3. kapitoa

22. září 2006 v 12:02 | Jarwis |  Harry potter a Stříbrný čaroděj (dokončeno)
Tak jste se konečně dočkali, tímto vložením ukončuji anketu o smrti Harryho, ale zároveň vyhlašuju další. Najdete ji jako obvykle. Přijemné počtení a chyb tam snad moc není.
Dary
Harry se vynořil z krbu na Grimmauldově náměstí 12. Když se rozhlédl, tak viděl vrstvu prachu a všude bylo prázdno, jako by tu už nějakou dobu nikdo nebydlel. Harry vzal kufr a vynesl si ho do pokoje, který minulé roky obýval společně s Ronem. Jakmile vešel do pokoje všiml si jedné sovy, která se snažila dostat dovnitř. Vpustil ji a přebral si dopis. V něm stálo:
Vážený pane Pottere,
Vzhledem k tomu, že vám už bylo 17 let, můžete po dostavení na Ministerstvo kouzel složit Přemisťovací zkoušku.
Merien Blackwoodová
Odbor kouzelnické dopravy
Na dalším pergamenu byl popis cesty na toto oddělení.
Trochu se upravil a vyrazil Letaxem na ministerstvo. Podle popisu cesty, našel oddělení kouzelnické dopravy bez problémů.
"Dobrý den, jmenuji se Harry Potter a dostavil jsem se na zkoušku z přemisťování."
"Dobrý den, pane Pottere, jste tu docela rychle. No nic, tak pojďte za mnou." S tím se zvedla postarší čarodějka. Byla silnější postavy, na nose měla položené brýle s kulatými obroučkami. Zamířila ke dveřím a šla na druhý konec chodby. Harry ji rychle dohnal a následoval ji místností asi tři krát tři metry.
"Pane Pottere, zkuste se přemístit do mé kanceláře, čím tišeji a čím blíže k pracovnímu stolu to bude, tím lépe. Počkejte na signál a přemístěte se." S tím vyšla z pokoje zavírajíc za sebou dveře. Asi po minutě čekání se ozval gong. S tím se Harry soustředil a ucítil ten divný pocit, který už tak dobře znal od cestování z Brumbálem. Když se trochu vzpamatoval, rozhlédl se po místnosti. Stál přímo před pracovní deskou stolu.
"Perfektní přemístění, máte vynikající. Můžete jít. Nashledanou."
"Nashledanou a děkuji." Rozloučil se Harry a odešel zpět na Grimmauldovo náměstí 12.
Hned jak dorazil do domu, zjistil, že v kuchyni poletuje Hedvika a Papušík. Na stole byly čtyři balíčky a ke každému bylo připevněno přání. Vzal první balíček s přáním a přečetl si ho
Všechno nejlepší Harry, snad se ti to bude hodit, když teď bydlíš sám.
Hermiona
Podle váhy balíčku to typoval na knihu. Skutečně to kniha byla s názvem Kouzla pro domácnost a opravdu se mu bude hodit.
Další balíček, který vzal, byl od Rona. V něm našel nejlepší hráči Famfrpálu v Anglii. Když ho zběžně prolistoval, tak zjistil, že ke konci se zmiňují i o něm. Byl zvědavý co o něm píšou, tak si to přečetl:
Harry James Potter
Nejen, že tento chlapec už přežil smrtící kletbu a i setkání s Vy-víte-kým, ale jak jsme zjistili tak je i skvělým hráčem Famfrpálu. Hraje na pozici chytače v kolejním družstvu Nebelvíru a zatím neprohrál ani jeden zápas. Do týmu se dostal hned v prvním ročníku, což už se nestalo 100 let. Objevil ho předešlý Kapitán Oliver Wood, který je vynikajícím brankářem (viz str 586).
Určitě jestli se bude věnovat Famfrpálu i po ukončení školy, tak bude Bulharský chytač Viktor Krum mýt silného konkurenta. Ale to vše ještě uvidíme.
"Hmmm, tak Krum nebude mít konkurenta. Pomyslel si Harry a pokračoval v rozbalování dárků. Další byl od Lupina a našel v něm opět knihu Jak se bránit kouzlům, aneb štíty a jejich úpravy. Poslední dárek byl Od Hagrida. Dostal od něho dort s nápisem Vše nejlepší k sedmnáctinám.
Když si vybalil všechny dárky odnesl si je do pokoje a začal studovat knihu pro domácnost. Tam našel kouzlo pro vyčištění a zároveň pro zamezení usazování prachu. Okamžitě ho začal zkoušet. Než uklidil celý dům tak se v tomto kouzlu velice procvičil, že opravdu mizel všechen prach.
Když skončil tak si šel sednout do kuchyňky protože každou chvíli měla dorazit paní profesorka McGonagalová. Skutečně po pěti minutách plameny v krbu zezelenali a objevila se v nich ředitelka Nebelvírské koleje.
"Dobrý den, paní profesorko," pronesl Harry dřív než se stačila McGonagalová očistit od prachu.
"Dobrý den, pane Pottere., mám na programu několik věcí, ale než se dáme do toho, tak se chci optat k čemu jsem měla přivést Dobbyho?"
"Potřebuju domácího skřítka, tak mě napadlo, že bych ho zaměstnat. Nemáte nic proti?"
"Nemám, Dobby." Zavolala McGonagalová a v tu chvíli se objevil u ní Dobby.
"Co si paní přeje," pronesl Dobby dívající se na profesorku. Než mu ale stačila odpovědět, ozval se Harry.
"Dobby, chtěl bych ti nabídnout jestli by si se nechtěl starat o tento dům a o mě?" Dostával bys 3 galeony týdně a jednou za týden by si měl volno."
"Dobby toto nemůže přijmout, Dobby by nevěděl co s takovou hromadou peněz. Dohodneme se na dvou Galeonech týdně.
"Dohodnuto Dobby, profesorka už s tím souhlasí." Můžeš prosím tě, když tak doplnit potraviny v kuchyni a začít připravovat večeři." Dal ještě příkazy Domácímu skřítkovi a poděkoval mu. Poté se otočil k profesorce "Tak, co byste potřebovala?"
"Jako první musíme určit kdo se stane dalším strážcem tajemství? Proto také jsme přerušili působení v tomto domě. Dohodli jsme se, že strážcem pověříme tebe, jestli budeš souhlasit."
"Budu, ale proč zrovna já?"
"Jste majitel domu, proto se přikláním k tomu aby jste to byl vy. Myslete jen na tuto adresu a na nic jiného. Až budete plně soustředěn na tuto adresu, tak na mě kývněte" Harry se proto plně soustředil jen na to Grimmauldovo náměstí 12 a lehce kývl. Profesorka něco zamumlala, a kolem Harryho zazářilo sytě modré světlo, které po pár vteřinách zmizelo.
"Harry nezapomeň, že se sem dostane jen ten komu řekneš adresu."
"Co dál jste chtěla projednat?" otázal se zvědavě Harry
"Dále jsem se tě chtěla zeptat jestli by si vzal Obranu proti černé magii a učil už oficiálně pátý a šestý nebo jen šestý ročník. Zbývající ročníky si rozdělíme mezi mnou, Horáciem , tedy profesorem Křiklanem a profesorem kratiknotem. Sedmý ročník bude vyučovat Tonksová. Nemusíte mi odpovídat hned, ale kdyby ste mi to dal vědět co nejdřív, nezlobila bych se."
"To se nemusím moc rozhodovat, když to půjde tak to vezmu." A pro sebe si dodal "vím, že je učit nebudu, ale to nemůžu prozradit."
"A poslední věc, kterou bych vám chtěla sdělit je, že vám profesor Brumbál, zanechal tuto truhličku." A vytáhla z pod pláště truhličku velikosti krabice od bot. Byla krásně stříbrná a kolem byli motivy různých kouzelných tvorů Grifini, Fénixové, Jednorožci, všiml si tam ale i zobrazení Thestrálů, ale i jiná stvoření. Harry si truhličku převzal a poděkoval.
"Počítejte s tím, že během tří dnů budeme mít v Bradavicích schůzi Fénixova řádu, tam dostanete pozvánku také, aby ste mohl prozradit, kde se nalézá nynější sídlo. Doufám, že jste si to nerozmyslel a bude tady moci být?"
Nerozmyslel a budu s tím počítat, jen vás chci upozornit že zítra tu nebudu, chtěl bych se podívat do domu mých rodičů."
Poté se rozloučili a profesorka se opět za pomocí letaxu přepravila do Bradavic.
Harry neváhal a otevřel truhličku, kterou tu nechala McGonagalová. V ní nahoře našel dopis od Brumbála, nádobu v které okamžitě poznal Myslánku a několik flakonků prázdných a několik se stříbrnou tekutinou. Dále tam bylo uloženo nějaké červeně zářící vejce a nějaký obraz.
Harry okamžitě vzal ten pergamen a začal číst.
Harry, jestliže čteš tyto řádky, tak už jsem po smrti a nedokončil jsem svůj úkol. Také nevím co už jsem ti řekl nebo ne o životě Toma Radlea, jak si sám říká Lorda Voldemorta. Vím ale, že tento dopis nesmíš převyprávět nikomu a pokud možno po přečtení ho okamžitě zničit. Snad jedinou výjimku můžeš udělat u Pana Ronalda Weasleye a slečny Hermiony Grangerové. Tyto osoby jsou dostatečně důvěryhodné a už několikrát prokázali svoji oddanost k tobě.
Jak už jsem se zmínil, tak nevím co jsem ti už řekl a co ne, proto jsem ti zanechal svoji myslánku i s nějakými vzpomínkami. Dále jsem ti nechal vejce, které patří fénixovi, takže když se o něj budeš kvalitně starat tak budeš mít věrného přítele. Nevím co všechno o Fénixích víš , ale něco ti o nich tu napíšu. Fénixové jsou silná kouzelnická stvoření s několika schopnostmi. Dvě už určitě znáš léčivé slzy a neuvěřitelná nosnost. Další užitečnou schopností je přemisťování i z míst, kde je to zakázané (např. Bradavice), také se můžou spojit se svým přítelem telepaticky. Upozorňuji, že za přítele pokládá jen tu osobu s kterou bude trávit své životy, ale varuji tě, pokud ho nebudeš považovat za sobě rovného tak s tebou nezůstane.
Poslední co tam najdeš je můj portrét můžeš se za jeho pomocí spojit s kanceláří ředitele v Bradavicích - tam visí můj druhý portrét a zároveň, nebo ti bude předávat informace, které jsem měl z doby namalování , čili po smrti Siriuse a zničení prvního Viteálu, prstenu.
S Pozdravem
A.Brumbál
PS: nemohl jsem připisovat nové informace, jelikož tato truhlička byla začarovaná runami, tak aby si ji mohl otevřít jen ty.
PPS: myslánku jsem zase vyndával runami přivolání (ten kdo je vyryje do předmětu tak jen pomocí myšlenky si daný předmět může přivolat (žádné runy nepůsobí na hůlky - kdyby si se tomu chtěl nějak rychle naučit tak ať s tím počítáš)
Harry si truhličku přenesl do svého pokoje, odkud vyndal obraz ředitele a pověsil si ho na stěnu. Do truhličky ještě přihodil pobertův plánek a svůj Neviditelný plášť.
Hned na to přišel Dobby, jestli může podávat večeři. Harry okamžitě svolil, protože od rána nic nejedl, naštěstí byl zvyklý od Dursleyových.
Po večeři šel navštívit Blackových knihovnu. Bylo zde plno knížek zabývající se černou magií, dále tu byli knihy o nebezpečných jedech. Jedna kniha ho ovšem upoutala. Jmenovala se Staré a ještě starší kouzelnické rody. Harry si vzpomněl jak mu Sirius vyprávěl, že jsou hodně kouzelnické rody propojeny a jak ho rodiče vydědili. Otevřel ji, aby se podíval jestli bude stejně vypálené jméno jako na tom gobelínu. Když si našel rodokmen Blacků, zjistil, že je to nevedlejší větev potomků samotného Salazara Zmijozela. Vyhledal si tam Blackovo jméno a překvapením skoro zapomněl dýchat. Na stejném řádku jako Siriusovo jméno bylo ještě jedno Regulus Black. Tak byla podepsána osoba, která sebrala viteál, pro který se vydali s ředitelem těsně před jeho smrtí. Takže ještě není vše ztraceno.
"Dobby!" zvolal Harry, aby si zavolal domácího skřítka. Dobby se objevil okamžitě.
"Pán si přeje?"
"Dobby, jednak mi říkej jen Harry a jednak když budeš dávat tento dům do pořádku, tedy zbavovat se věcí souvisící s černou magií, nebo rodinou Blacků tak máš volnou ruku. Jestli ovšem najdeš medailonek se znamením Salazara Zmijozela, tak mi ho prosím tě co nejdříve předáš, jen vyčkáš do doby kdy by tě neviděl nikdo cizí. A pokud se dokážeš zbavit obrazu, který je pověšen trvale přilnoucím kouzlem, tak můžeš začít tím co je na chodbě."
"Ano pa… tedy Harry, ten obraz nebude problém, ale Dobby to udělá až zítra v dopoledních hodinách, bude to trochu hlasitější a jakmile Dobby najde ten medailon tak vám dá vědět. Ještě něco pa.. Harry?"
"Ne to je vše můžeš jít a děkuji Dobby." S tím Dobby zmizel. Harry
Opět se vrátil, ke knize protože ho upoutala ještě jedna věc Od Siriuse vedla čárka která ho spojovala s nějakou Jane Wilsonovou od které byla čárka k Andree Wilsonové, takže jeho kmotr má dceru. "No to jsem zvědav jestli ji někdy poznám" pomyslel si Harry.
Po tomto zjištění se podíval na hodinky a zjistil, že už je jedenáct. Zvedl se a šel spát. Po příchodu do pokoje zjistil, že Dobby mu už odestlal. V duchu mu poděkoval a zalehl. Chvíli přemýšlel co se všechno dneska dozvěděl. Nakonec usnul.
Vzbudil se kolem osmé a šel do kuchyně. Tam už na něho čekala snídaně. Po snídani se přemýstil za Godrikův důl. Podle vyprávění byl jejich dům někde kousek za vesnicí směrem k lesu. Proto se rozhlédl a na jedné straně na obzoru viděl kopce, místy přecházející v hory. Na druhé straně viděl les. Neváhal a vydal se k němu. Když se k němu blížil všiml si zarostlých ruin menší vilky. Zastavil se u ní a pořádně si ji prohlédl. Zahrada spíš připomínala prales a dům byly trosky. U domu chyběla jedna stěna, půlka střechy byla propadlá a na ostatních zdech byly vidět velké praskliny. Harryho to ovšem táhlo dovnitř. Vešel. Jak procházel domem, tak si připadal jako že už v něm byl, ale zapomněl to. Nebyl tam žádný nábytek, žádné památeční věci, prostě tu nebylo vůbec nic. Někdo ho vykradl. Dostal se takto i do obývacího pokoje kde ho upoutalo v rohu místnosti zářící značka. Harryho k ní něco táhlo, nebránil se tomu a přiblížil se. Na zemi viděl dvě písmena, která byla navzájem propojena N a P obě byli obehnány kroužkem kterého byly vedeny křídla podobná zlatonce. Harry přes to přejel rukou a objevil se tam prostor půl krát půl metru. V něm Harry uviděl dvě knížky, jednu červenomodrou a druhá byla čistě modrá. Dále se tam nacházel dopis, který byl zapečetěn stejnou značkou jako byla nad tímto prostorem. A vedle ležela stříbrná dýka, která byla skoro celá poryta runami.
Harry na nic nečekal a začal si číst dopis, u kterého předpokládal, že to je od jeho rodičů
Vítej Harry,
Jestli čteš tyto řádky tak, my už nejsme mezi živými. To co ti tu píši v dopise by ses dozvěděl o svých sedmnáctých narozeninách přímo ode mě. Pokud si ještě nedosáhl tohoto věku, tak dál nepokračuj.
Harry ovšem neváhal a pokračoval dál.
Je ti sedmnáct a proto dostáváš knížku s názvem Moc Potterů. Je to kniha v které jsou uvedeny kouzla a schopnosti, kterými jsou obdařeni jen potomci Potterů. Měl by si se rozhodnout jaké dvě schopnosti zdědíš, máš na to čas jen do jednoho měsíce ode dne, kdy si se dozvěděl, že jsi Potterův dědic. Těmi schopnostmi, které si můžeš vybrat, je:
1 mistr nitrobrany a nitrozpytu
2 čarování bez hůlky a pronesení kouzelné formule (tu jsem si vybral já)
3 metamorfování
4 polymágství
5 léčení jiných (tu jsem si vybral já)
Popisy těchto dovedností najdeš v knize.
Dále ti chci sdělit co jsou další předměty, které se tu nalézají. Modrá kniha je můj návod jak se stát zvěromágem, podle mých výpočtů by se to dalo zvládnout do jednoho až dvou měsíců. Posledním předmětem je stříbrná dýka. Je to povinné vybavení Bystrozorů v Americe. U nás jsou přísně zakázány, ale já jsem se rozhodl ji mít na černo. Když si ji prohlédneš tak zjistíš, že jsou na ní runy. Nestihl jsem tam dát dvě, jelikož jsem se nemohl rozhodnout jaké tam dám. Zatím tam jsou runy: Nezranitelnosti, bezvědomí, trvalého spoutání a přivolání. Ještě tam můžeš vytvořit dvě runy.
Teď bych ti rád něco napsal o dějinách našeho rodu a mých.
Rod Potterů založil čaroděj jménem Merlin. Vzal si totiž dceru potomka samotného Godricka Nebelvíra, proto máme ve znaku N. Takže jsem také mocný rod, i když asi ne tak slavný.
Já jak určitě víš jsem studoval v Bradavicích, kde jsem se zamiloval do tvé matky na první pohled, ale dali jsme se dohromady až v sedmém ročníku, kde jsme se sblížili na školním trestu od Křiklana (profesor a ředitel zmijozelu), měli jsme něco uklízet, ale dopadlo to tak že jsme poté to místo uklízeli dvakrát déle.
Také jsem tam měl tři nejlepší kamarády Remuse Lupina, Siriuse Blacka a Petra Petigrewa. Díky Remusovi, je vlkodlak, jsme se stali zvěromágy. Měli jsme tak prozkoumané školní pozemky a hrad snad nejlépe z historie, proto jsme vytvořili plánek Bradavic, nyní je v držení školníka. Po škole jsme začli studovat já na bystrozora a Lily na léčitelku. Oba jsme to zvládli na vynikající. Já byl okamžitě zařazen do skupiny, která šla po Voldemortovi. Lily nastoupila do nemocnice sv. Munga. V té době jsme také vstoupili do Fénixova řádu. Po pár měsících za námi přišel Brumbál s věštbou, proto jsme se začali ukrývat. Pokud nás zabil samotný Voldemort, tak tě určuje jako vyvoleného, který ho dokáže zničit.
Doufám, že jsi stejný jako mi a bojuješ s odvahou, láskou a logikou proti všemu zlu.
S posledním sbohem
Tvůj otec a matka (James a Lily Potterovi)
Harry si všechny věci dal k sobě a přemístil se do Siriusova domu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sherina Sherina | 22. září 2006 v 17:01 | Reagovat

super

2 Anne Anne | 23. září 2006 v 7:23 | Reagovat

sqveli ostatně jako vždicky

3 Gil-galad2 Gil-galad2 | 23. září 2006 v 11:14 | Reagovat

jo je to super

4 Jarwis Jarwis | 23. září 2006 v 12:06 | Reagovat

Díky, takobý ohlas jsem nečekal

5 .Jacqeline. .Jacqeline. | 23. září 2006 v 22:21 | Reagovat

Další, prosím, prosím, smutně koukám, prstíčkem hrabu

6 Jarwis Jarwis | 24. září 2006 v 6:54 | Reagovat

Zítra dodělám kapitolku podle vašich anket a dám ji sem. Nebudu slybovat kdy ji sem dám, dopadlo by to jako minule. Dám ji sem co nejdřív.

7 Jarwis Jarwis | 24. září 2006 v 8:29 | Reagovat

Trochu jsem si hrál a něco jsem přidal abyste si mohli lépe představit znak Potterů. Doufám, že se vám bude líbit. (kreslit mi nikdy moc nešlo) ;)

8 romais romais | 23. března 2007 v 23:41 | Reagovat

promiň že ti do toho kecám,ale našla jsem tam pár nesrovnalostí,týkajících se Harryho a famfrpálu. Harry už jeden zápas prohrál a to ve třetím ročníku,když na famfrpálové hřiště přilítli mozkomorové. A taky ho neobjevil Wood ale McGonagallová.Fakt promiň...

9 Jane.s. Jane.s. | Web | 17. srpna 2007 v 23:52 | Reagovat

krása...takové dojemné to je...fňuk

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama