
"To samý, hledám pohár Helgy z Mrzimoru."
"Držte se u mě a poslechněte mě, ať se děje cokoli."
S tím se vrátil do prvního patra a hledal místnost v které majitelka domu uvítala budoucího Voldemorta.
Když ho našli Harry se soustředil na vidění magie. Rozhlédl se okolo a uviděl jemnou nitku, která se ovíjela kolem jedné zdi. Přistoupil k ní a říznul se do ruky, poté otřel krev o zeď, ta se následně otevřela. Uvnitř uviděli překrásný zlatý šálek se dvěma elegantně tvarovanými oušky a na něm byla vyryt jezevec. Harry viděl jak je kolem ní černá nit, která zastiňuje modrou. Našel ho. Ron už ho chtěl zvednout.
"Ne. To si myslíš, že to bude tak jednoduchý?"
Ron se naštěstí zasekl a radši počkal co bude dělat stříbrný čaroděj. Harry si vyndal dračí rukavice, nasadil si je. Hluboce se nadechnul a zkusil sebrat pohár. Jakmile ho sundal z podstavce, pohár se rozzářil a Harry odlétl, přes celou místnost, ale pohár pořád držel. Nezvedal se.
Ron i Hermiona ho chytli a přesunuli se před dům. Prošli zahradou a přemýstili pomocí amuletu do soubojnické místnosti. Když si jich všiml Brumbál zavolal na ně, aby tam počkali a zmizel z obrazu. Chvilku opravdu čakli, když se v místnosti objevila bradavická ředitelka. Když se rozkoukala a uviděla tam dvě postavy ve stříbrných hábitech, jak se sklánějí nad ležícím tělem.
"Frede, Georgi co se stalo?"
"My nejsme Fred ani Georgie." S tím si sundali kápě.
"Vy? To už jste se k němu přidali taky? Už vím co myslel tím, že bychom nesouhlasili s jeho metodami. Co se tedy stalo slečno Grangerová.
Hermiona ji to převyprávěla.
"Musí na ošetřovnu." S tím ho zastřela a vydali se na ošetřovnu. Hermiona s Ronem si opět nasadili kápě. Cestou potkali jen málo studentů, ale bylo jasné, že se to rychle rozkřikne. Dva neznámý kouzelníci se pohybují po hradu s ředitelkou a míří na ošetřovnu.
Když dorazili na ošetřovnu položili Harryho na postel a zavolali madam Pomfreyovou.
"Co se stalo?" otázala se jakmile přišla.
"Dotkl se toho poháru co drží v ruce, objevila se záře a on odlétl na stěnu, od té doby se neprobral." Pomfreyová chtěla vzít pohár když ji v tom přerušil výkřik Hermiony.
"TO NESMÍTE!!!"
"Proč musím zjistit c oto je?"
"My to víme, ale nesmíte se toho dotknout." Poté začarovala celou místnost proti odposlechu.
"Je to Viteál." Obě dámy z hrůzou vykřikly.
"Cože to je?"
"Voldemortův Viteál, víc vám neřekneme, teď se snažte zjistit co je stříbrnému čaroději."
Madam pomfreyová se dala ihned do práce. Snažila se mu sundat kápi, ale nešlo ji to, nedařilo se to ani Ronovi, ani Hermioně. Proto toho nechali ošetřovatelka se dala pomocí hůlky zjišťovat jeho stav. Když skončila promluvila velice vážným hlasem.
"Podle všech mých testů je mrtvý." Nastalo hrobové ticho
Pokračování zítra. Možná ještě dnes v noci, ale nechce se mi teď už psát. Tak vám dávám aspoň kousek. Nevadí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fufik Fufik | 30. října 2006 v 21:36 | Reagovat

Ty jsi zlej!! Ten konec.... och bóže....

Né, je to suprový!! =o)

2 AbyEmili AbyEmili | 30. října 2006 v 21:56 | Reagovat

Takhle to ukončit,ale jsem ráda že aspon něco mužu číst:-).když polovina jiných webů,kde jsou povidky nejde......ale jinak je to supr kapča.už aby byla ta druhá část:o)

3 Tundra-Loki Tundra-Loki | 30. října 2006 v 22:28 | Reagovat

pěkné,            jen nevím, jestli by tak rychle přiznali, že je to viteál.

Takhle to vlastně už ví Fénixův řád -to aby jim (McGonagalový a Pomfreyový vymazal paměť /možná i Hermioně a Ronovi -alespoň by už nepodnikali další podobný výpravy/) až se probere.

4 Vruon Vruon | 30. října 2006 v 22:31 | Reagovat

Super :) Co jiného od tebe taky čekat :)

5 Jarwis Jarwis | 30. října 2006 v 22:41 | Reagovat

Právě proto jsem ji sem dal.

S tím usekáváním kapitoly, jsem se inspiroval od jiných (nebudu jmenovat)

Tundra-loki:

Museli jim něco říct, jak rychle by to zamluvili, aby se poháru nedotkli.

S tou pamětí to není špatný nápad, ale Harry s tím nemá žádné zkušenosti mohlo by se to zajímavě vyvijet.

Rozhodně se máte na co těšit. Lze si domyslet jak to bude pokračovat.

6 Vruon Vruon | 30. října 2006 v 23:42 | Reagovat

No...a kdy to bude pokračovat??

7 Lili Lili | 31. října 2006 v 7:33 | Reagovat

Moc hezký

8 Yvainne Yvainne | Web | 31. října 2006 v 8:30 | Reagovat

jo, je to úplně super, takže si právem zasloužíš titul platina.....

P.S.: tu další dej co nejdří, ať mám co číst, ju?

9 Jarwis Jarwis | 31. října 2006 v 8:51 | Reagovat

Bude dneska. To vám slibuji.

10 Sherina Sherina | 31. října 2006 v 14:38 | Reagovat

to jen doufám že bude dneska:-) dýl bych to nevydržela:-D

11 duky duky | 31. října 2006 v 15:56 | Reagovat

super..uz sa nemozem dockat..parada...ty si super spisovatel :)  povali sa podobas rowlingovej :)..je to super....rychlo ju tu dnes davaj..sa velmi tesim..a urcite niesom sa...a s tym usekavanim kapitol..toje super...je to viac napinave

12 Jarwis Jarwis | 31. října 2006 v 18:34 | Reagovat

Je to možná víc napínavý, ale sám to nemám rád, tak se budu snažit aby se to moc neopakovalo. mimoto přihazuju dokončení

13 duky duky | 31. října 2006 v 19:45 | Reagovat

no co kedy tu bude pokracovanie?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama