5. kapitolka

29. září 2006 v 15:57 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Konec prázdnin
Harry se vzbudil už v sedm hodin, převlékl se a šel si udělat snídani. Ještě měl dost času, tak zkoušel podobu, kterou si zvolí pro Henryho Peavse. Nakonec si vybral kaštanové, trochu delší vlasy, modré oči, jinak si trochu zkulatil obličej a zahladil si jizvu. To už se blížila devátá hodina, tak si zabalil baťoch, při prohlídce kufru našel opravené testy z jeho zkoušek, tak je přihodil do baťohu a přemístil se do Prasinek.
Objevil se u chroptící chýše. Neváhal a vydal se ke Třem košťatům. Cítil se docela nezvykle, protože tu ještě nebyl, aby tu bylo tak prázdno. Před hostincem se zastavil a čekal až zahlédne, někoho kdo ho má doprovodit do Bradavic, pochyboval, že to bude ředitelka osobně. Ovšem dřív než se stačil rozhlédnout, otevřely se dveře hostince a z nich vyšla dívka. Harrymu se rozšířili oči překvapením. Byla to Cristine Greenová. Když procházela kolem něho, tak ji pozdravil, její reakce ho totálně překvapila.
"Neotravuj!!!" A šla kousek dál , kde se zastavila, a povýšeně sledovala okolí, jakoby taky na někoho čekala.
Harry ji ještě chvíli sledoval, ale po chvíli toho nechal a opět začal vyhlížet někoho z doprovodu. Po hlavní ulici se k nim blížil Hagrid, spolu s nějakým chlapcem, tak v Harryho letech.
"Nazdar, mládeži." Začal Hagrid a pokračoval "jsme tu všichni, tak pojďte za mnou. A vyrazil směrem k hradu. Za ním šli Harry a ten neznámý a poté Cristine, která si ale nechávala odstup, asi pět kroků. Harry se tedy začal bavit s neznámým. Zjistil že se jmenuje David Morgens. Do teď měl soukromého učitele, ale nesouhlasil s rodiči, tak utekl a rozhodl se přihlásit do Bradavic, tedy pokud se mu povedou zkoušky NKÚ. Chtěl, by jít potom na bystrozora. Mezitím došli až k chrliči. Hagrid mu pošeptal heslo a nejdříve vešel Hagrid s Cristine. Kluci zatím čekali venku. Po půl hodince vyšla i s Hagridem a odcházeli pryč. Hagrid ještě vyřídil, že má vstoupit pan Morgens. Harry tam také čekal přibližně půl hodiny a mezitím si opakoval co si připravil o dosavadním životě. Když vyšel David, tak on vešel. Vystoupil po schodech a vešel do známé ředitelny. Jediný rozdíl, kterého si Harry všiml od poslední návštěvy, byl obraz bývalého ředitele Albuse Brumbála. Za stolem seděla nynější ředitelka Minerva McGonagalová.
"Dobrý den," pronesl Harry mírně nervózním hlasem.
"Dobrý den, pane Peavsi, posaďte se." Vyzvala ho ředitelka. Když se Harry posadil, tak pokračovala. "Něco mi tedy o sobě povězte."
Harry chvilku váhal a potom začal svoji připravenou řeč.
"Tedy jmenuji se Hanry Peavse, s rodiči jsem bydlel v Irsku až do letošních prázdnin. Na začátku prázdnin ovšem rodiče byli zavražděni smrtijedy. Já jsem unikl jen díky tomu, že jsem byl u kamaráda. Poté jsem se přestěhoval do Londýna, ke vzdáleným příbuzným. Oni jsou mudlové a zatím nic neví o našem světě. Měl jsem soukromého učitele, nebo mě učil otec, matka totiž byla mudla. Teď nemám finance na zaplacení učitelů, tak jsem se rozhodl
nastoupit na tuto školu, o které jsem toho už hodně slyšel. Problém je, že rodiče plánovali, že kouzelnický svět nebude pro moji budoucnost, tak mi nedovolili ani skládat NKŮ. Nyní bych, ale chtěl jít na bystrozory. Ještě něco chcete vědět?"
"To je prozatím vše zavolejte pana Morgense a vy přijďte taky. Chci si promluvit s vámi oběma."
Harry tedy došel pro Davida a když se vrátili do ředitelny usadili se naproti ředitelce.
"Takže, oba nemáte složené NKŮ. Během dneška přijede profesorka Marchbanksová, která bude přísedící a bude kontrolovat vaše výsledky. Zítra začnete skládat zkoušky. Budete začínat Přeměňováním, poté budete skládat Dějiny kouzelnického světa, Formule, Lektvary, Výběrový předmět, Obrana proti černé magii, Péče o kouzelné tvory, bylinkářství a Astronomii. Ráno vás bude čekat písemný test a poté praktická část. Toto neplatí o Astronomii, kde bude jen praktická část a u Studie mudlů, kde naopak bude jen teorie. Za výběrový předmět si vyberete jeden z těch, který se tu učily a to jsou: Jasnovidectví, Věštění s čísel, Runy a nebo studium mudlů." První se ozval David
"Já bych si vybral to Jasnovidectví." A hned poté si vybral i Harry
"Vezmu si studium mudlů." A vzpomínal na staré hodiny jasnovidectví, které nemohl ani vystát.
"V tom případě, v pořádku, přijďte zítra ráno v osm hodin do velké síně. Na jídlo choďte taktéž tam. Když někam budete chtít, tak většina duchů a obrazů vám poradí. Spát budete zatím v pokojích pro hosty. Hagrid vás tam dovede, už by měl čekat venku. Nějaké otázky?"
"Já bych měl," ozval se David "kdy budeme vědět výsledky?"¨
"Výsledky se dozvíte den po složení poslední zkoušky. Ještě něco?"
"Ne, děkujeme." Ozvali se oba současně.
Zbytek dne si Harry opakoval podle výsledků a podle knížek. Občas se učil společně s Davidem a zjistil, že si ho oblíbil.
Druhý den se dostavili v osm hodin do velké síně, kde už na ně čekala ředitelka, paní Marchbanksová a Percy? Co ten tady dělá? Divil se Harry v myšlenkách, ale dostal rychlou odpověď.
"My budeme dohlížet na průběh testů s Přeměňování. Toto je Percy Weasley, nynější učitel přeměňování a toto je přísedící z ministerstva paní Marchbanksová. Nasnídejte se a přesuňte se do učebny přeměňování my tam za vámi přijdeme. Mimoto toto je Pan Peavse a toto je pan Morgens." Představila je komisi a zároveň na ně ukázala, když je jmenovala.
Harrymu týden utekl docela rychle, zkoušky byli lehčí než si pamatoval z pátého ročníku, zjistil pro tento rok, že sedmý ročník bude mít opět nějaké nemehlo na obranu proti černé magii. Celý týden mu utekl dost jednotvárně. Ráno psaní písemných testů, poté oběd a poté šel na praktickou část. Ve volných chvílích si opakoval vědomosti na další den a nebo si jen povídal s Davidem. V jediném předmětu ale nepoužil vše co znal a to v obraně, nechtěl dělat ze sebe hvězdu.
Poslední den na škole se dozvěděl výsledky, které dostal zapečetěny v obálce. Harry ji rychle otevřel a prostudoval.
VÝSLEDKY ZKOUŠEK
NÁLEŽITÉ KOUZELNICKÉ ÚROVNĚ
Vyhovující klasifikační stupně
Vynikající (V)
Nad očekávání (N)
Přijatelné (P)
Nevyhovující klasifikační stupně
Mizerné (M)
Hrozné (H)
Troll (T)
Přeměňování V
Dějiny kouzelnického světa P
Kouzelné formule V
Lektvary N
Obrana proti černé magii V
Péče o kouzelné tvory V
Bylinkářství P
Astronomie N
Studie mudlů V
Harry byl překvapen, takovéto výsledky nečekal. Vyměnil si papíry s Davidem, ale ten taky dopadl dobře. Měl hodně podobné výsledky Jako Harry, ale v jiných předmětech.
Počkali ještě do oběda a opustili hrad. V Prasinkách se rozloučili, že se 29. Srpna sejdou v Příčné ulici, aby si koupili věci. Harry jakmile se vrátil domů, tak vzal na sebe vlastní podobu a šel tentokrát hledat kouzla, která by mu pomohla fingovat smrt a začal trénovat druhou schopnost, kterou si vybral a to čarování bez hůlky a bez formulí. Měl to naplánované na poslední den prázdnin, aby se Ron a Hermiona, natož pak Ginny, o něco nepokusili, a dozvěděli se to až ve vlaku.
Dny ubíhaly, až tu bylo 29., Harry našel potřebná kouzla Rodové knize, bylo perfektní kouzlo, které umožňovalo sesilateli ovládat vidění terče, takže mu mohl vsugerovat zabití Harryho Pottera.
Ráno opět na sebe vzal podobu Henryho Peavse a přemístil se před přepážku. Přes ní přešel na Příčnou ulici, kde už na něj čekal David. Procházeli ulicí a kupovali si potřebné věci ke studiu. Harry se na chvíli odpojil a šel pro další stříbrné hábity a zlaté nitě. Když už se chýlili rozloučit, tak se najednou od přepážky ozvali výkřiky zděšení. Nastala panika. Harry si všiml asi dvaceti osob v černých pláštích s maskami přes obličej, byli to smrtijedi. Harry se rozhodl svou smrt předstírat už dnes, když se naskytla taková příležitost. Jak okolní lidé panikařili, tak se ztratil Davidovi, ale to mu spíše vyhovovalo. Harry se rychle změnil zpět na sebe a šel naproti jednomu smrtijedovi, který se lehce odpojil. V panice, která ho obklopovala si ho nikdo nevšiml. Jen ten smrtijed se na něj otočil a překvapením vykulil oči.
"Kohopak to tu máme?" pronesl ledový hlas Luciuse Malfoye.
"Půjdeš zpět do Azkabanu, stejně jako všichni." Odpověděl stejně chladně Harry Přitom na něho seslal neverbální kouzlo bez hůlky Potters sugestions.
Harry cítil jak mu může předávat informace, co vidí, proto rychle zalezl s ulice do stínu a začal si vybavovat, jak bojuje s Malfoyem a jak poté Malfoy sesílá Avada Kedavra, a následný zelený paprsek trefuje Harryho. Ten padá s vytřeštěnýma očima k zemi, nehýbajíc se. Harry ještě pomyslel na Metamorfozius na kus nábytku, který se válel na ulici. Tose bleskově přeměnilo na tělo Harryho Pottera, zkrvaveného a mrtvého. Harry se změní na Henryho a zruší spojení s Malfoyem. V tu chvíli sem doráží členové řádu a smrtijedi prchají. Harry nečekal až najdou jeho tělo a odcházel do děravého kotle, kde přečká než se to tam trochu opraví.
Druhý den si šel koupit Denního věštce. Okamžitě si všiml titulní stránky. Kde byla zobrazena příčná ulice a nadpis Tragédie na Příčné ulici. Harry začal číst.
TRAGÉDIE NA PŘÍČNÉ ULICI
Dne 29. srpna v odpoledních hodinách se na příčné ulici objevila skupinka smrtijediů. V nastálé panice, bylo zraněno přes 150 kouzelníků z toho bylo 40 dětí, všichni jsou v nemocnici svatého Munga. Smrtelné oběti byli jen tři, ovšem mezi nimi byl i chlapec, který přežil (viz strana 3) škody na majetku nebyli moc velké, povedlo se je odstranit už do půlnoci. Vypadá to, že na sebe chtěli jen upozorni, že tu ještě jsou. Ovše objevila se silná nevole k ministerstvu kouzel, které nedokázalo zajistit obranu (více str. 4 a 5). Nakonec je zahnala asi třicetičlenná skupinka, která se sem přemístila. Ovšem nepodařilo se s nimi navázat rozhovor, protože jakmile smrtijedi zmizeli, tak oni přivolali lidi ze sv. Munga a poté zmizeli neznámo kam. Kdo jsou tito cizinci? (viz str. 6 a 7)
Harry rychle přelistoval na článek o sobě a začal číst.
CHLAPEC, KTERÝ PŘEŽIL UŽ NEPŘEŽIL
Potterovo tělo se našlo na Příčné ulici a lékouzelníci po prohlídce okamžitě poznali, že ho zabila kletba, která se nepromíjí. Pachatel není znám. Nyní se podle lidí z ministerstva Vy-víte-kdo trochu upokojí a nebude napadat kouzelníky. Podle jejich informací, chtěl jen Harryho Pottera a teď když se mu to povedlo už mu nikdo nebrání. Určitě to bude pro svět zlepšení.
Harrymu z toho bylo špatně. Měl teď chuť toho nechat, copak si zaslouží zachránit, když si tohle mysleli. Takto uvažoval celý den. Večer si vzpomněl na Rona, Hermionu, Ginny a další kamarády a musel je zachránit. Nesměl to vzdát, teď se jim v duchu omlouval za svou smrt a doufal, že jim zvedne náladu zítra ve vlaku Henry Peavs. S tím usnul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vruon Vruon | E-mail | 29. září 2006 v 17:08 | Reagovat

Super kapitolka, snad brzy přibyde nová :)

2 Anne Anne | Web | 29. září 2006 v 17:25 | Reagovat

jj moc pěkná kapitolka

3 nemesis nemesis | 29. září 2006 v 17:30 | Reagovat

skvělá kapča!!

doufám že rychle napíšeš další!!

4 Sherina Sherina | 29. září 2006 v 17:37 | Reagovat

skvělý :-) už se těším na další kapču a na to seznamování ve vlaku:-)...doufám že bude brzy

5 Lena Lena | 29. září 2006 v 17:50 | Reagovat

Koukám, že kvalita povídky ti dost kolísá. Tahle patří k těm lepším, ale pár předchozích dílů bylo zase značně uspěchaných. Ale rozhodně ti držím palce v dalším psaní. Moc se těším na pokračování...

6 eggy eggy | E-mail | 29. září 2006 v 19:25 | Reagovat

Doknce si se zlepsil i v gramatice!!! :) nebo mas Beta? :)))

7 Jarrwis Jarrwis | 29. září 2006 v 19:36 | Reagovat

Lena: Které si kapitoly si myslíš, že byly horší?

Eggy: Mám beta - Flave, ale podle ní jsem se zlepšil, ale ať se k tomu vyjádří ona :)

8 Gil-galad2 Gil-galad2 | 29. září 2006 v 21:20 | Reagovat

je to čím dál tím lepší:-)

9 Lily Lily | E-mail | 29. září 2006 v 21:52 | Reagovat

Musím říct, že se ti to hezky rozjíždí.. Tak jen tak dál.. Kdy bude další kapča??

10 Jarwis Jarwis | 29. září 2006 v 22:13 | Reagovat

Jestli ráno po nošční neusnu tak by už mohla bát zítra. Jestli to nevyjde tak bude v pondělí. V neděli jsem v Praze na turnaji (diskohraní - nevím jestli to znáte)

11 Gil-galad2 Gil-galad2 | 29. září 2006 v 22:15 | Reagovat

to ne bohužel:(

12 Flave Flave | Web | 29. září 2006 v 23:00 | Reagovat

Můžu potvrdit s čistýmm svědomím, že jsi se zlepšil. Jak v gramatice, tak i ve slohu. :-))

13 Sluníčko Sluníčko | 30. září 2006 v 17:37 | Reagovat

Musím říct, že to je fakt skvělý............Kdy bude další kapitolka??????

14 Jarwis Jarwis | 2. října 2006 v 10:35 | Reagovat

Nerad vás sklamu, ale nemám vůbec ponětí. Nevím jak to budu stíhat. Pokusím se co nejdříve, ale nechci to ukvapit.

Takže si chvilku budete muset počkat :))))

15 eggy eggy | E-mail | 2. října 2006 v 20:14 | Reagovat

To Flave: Tak to teda cumim... Skutecne se zlepsil?!? :) Tak teda Jarwisi... gratuluji ! ! ! :)

16 Lara De Sade Lara De Sade | E-mail | Web | 2. října 2006 v 20:29 | Reagovat

Tahle povídka je mocinky povedená... Já začala taky trochu psát sice moje povídka není tak dobrá jako tahle, ale kdo by měl zájem může si jí přečíst a napsat mi svůj názor http://spozuu.blog.cz/rubriky/elfi-moc

17 Jarwis Jarwis | 3. října 2006 v 17:07 | Reagovat

Eggy: fakt vtipný :D :D :D

Já se musel rozepsat, češtinu jsem neměl dva roky, ale stejně mě to překvapuje, že jsem se zlepšil.

18 Jarwis Jarwis | 4. října 2006 v 14:59 | Reagovat

Zdar lidi

Musím se omluvit, ale místo toho abych kapitolu uložil tak jsem ji smazal. Musím ji napsat znovu, takže si tak dva až tři dny počkáte. Sorry

19 Flave Flave | Web | 4. října 2006 v 15:06 | Reagovat

To naštve...

20 Gil-galad2 Gil-galad2 | 5. října 2006 v 19:36 | Reagovat

tak to fakt naštve přeji zdárné přepisování a pevné nervy

21 Neya Neya | 6. října 2006 v 16:09 | Reagovat

Už se těším až to tu bude...

22 Jarwis Jarwis | 6. října 2006 v 17:33 | Reagovat

Pokusím se to sem hodit zítra nebo maximálně pozítří, potom jedu na 4 dny do Brna.

23 .Jacqeline. .Jacqeline. | 7. října 2006 v 21:08 | Reagovat

:( :( :(

24 Sherina Sherina | 8. října 2006 v 19:52 | Reagovat

tak kdepak to je?

25 Jarwis Jarwis | 8. října 2006 v 20:16 | Reagovat

Vydržte do zítra.

Bohužel do Brna nejedu, takže ji tam dám zítra

26 Gil-galad2 Gil-galad2 | 8. října 2006 v 22:17 | Reagovat

naopak naštěstí teda alespoň pro nás :-)

27 Jarwis Jarwis | 8. října 2006 v 23:03 | Reagovat

Právě, že ne. Tam bych stihnul napsat minimálně dvě kapitoly - nudou.

28 Gil-galad2 Gil-galad2 | 9. října 2006 v 14:37 | Reagovat

aha tak to nic :-)

29 Jarwis Jarwis | 10. října 2006 v 10:35 | Reagovat

Omlouvám se všem, kteří si chtěli přečíst šestou kapitolku, ale vzhledem k tomu, že jsem si byl zahrát fotbal, tak jsem ji nestihl dopsat. V tuto dobu ji má Flave a já čekám na opravu, potom ji hned dám na net a už se těším na vaše komentáře (zatím to je nejdelší kapitola co jsem napsal).

30 Sherina Sherina | 10. října 2006 v 16:05 | Reagovat

doufám že to flave nebude protahovat protože se asi nedočkavostí ukoušu:))

31 Flave Flave | Web | 10. října 2006 v 17:30 | Reagovat

Kapitolka už je opravená :-))

32 Bobika Bobika | 10. října 2006 v 19:10 | Reagovat

No tak, no tak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama