4. kapitola

28. září 2006 v 8:57 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Přípravy
Jakmile se objevil v kuchyni, objevil se Dobby.
"Vítejte, pane, obraz Blackové je pryč. Budete si něco přát nebo má Dobby jít pokračovat v uklízení v domě? Také se Dobby chce zeptat, na kdy si pán přeje oběd a na kdy ostatní jídla?"
"Dobby, řekl jsem ti, že mě máš oslovovat Harry a tykej mi. Děkuji ti za sundání toho obrazu, hned to tu bude útulnější. Jídlo chystej na dobu mezi dvanáctou a jednou, večeři dělej na šestou a snídani si budu připravovat sám. Kdyby byly nějaké změny, tak ti dám vědět. Dále bych se tě chtěl zeptat jestli nevíš o nějaké velké místnosti v domě."
"Dobby ví, ve sklepě je velká místnost, ale nyní je plná různých věcí."
"Prosím tě, vykliď ji. Věci poté přeber a nastěhuj tam polstrované židle, dvě skříně a stůl. Udělej to tam tak, aby se tam vešlo co nejvíce lidí. Ještě něco Dobby?"
"Dobby se omlouvá, ale ještě si vzpomněl že vám přišel vzkaz od Paní McGonagalové prostřednictvím Nigeliuse Blacka. Vzkazuje vám, ať příjdete dnes večer do ředitelny a oznámíte ústředí řádu."
"Děkuji ti Dobby a omlouvat se nemusíš."
Do večera času dost, tak si začal prohlížet knihy, které si přinesl. Z rodové knihy se dozvěděl, jednak podrobný popis každé dědičné schopnosti, ale také tam nalezl spoustu kouzel. Podle letmého pohledu zjistil, že jde hlavně o iluze, matení a štíty. V knize, co mu zanechal otec se zase dozvěděl, že nejtěžší je první přeměna a výběr zvířete může být dvojího druhu. První možností je si zvíře vybrat a důkladně prostudovat. Druhou, rychlejší a lehčí cestou je použití zvěromágského snu, což je lektvar, který ukáže ve snu zvíře které se k dotyčnému nejvíc hodí.
Harry si vzal pergamen a psací potřeby a začal psát, co všechno bude potřebovat zařídit. Po obědě se přemístil na Příčnou ulici.
Než prošel přepážkou, tak na sebe seslal iluzi, aby ho nikdo nepoznal. Nejprve se vydal k budově označené Kouzelná práva. Vstoupil a šel hledat oddělení Dědické právo. Podle cedulek ho našel velice rychle. Zrušil iluzi a zaklepal, po vyzvání vstoupil dovnitř.
"Dobrý den, chtěl bych sepsat závěť." Pozdravil muže, který seděl za stolem a něco psal.
"Nejste na to nějak mladý? No jak chcete Jméno?" Otázal se Harryho nevěřícně, ale stále sklánějíc se nad stolem.
"Harry James Potter." Odpověděl na mužovu druhou otázku. Na první se mu nechtělo odpovídat.
"Ten Potter?" a okamžitě zvedl hlavu a když se ujistil, že je to on. "Tak, pane Pottere, tady máte brk a můžete jít těmito dveřmi," ukázal na druhé dveře, než kterými Harry přišel, "tam to sepište vše, co by jste potřeboval dopisy adresované určitým osobám dejte do obálky, na kterou napište jméno dané osoby, poté je vložte do obálky spolu s poslední vůlí, kterou mi přinesete. Kdykoli něco budete potřebovat, ozvěte se."
Harry se tedy přesunul do vedlejší místnosti a začal psát.
Vzhledem k tomu, že nechci, aby si ministerstvo rozdělilo můj majetek po mé smrti, tak sem se s ním rozhodl naložit následovně.
Jako první chci rozdělit část mého zlata, tedy 100 000 G rodině Weasleových a to následovně. Pan a paní Weasleyovi dostanou 50 000 G, za rodinou lásku, kterou jsem teprve u nich poznal. Dále po 10 000 G Billovi, Charliemu, Fredovi a Georgovi. Pokud se k nim vrátí i Percy, tak také po 10 000 G, jinak to připadne rodičům. To je pro rodinu Weasleyů vše. Dále bych chtěl věnovat 100 000 G Hermioně Grangerové. Dalších 100 000 G bych chtěl dát Ronaldu Weasleymu. Ještě bych neměl zapomenout na Remuse Lupina, kterému bych chtěl také tímto dát 50 000 G a poslední kdo ode mě dostane finanční částku je Ginny Weasleyová a to 150 000 G, ale dostane je až dosáhne plnoletosti.
Dalším mým majetkem je dům, který jsem zdědil po Siriusovi Blackovi, ten bych chtěl dát dohromady Ronaldu Weasleymu a Hermioně Grangerové. Spolu s ním se nachází v domě i domácí skřítek Dobby, je u mě zaměstnaný, tak ať se sám rozhodne, co chce dělat. Moji Sovu zdědí Ginny Weasleyová. Famfrpálové věci dostane Ronald Weasley a knihy Hermiona Grangerová. Pokud objevíte ještě nějaké věci, tak si s nimi naložte, jak uznáte za vhodné.
S láskou
Harry James Potter.
Poté psal jen soukromé dopisy. První, který napsal, adresoval Panu a paní Weasleyovým.
Pane a paní Weasleyovi,
Jestli čtete tyto řádky, tak jsem nejspíš selhal v mé povinnosti, kterou jsem nejdříve plnil s profesorem Brumbálem a potom sám. Měl jsem vás vždy rád jako rodinu, kterou jste mi od prvního shledání nahrazovali. Mám jen na Vás jednu prozbu, dejte pozor na Hermionu, Rona a Ginny, znám je natolik dobře, abych věděl, že budou chtít mě jít pomstít - nedovolte jim to. Donuťte je aby nejdříve dostudovali.
Předem děkuji a sbohem
Harry James Potter
Další adresoval Ronovi
Ahoj Rone,
Jestli toto čteš, tak jsem už po smrti. Dej pozor na Hermionu, bude potřebovat oporu, kterou pevně věřím v tobě získá. Nechtějte mě pomstít. Nejdříve dodělej školu a až pak si žij jak chceš. Věřím, ale že si vezmeš Hermionu, proto jsem vám nechal dům. Také tě chci požádat, abys dohlédl na Ginny. Nechci, aby žila minulostí. Věř, že se jednou zase setkáme.
Do té doby sbohem nejlepší příteli
Harry James Potter
Tak teď byla řada na dopisu pro Hermionu
Milá Hermiono,
Nevím jestli jsem ti to někdy řekl nebo ne, ale miloval jsem tě. Miloval jsem tě jako svoji sestru, kterou jsem si vždycky přál. Vím, že miluješ Rona, tak tě prosím, aby si mu byla oporou. Vím, že ti to nemůžu nařídit, ale žádám tě o to. Dům jsem Vám dal proto, protože si myslím, že se po škole hned vezmete. Nechtějte mě pomstít, radši dostudujte a poté žijte vlastním životem. Vím, že jednou Voldemort padne. Jestliže zemřu dřív, než skončí poslední ročník, tak bych chtěl aby jste s Ronem opět otevřeli BA a to pro všechny, kteří budou chtít. Jednou se zase setkáme.
Do té doby sbohem sestřičko.
Harry James Potter
Další byl pro Remuse
Milý Remusi,
Nechoval jsem se k tobě v poslední době zrovna nejlíp, ale vždy jsem tě pokládal za přítele a rádce. Nikdy jsem ti neřek, jak tě mám rád. Neodkázal jsem ti téměř nic, tak ti dám ještě jeden dárek. Našel jsem to v jedné knížce, už ani nevím v jaké, tady to je postup přípravy vlkodlačího lektvaru.
Poté tam byl napsán seznam přísad a postup výroby tohoto lektvaru.
Snad ti to alespoň trochu ulehčí. Žij dál a netruchli pro mě, už si za život truchlil víc, jak dost, nechtěj se pomstít. Jestli máš rád Tonksovou, vem si ji, bude vám v dnešní době líp a nebudeš, jak vlk samotář.
Sbohem
Harry James Potter
A poslední psal Ginny
Ahoj lásko,
Netruchli pro mě žij dál a dávej trochu pozor na tvého střeštěného staršího bratra, Rona, V klidu dostuduj, najdi si někoho a žij šťastně. Věz, že se jednou potkáme. Miloval jsem tě a nikdy nepřestal, ale myslel jsem, že když ti dám sbohem, tak budeš mimo nebezpečí, jak já se mýlil. Kdokoli z mých přátel je v nebezpečí a vlastně všichni, já nedokážu, jen tak přihlížet. Hermiona to vystihla skvěle, když mi řekla, že trpím záchranářským komplexem. Proto jsem tě neměl opustit, lituju toho, že jsme nemohli být do mé smrti spolu. Dostuduj v Bradavicích a žij poté dál. Netrap se pro mě, já se budu mít skvěle, budu se svými na kom mi záleží.
Neloučím se protože vím, že se jednou setkáme
Harry James Potter
Harry nadepsal všechny obálky, vložil do nich správné listy a vše i se závětí dal do hlavní obálky.
Jakmile opustil kancelář, opět si změnil kouzlem tvář a vyrazil po nákupech. V sovinci si koupil Víra, u madam malkinové si koupil několik stříbrných hábitů s kápí a stříbrné nitě a v Pergamenictví si koupil sešit, postříbřené pergameny a zlatý inkoust. Poté se přemístil zpět do pokoje, kde si vše uložil. Poté šel napsat tři dopisi.
Ahoj Rone,
Jak si užíváš dovolené? Já teď bydlím ve svém domě. Našel jsem si tu kousek kamaráda Henryho Peavse, je docela fajn, hlavně názory má podobný jako já. Uvidíš, jestli vše klapne nastoupí do Bradavic k nám do ročníku. Tak se zatím měj a pozdravuj Ginny
Harry
Podobný dopis poslal i Hermioně. Oba dopisy poté odeslal po Hedvice. Opět si sedl a začal psát.
Vážená paní ředitelko,
Chtěl bych se přihlásit ke studiu na vaší škole. Musím ovšem upozornit, že nemám složené NKÚ. Prosím o odpověď co nejdříve
Předem děkuji
Henry Peavse
Poté začal opět studovat knihy.
Po večeři se přemístil do Bradavické ředitelny, kde už na něj čekali. On jim zdělil adresu ústředí a vrátil se domů. Vypil zvěromágův sen, který si připravil a zalehl.
Zdál se mu krásný sen. Běžel po všech čtyřech končetinách lesem, dokud nevyběhl na mítinu. Tam se zastavil a sklonil hlavu. Uviděl dvě obrovské kočičí tlapy se béžovým kožíškem. Opět se rozhlédl po mýtince a všiml si jezírka na okraji. Přistoupil k němu a podíval se do něj. Uviděl hlavu lva, stejně béžová jako tlapy, jen majestátná hříva byla do zlata, jen na pravé straně měl jakoby vypálený blesk. Opět se rozeběhl lesem. Běžel dlouho. Les ovšem končil a to strmým srázem, ale nešlo mu zastavit nevěděl jak. Na okraji, když už čekal, že se v kotrmelcích zřítí k zemi, se však odrazil a vyletěl do výše… Letěl, byl to nádherný pocit, který dosud nepoznal, kam se hrabe létání na koštěti. S tím jeho sen skončil.
Ráno se probudil, odpočatý jako už dlouho ne. Vstal, připravil si snídani a vydal se zpět do pokoje. Tam si vzpomněl na fénixovo vajíčko, které dostal, okamžitě ho přendal do krbu a rozdělal v něm oheň. Vyrušila ho Dobby, který mu přinesl poštu.
Pane Peavsi,
Zda nastoupíte na naši školu nezáleží jen na mě. Musí souhlasit i profesorský sbor. Proto se dostavte 15. srpna v 9:00 do prasinek, kde se sejdeme u tří košťat. Týden u nás pobudete a mi se rozhodneme, zda Vám bude umožněno studium. Při té příležitosti si můžete dodělat NKÚ.
S pozdravem
M. McGonagalová
Ředitelka bradavic
Harry spokojen, že to zatím vychází si konečně vybral svoji dědičnou schopnost - metamorfování a rozdělil si učení na celý den. Hned po snídani si začal pročítat rodovou knihu, poté vytvářel runy na nově koupeném sešitu. Do oběda zkoušel kouzla, která ho zaujala a zapisoval si je do sešitu. Po obědě se věnoval zvěromágství. Nejprve pročítal otcovi poznámky a po té se zkoušel přeměnit. Bylo to téměř stejně bolestivé, jako kletba Cruciatus od Voldemorta. Poté se učil vyšívat. Po večeři, než šel spát, tak zkoušel upravit svoji tvář.
Takto pokračoval až do 15. srpna s tím, že chvilkami si buď opakoval učivo, a nebo si probíral učivo sedmého ročníku. Sešit si už zabezpečil runami, při přeměně se mu už dařilo přeměnit libovolnou končetinu, a ani už to nebylo, tak bolestivé. Runy už zkoušel vyšívat na nové pláště. A zkoušel i nadále Potterova kouzla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sherina Sherina | 28. září 2006 v 10:49 | Reagovat

je to čím dál zajímavější a to je dobře...moc se těším na pokráčko

2 victor victor | E-mail | Web | 28. září 2006 v 11:34 | Reagovat

Perfektní!

3 Jarwis Jarwis | 28. září 2006 v 12:25 | Reagovat

A já si myslel, že je to zatím nejslabší kapitola, ale musela tam být.

Jestli vše klapne další kapitolku očekávejte, zítra nejpozději pozítří.

4 Vruon Vruon | E-mail | 28. září 2006 v 14:51 | Reagovat

Chtělo by to zítra, páč je to super :)

5 Sluníčko Sluníčko | 28. září 2006 v 17:38 | Reagovat

Je to super!! Doufám, že další kapitolka bude už zítra.

6 Jarwis Jarwis | 28. září 2006 v 19:41 | Reagovat

Když mi to Flave zítra opraví tak ji máte.

Vroune: doufám, že ty sebou taky hodíš. Na další kapču se docela těším a je jedno od jaké povídky to bude.

7 Gil-galad2 Gil-galad2 | 28. září 2006 v 22:18 | Reagovat

moc pěkné už se těšim na zítřek (Flave hoď sebou ;-)

8 Flave Flave | Web | 28. září 2006 v 22:35 | Reagovat

Gil-galad2, hodím sebou :-)

9 aenda aenda | E-mail | Web | 15. dubna 2007 v 21:08 | Reagovat

já nemohla z Poté se učil vyšívat to si nějak nedokážu představit

10 Jane.s. Jane.s. | Web | 18. srpna 2007 v 0:05 | Reagovat

jdu na další... :-) Jinak je to zatím super a vyvíjí se to slibně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama